WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Злоякісні новоутворення жіночих статевих органів - Реферат

Злоякісні новоутворення жіночих статевих органів - Реферат

більше 5 мм);
II ст.- пухлина поширюється за межі шийки матки:
Па ст.- інфільтрація верхньої та середньої третини піхви або тіла матки; Пб ст.- інфільтрація параметріїв, не доходячи до стінок тазу;
III ст.- пухлина за межами шийки матки; Ша ст.- інфільтрація нижньої третини піхви;
Шб ст.- розповсюдження інфільтрату на стінки тазу, інфільтрат з гідронефрозом або вторинно зморщеної нирки;
IV ст.- пухлина проростає сусідні органи або розповсюджується за межі тазу;
IV а ст.- проростання сечового міхура або прямої кишки;
IV б ст.- віддалені метастази.
Клініка.
Преінвазивний і мікоінвазивний рак перебігає безсимптомно приблизно у 40 % випадків. Біля 30% відмічають кров'янисті ациклічні виділення, а 15-20% лейкорею.
При інвазивному РШМ патогноманічним симптомом єкров'янисті виділення різного ступеня інтенсивності. В репродуктивному віці вони носять ациклічний характер. В клімактеричному періоді можуть спостерігаться
довготривалі кров'янисті виділення. Характерним для РШМ є наявність контактних кровотеч, які обумовлені травмою при полових відносинах, інструментального обстеження, підніманням важкості.
Білі - збільшується кількість, носять постійний характер, поява "брудних", у зв'язку з приєднанням крові, нерідко з запахом.
Біль - в ділянці попереку, крижів, прямої кишки, які іррадіюють в нижні кінцівки, характерні для розповсюдженої форми і виникають при втягненні в процес параметральної клітковини, стисканні нервових стволів інфільтратами, враженні метастазами кісток.
Діагностика.
Анамнез. Враховуються фактори ризику.
Об'єктивне обстеження. РШМ - це візуальна локалізація раку. Візуально визначаються зміни шийки матки в 92-96 % хворих.
При візуально не зміненій шийці матки і ранні форми РШМ можуть бути визначені при цитологічному обстеженні. Дисплазія і Са іп зіШ можуть візуально виглядати як псевдоерозія або ерозія шийки матки, які є фоновими процесами.
При екзофітній формі раку шийка матки деформована, горбиста, легко кровоточить. При змішаній формі визначається кратероподібна виразка з некротичними нашаруваннями, що нерідко переходить на склепіння. При ендофітному рості пухлини або її локалізації в цервікальному каналі зміни слизової оболонки можуть бути незначними, інколи нагадуючи "червиве яблуко".
Важливим у встановленні стадії є ректовагінальне дослідження, яке дозволяє виявить наявність інфільтратів в параметральній клітковині і стінок тазу. Необхідно провести пальпацію периферичних лімфатичних вузлів(пахвинних надключичних).
Кольпоскопія.
Цитологічне дослідження мазків шийки матки і цервікального
каналу.
Забір метеріалу потрібно проводити роздільно. Матеріал з ектоцервікса забирають металічним або пластмасовим шпателем, а з ендоцервікса ложечкою Фолькмана або спеціальними щіточками, що дозволяє взяти мазок із середньої третини цервікального каналу.
Гістологічне дослідження.
Ділянка для біопсії вибирається при кольпоскопічному дослідженні.
Лікування.
Хірургічне лікування можливе тільки при І та На стадіях в комбінації з променевою терапією.
При Іаі - у молодих жінок проводиться висока ампутація шийки матки, у пацієнток старше 50 років - екстирпація матки з додатками.
При Іа2 стадії молодим жінкам виконують екстирпацію матки з трубами. Іншим пацієнткам проводять пангістеректомію. В подальшому променеву терапію.
При стадіях Пб, Ша, Шб проводиться тільки променева терапія.
При IV стадії паліативна терапія.
Рак шийки матки і вагітність.
РШМ і вагітність - найбільш часто зустрічається із всіх можливих поєднань вагітності і злоякісного процесу. Частота за даними різних авторів коливається від 0,04 до 4,1% випадків. Преінвазивна форма раку зустрічається частіше.
Поєднання РШМ і вагітності є несприятливим фактором для результату лікування. При вагітності досить часто виникає метастазування навіть при І стадії раку. При вагітності частіше виникають запущені форми раку.
Можливо збереження вагітності при преінвазивній формі раку, особливо, якщо вона діагностована II або III триместрі вагітності. При умові візуального, цитологічного такопоскопічного контролю. Лікування після пологорозрішення. В І триместрі краще переривання вагітності і конізація через 1,5 міс. після аборту. При діагностиці інвазивного раку вичікувальна тактика тільки в II та III триместрах.
Рак яєчників.
Серед раків гінекологічної локалізації рак яєчників займає 2 місце після раку шийки матки, але смертність від раку яєчників стоїть на першому місці.
Є три основні гіпотези щодо виникнення раку яєчників. Пухлини яєчників виникають в умовах гіперактивності гіпоталамо-гіпофізарної системи, результатом якої є хронічна гіперестрогенія. Естрогени самі не призводять до пухлинної трансформації клітин, але створюють умови, при яких підвищується можливість виникнення раку в естрогенчутливих тканинах. Друга гіпотеза основана на уяві про "неприпиняючу овуляцію" (раннє менархе, пізня менопауза, мала кількість вагітностей, вкорочення лактації). Постійні овуляції призводять до пошкодження епітелія коркового шару яєчників, що в свою чергу збільшує можливість виникнення пошкоджень ДНК з одночасною інактивацією пухлинсупресуючих генів. Третя гіпотеза - спадковість раку яєчників.
Рак яєчників буває первинним, вторинним, метастатичним.
Первинний рак- первинно вражає яєчники. Гістологічно- залозистий або папілярний.
Вторинний рак (цистаденокарцинома) - рак виникає на тлі доброякісни або пограничних пухлин. Вторинний рак розвивається в сірозних папілярних, рідше в муцинозних цистаденомах.
Метастатичний рак яєчників (пухлина Крукенберга) - метастаз первинного вогнища, який частіше розташовується в ШКТ.
Класифікація.
I ст.- пухлина обмежена яєчником.
II ст.- пухлина вражає один або два яєчника з розповсюдженням на область тазу.
III ст. - розповсюдження на один або два яєчника з метастазами в очеревину за межі тазу і/або метастази в заочеревинні лімфатичні вузли.
IV ст.- розповсюдження на один або два яєчники з віддаленими метастазами.
Клініка.
Патогноманічних ознак

 
 

Цікаве

Загрузка...