WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Питання медичної генетики. Аномалії розвитку плідного яйця, його додатків - Реферат

Питання медичної генетики. Аномалії розвитку плідного яйця, його додатків - Реферат

небезпекою для здоров'я через їхній вік, кількість пологів в анамнезі або проблеми зі здоров'ям; чоловіки, які добровільно та усвідомлено дають згоду на процедуру; чоловіки, які впевнені, що вони досягли бажаного розміру сім'ї.
Загальна інформація: вазектомія не забезпечує захисту від вагітності протягом перших 3 місяців після операції або до того часу, поки не відбувається 20 еякуляцій, або якщо при розгляді аналузу сім'яної рідини під мікроскопом у ній присутні сперматозоїди; вазектомія не впливає на сексуальну діяльність. Оскільки яєчка продовжують нормально функціонувати; вазектомія не забезпечує захисту від ІСШ та інших ЗПСШ, включаючи СНІД.
Ж. Невідкладна контрацепція
Невідкладна (посткоїтальна) контрацепція повинна використовуватись після незахищеного статевого акту у тому випадку, якщо вагітність не планується або небажана.
Метод невідкладної контрацепції
Для запобігання небажаної вагітності у випадку "незахищеного" (без контрацептива) статевого акту або при виявленні дефектів бар'єрних протизаплідних засобів (презерватива, діафрагми), при огріхах гормональної контрацепції (пропуск прийому чергової пігулки), після зґвалтування, особливо у підлітків, чи інших випадках, коли вагітність небажана або небезпечна. Ефективність методу досить висока і досягає 96%, якщо з моменту "незахищеного" статевого акту пройшло не більше 72 годин.
Механізм дії стероїдних препартів різнонаправлений і обумовлений впливом на різні ланки рерподуктивної системи: зміну секреції гонадотропінів (порушує розвиток яйцеклітини), гальмування раннього ембріогенезу, блокування пенетрації сперміїв і пригнічення передменструального стероїдогенезу.
Типи: комбіновані естроген-гестагенні ОК; гестагени; даназол;
міфепристон (Ки-486); внутрішньоматкові засоби (ВМЗ).
Переваги: усі типи дуже ефективні (менше 3% жінок вагітніють у цьому циклі); ВМЗ забезпечує також тривалий контрацептивний захист.
Недоліки: КОК ефективні тільки в тому випадку, якщо перша доза прийнята протягом 72 годин після незахищеного статевого акту; КОК можуть викликати нудоту, блювання або болючість молочних залоз; перша доза ЧПТ повинна бути прийнята протягом 48 годин після статевого акту; антипрогестини ефективні тільки у випадку, якщо прийняті протягом 72 годин після незахищеного статевого акту; ВМЗ ефективний тільки тоді, коли вводиться протягом 5 днів після незахищеного статевого акту.
3. Контрацепція в післяпологовий період
Метод лактаційної аменореї: висока ефективність до 6 місяців при дотриманні умов включно грудного годування і відсутності менструальної кровотечі (аменореї); годування груддю повинно початися зразу після пологів; значна користь як для здоров'я матері, так і для дитини; дає час для вибору і підготовки до одержання хірургічного або іншого контрацептивного методу.
Внутрішньоматкові засоби: може вводитися постплацентарно, після кесарського розтину або в післяпологовий період (протягом 48 годин після пологів); якщо ВМЗ не введений постплацентарно або протягом 48 годин після пологів, введення слід відкласти до 4-6 тижнів після пологів; якщо при годуванні груддю у жінки поновились менструації, ВМЗ можна ввести в будь-який день менструального циклу, якщо є впевненість, що пацієнтка не вагітна; не впливає на кількість молока, а також на його якість і здоров'я дитини; при введенні ВМЗ жінці, яка годує груддю дитину. Побічних явищ (таких як кровотеча, біль) значно менше.
Зауваження: у матерів, які годують груддю, нижча частота випадків вилучення ВМЗ протягом першого року використання; вірогідність експульсії при введенні ВМЗ в післяпологовий період вища (6-10%), ніж приінтервальному введенні. Однак найнижчий коефіцієнт експульсії при введенні ВМЗ високо в порожнину матки в перші 10 хвилин після відходження плаценти.
Бар'єрні методи: презервативи, діафрагми, сперміциди у вигляді пінки, свічок, кремів, пігулок, плівок можуть використовуватись на кількість і якість грудного молока та здоров'я дитини.
Зауваження: при використанні бар'єрних методів, що застосовуються на шийці матки (діафрагма із сперміцидами, слід зачекати закінчення післяпологового періоду (6 тижнів після пологів) перед тим як застосовувати і використовувати діафрагму; використання сперміцидів вирішує проблему вагінальної сухості під час статевого акту (часте явище у жінок, що годують).
Природне планування: не рекомендується починати використання методу до відновлення регулярних менструацій. Пацієнтка може почати вести карту через 6 тижнів після пологів, але при цьому їй слід продовжувати використання МЛА; метод не впливає на кількість та якість грудного молока та здоров'я дитини.
Добровільна хірургічна стерилізація: може бути проведена зразу після пологів при виконанні кесарського розтину або протягом 48 годин після пологів; якщо не проведена протягом 48 годин після пологів, повинна бути відкладена до 6 тижнів після пологів; ідеальним вважається час, коли жінка повністю одужала після пологів і здоров'я дитини не викликає сумнівів; не впливає на кількість і якість грудного молока та здоров'я дитини.
Комбіновані гормональні контрацептиви (КОК і КІК): не рекомендується для годуючих жінок у перші 6-8 тижнів після пологів. Відкладіть використання КОК чи КІК до початку відлучення від грудей; слід уникати застосування для годуючих жінок, за рідким винятком тих випадків, коли інші методи неприйняті (починаючи з 6 місяців); якщо жінка грудьми не годує, КОК та КІК можна використовувати через 3 тижні після пологів; використання КОК чи КІК у перші 6-8 місяців після пологів зменшує кількість грудного молока і може негативно вплинути на нормальний ріст дитини (цей ефект продовжується до 6 місяців); у перші 3 тижні після пологів КОК чи КІК дещо збільшують ризик підвищеного тромбоутворення в зв'язку з вмістом у них естрогенів.
Чисто прогестинові контрацептиви: уникати використання ЧПК у перші б тижнів після пологів, за винятком тих випадків, коли інші методи неприйнятні абонедоступні; при використанні МЛА відкласти застосування ЧПК до 6 місяців після пологів; якщо жінка не годує груддю, ЧПК можна почати застосовувати негайно; якщо жінка не годує груддю і після пологів пройшло 6 тижнів або в неї поновились менструації, ЧПК можна призначати, переконавшись, що жінка не вагітна; не впливає на якість і кількість грудного молока і здоров'я дитини.
4. Через утворений в тулубі Отвір абортцангом чи іншими щипцями поступово виймають зруйновані органи черевної або грудної порожнин.
Краніотомія, декаштація і клейдотомія - атипові ембріотомії. Спонділотомія, евісцерація атипові ембріотомії.
Список літератури
1. Бодяжина В Й., Жмакин К.Н., Кирющенков А.П. Акушерство. - М., 1998. - С. 116-122,3467-358.
2. Бодяжина В.И. й соавт.. Неоперативная гинекология. - М., 1995. - С.106-122, 225-232.
3. Крупко-Большова Ю.А., Корнигова А.И. Патология полового развития девочек й девушек. - К., 1990.
4. Серов В.Н., Стрижаков А.Н., Маркин С.А. Практическое акушерство: руководство для врачей. - М., 1997. - С. 402-412.
5. Степанковская Г.К. Справочник по акушерству й гинекологии. - К., 1997. - С. 499-508.

 
 

Цікаве

Загрузка...