WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Аномалії положення та розвитку жіночих статевих органів - Реферат

Аномалії положення та розвитку жіночих статевих органів - Реферат

незайманої пліви.
По вигляду аномалії статевих органів можна визначити в якому терміні внутрішньоутробного розвитку відбулися порушення: -однорога матка і відсутність нирки - в 2-4 тижні; -відсутність, або недорозвиток труби, рудиментарний ріг - 4-5 тижнів; -подвійний статевий апарат - 6-8 тижнів;
-різноманітні варіанти часткового подвоєння матки - 7-11 тижнів; -порушення гістогенезу матки і труб - до 28 тижнів вагітності;
Лікування: найсприятливішою для лікування є атрезія гімена після звільнення гематокольпосу та гематометри. У випадках атрезіїабо агенезії піхви при сформованих внутрішніх статевих органів хірургічне лікування полягає в кольпопоезі.
Інфантилізм
Під інфантилізмом розуміють затримку розвитку організму та наявність у зрілому віці анатомічних та функціональних особливостей властивих дитячому або підлітковому віку. Якщо затримка розвитку розповсюджується на всі органи та системи інфантилізм вважають загальним.
Статевий інфантилізм, встановлений у віці старше 15 років, характеризується недорозвитком (анатомічним і гістологічним) статевих органів і гіпофункцією яєчників. Статевий інфантилізм зустрічається у 4-16% оглянутих дівчат; у половини з них він сполучається з загальним інфантилізмом.
Етіологія. Серед причин інфантилізму, крім генних порушень, ускладненого перебігу внутрішньоутробного розвитку, мають також значення постнатальні фактори: порушення харчування (в т.ч. гіповітаміноз), дитячі інфекції, тонзиліт, ревматизм, операції на яєчниках.
Класифікація. Розрізняють два варіанти статевого інфантилізма:
а) який супроводжується оваріальною недостатністю;
б) який не супроводжується гіпофункцією яєчників. Перший варіант зустрічається частіше.
При інфантилізмі часто відмічається зниження чутливості яєчників до гонадотропних гормонів, а органів-мішеней (матка, піхва, молочні залози) - до
стероїдних гормонів. При інфантилізмі, як правило, є надлишкова продукція ФСГ при недостатньому синтезу ЛГ.
Не менш важливу роль відіграють порушення інервації, які спостерігаються при інфантилізмі, а також внутрішньоорганної і тазової гемодинамики.
Клініка. Інфантильна дівчинка невисокого зросту (або дещо вище середнього), тонкокістна. Таз загальнорівномірнозвужений. Відмічаються пізні менархе, гіпоменструальний синдром, нерідко поєднуються з альгодисменореєю. При генітальному інфантилізмі відмічається несумісність між пропорційною будовою і недорозвитком (іноді вираженимО статевих органів.
Розрізняють три ступені недорозвитку матки: рудиментарна (зародкова) матка, інфантильна матка і гіпопластична матка.
Рудиментарна, або зародкова матка (иіепдз ґеіаііз). Довжина матки від 1 до 3 см, при цьому більшу частину складає шийка. Прогноз з точки зору відновлення специфічних функцій жіночого організму неблагоприємний.
Інфантильна матка (иіешз іішгШіз). Довжина матки перевищує 3 см. Співвідношення між шийкою і тілом матки складає 3:1, тобто таке ж, як у дівчинки в препубертатному періоді. Прогноз більш благоприємний, ніж при попередній патології.
Гіпопластична матка (иіегиз Ьуроріазіісиз). Довжина матки досягає 6-7 см. Співвідношення між довжиною шийки і тіла матки правильне -1:3.
Діагностика. Основується на сукупності даних анамнеза і об'єктивного дослідження з приміненням антропометрії, зондування матки, гістеросальпінгографії, визначення кісткового віку (в дитячій практиці), лабораторних досліджень та ін.
Лікування. Терапія інфантилізма статевих органів, за виключенням випадків різкого недорозвитку (зародкова матка), зазвичай успішна. При проведенні лікування необхідно: а) ліквідувати, по можливості, причину відставання статевих органів; б) створити "фон готовності", тобто стан підвищеної чутливості органів-мішеней до дії статевих гормонів; в) підібрати адекватну замісну гормонотерапію.
Для підвищення чутливості статевих органів до гормональної стимуляції проводять 2-4 місячні курси лікування вітамінами (Е, С, В6, В і), примінюють АТФ. В наступні 3-4 місяці рекомендується ціклічне введення естрогенів і прогестерона в мінімальних дозах. Після курса гормонального лікування необхідно зробити перерву на 3 міс.
Паралельно гормональному лікуванню рекомендується проводити фізіотерапію (парафін, електрофорез, міді з 5 по 13 день циклу і цинку з 14 по 24 день), електрорефлексотерапію (акупунктура, електропунктура, електростимуляція шийки матки), лікувальну гімнастику, бальнеотерапію. При легких ступенях інфантилізму цілеспрямовано застосування парафіну, озокериту і сульфідних вод. При більш виражених формах застосовують бальнеотерапію.
Пошкодження зовнішніх статевих органів і піхви: під час пологів, при грубому статевому акті, при зґвалтуванні, термічні і хімічні травми, після
променевої терапії, при злоякісних новоутвореннях, при необережному обстеженні жінок за допомогою дзеркал в похилому віці.
Клініка: біль, кровотеча. При травмі сечового міхура - неутримання сечі.
Травма вульви - може супроводжуватися кровотечею, утворенням гематоми (характерний біль, тенезми, анемізація).
Діагностика: дані анамнезу, огляду, пахвинного і прямо кишкового обстеження. При підозрі на ушкодження, що проникає в черевну порожнину, травмі сечового міхура проводять цистоскопію, лапіроскопію, діагностичну лапаротомію.
Лікування: при первинних не ускладнених пошкодженнях застосовують асептичні розчини, при глибоких і важких травмах - оперативне лікування. Травма уретри - її зашивання на металевому катетері, який потім на 2-гу добу замінюють еластичним. Гематома - якщо не збільшується - тісна пов'язка, гемостатичні препарати; при прогресуванні гематоми - останню розсікають і лігують судину, що кровить. Травма гесШт - якщо рана свіжа, не інфікована проводять її ушивання; при інфікованій рані (після травми більше 12 годин, забруднення каловими масами) - промивають пряму кишку 5% розчином КМпО4, фурациліном, риванолом, рихло тампонують. Призначають антибіотики, знеболюючі, дезинтоксикацій на терапія. Місцево мазь Вишневського. На 6-7 добу очисну клізму, на 10-11 день дозволяють ходити, а через 2,5-3 місяці оперативне лікування. Пошкодження шийки і тіла матки.
Причини: травма шийки виникає при проведені розширення церві кального каналу перед діагностичним вишкрібанням стінок порожнини матки, гістероскопією.
Перфорація матки може бути спричинена матковим зондом, розширювачем

 
 

Цікаве

Загрузка...