WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Злоякісні новоутворення жіночих статевих органів - Реферат

Злоякісні новоутворення жіночих статевих органів - Реферат


Реферат на тему:
Злоякісні новоутворення жіночих статевих органів
Широке розповсюдження злоякісних пухлин жіночих статевих органів посідає провідне місце в структурі онкогінекологічної патології жінок.
Ефективність лікування злоякісних пухлин жіночих статевих органів залежить від своєчасності і правильного встановлення діагнозу.
Ефективність лікування злоякісних пухлин жіночих статевих органів залежить від своєчасності і правильного встановлення діагнозу.
Розрізняють три групи обстежень, які використовуються в онкогінекологічній практиці:
1 гр.- загальноклінічні методи, які дозволяють визначити загальний стан жінки і наявність пухлини;
2гр.- дозволяє провести дифдіагностику злоякісних пухлин і захворювань іншої природи;
Згр.- використовується для уточнення розповсюдження пухлинного процесу;
Ігр.- анамнез, огляд, об'єктивне обстеження;
2гр.- гінекологічне обстеження, зондування матки, кольпоскопія, кольпомікроскопія, цервікоскопія, гістероскопія, цитологічний метод, лапороскопія, ультразвукова томографія, гістологічне дослідження, гістерографія;
Згр.- ендоскопічні методи, рентгенографія тазу, тазова ангіографія, комп'ютерна томографія, діагностична лапоротомія, радіоімунне дослідження. II. Рак вульви - (зовнішніх статевих органів) є самою рідкою локалізацією
злоякісних пухлин жіночих статевих органів. Частота захворювання 2,2-
8%, частіше зустрічається у жінок старше 60 років. Перше місце по
локалізації займають великі статеві губи і клітор, друге - малі статеві
губи, третє - бартоліневі залози, сечовивідний канал.
Виділяють екзофітну форму, коли ракова пухлина має вид вузла, ендофітну - з утворенням кратеровидної виразки зі щільними краями, дифузну форму - щільний дифузний інфільтрат.
Розрізняють 4 стадії розповсюдження раку вульви:
I ст.- пухлина в діаметрі до 2см в діаметрі, обмежена вульвою;
II ст.- пухлина більше 2 см в діаметрі, обмежена вульвою;
III ст.- пухлина любого розміру, яка розповсюджена на піхву і/або на нижню третину уретри і/або на анус. Є метастази в пахвинно-стегнові лімфовузли;
IV ст.- пухлина будь розміру розповсюдження з віддаленими метастазами.
По гістологічній будові рак вульви може бути плоскоклітинним орговіваючим, неорговіваючим, базальноклітинними, аденокарциномою, меланобластомою.
Клініка і діагностика
Скарги на болючу пухлину в ділянці промежини, гнійні або кров'яні виділення, подразнення, свербіж вульви. При проростанні пухлини в сусідні тканини болі в крижах, утруднення сечовиділення, кахексія.
Діагностика - огляд зовнішніх статевих органів, огляд в дзеркалах, цитологічне обстеження, біопсія з гістологічними дослідженням, лімфографія.
Лікування.
При І-ІП стадіях - розширене видалення вульви та пахвинних лімфовузлів. Через 2-3 тижні променева терапія. Променева терапія сумісно з хіміотерапією використовується у хворих з І-ІП стадіями при протипоказаннях до хірургічного лікування та у хворих з IV стадією.
Рак піхви може бути первинним та метастатичними (вторинним). Первинний рак піхви складає 1 -2%.
В більшості випадків рак піхви є вторинним, це перехід злоякісного процесу з шийки матки і тіла матки на стінку піхви. Первинний рак вражає частіше передню стінку, особливо в задньому склепінні, потім бокові і рідше передню стінку. Метастатичний рак вражає в ділянці склепінь і нижній третині.
Розрізняють екзофітну форму росту, коли пухлина представлена папілярними розростаннями, які нагадують кольорову капусту, і ендофітну форму, коли пухлинний процес проростає сусідні тканини, інфільтруючи їх.
По гістологічній будові частіше це є плоскоклітинний рак з схильністю до ороговіння і рідко аденокарциномою.
Класифікація раку піхви:
0 ст.- преінвазивна карцинома (внутрішньоепітеліальний рак);
1 ст.- пухлина діаметром 2 см, яка проростає не глибше підслизового
шару, регіональні метастази не визначаються;
II ст.- пухлина більше 2 см в діаметрі з також глибиною інвазії або
пухлина менших розмірів з паравагінальним інфільтратом, не розповсюджується до стінок тазу, регіональні метастази не визначаються;
III ст.- пухлина любого розміру з паравагінальним інфільтратом, розповсюджується до стінок тазу, з рухомими регіонарними метастазами;
IV ст.- пухлина любого розміру, проростає сусідні органи (слизову оболонку уретри, сечового міхура, прямої кишки) і тканини (промежину, кістки тазу) з фіксованими регіонарними метастазами або віддаленими метастазами.
Клініка і діагностика.
На ранніх стадіях перебіг безсимптомний. В подальшому з'являються білі, спонтанні або контактні сукровичні виділення із статевих шляхів. По мірі росту пухлини приєднуються болі в ділянці лобка, крижах і пахвинних ділянках, порушуються функції сусідніх органів.
Діагностика.
-огляд;
-цитологічне обстеження;
-біопсія з гістологічним дослідженням;
Лікування.
При лікуванні 0 стадії використовують кріодеструкцію, терапію вуглекислотним лазарем, хірургічне висічення в межах здорової тканини. Променева терапія залишається основним методом лікування. Рак шийки матки(РШМ) - одна з найбільш частих злоякісних пухлин жіночої репродуктивної системи. В патогенезі РШМ основну роль відіграють екзогенні фактори. Серед них головними рахуються віруси папіломи людини. Не виключається також вірус герпеса 2 типу ті ін. інфекційні агенти.
Факторами ризику РШМ є:
-ранній початок статевого життя;
-рання перша вагітність;
-велика кількість статевих партнерів;
-венеричні захворювання в анамнезі;
-низька статева гігієна;
-довготривалий прийом оральних контрацептивів;
-куріння.
Гістологічно рак представлений плоскоклітинним раком(85-95%) і аденокарциномою (5-15%). РШМ може бути екзофітним та ендофітним (рідше).
Класифікація.
0 ст.- рак іп 5ІШ;
Іст.- пухлина обмежена шийкою матки;
Іа ст.- мікроінвазивний рак шийки матки, який розділяється:
Іаі-глибина інвазії не більше 3 мм;
Іа2 -глибина інвазії від 3 до 5 мм при діаметрі пухлини 7-10 мм
16 ст.- інвазивний рак шийки матки (глибина інвазії

 
 

Цікаве

Загрузка...