WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Питання медичної генетики. Аномалії розвитку плідного яйця, його додатків - Реферат

Питання медичної генетики. Аномалії розвитку плідного яйця, його додатків - Реферат

використання найбільш ефективних методів ППС; необхідне втручання спеціально підготовленого працівника; необхідне утримання під час фертильної фази для уникнення запліднення; вимагається щодення ведення записів; вагінальна інфекція може ускладнити інтерпритацію цервікального слизу; необхідний спеціальний базальний термометр для деяких методів; не захищає від ІСШ та інших ЗПСШ (включаючи ВГВ, ВІЛ/СНІД).
Хто може використовувати МЛА: жінки, чий вік, кількість пологів в анамнезі або проблеми зі здоров'ям роблять вагітність надзвичайно небезпечною; жінки з невстановленим менструальним циклом (матері, які годують, зразу після аборту); жінки з нерегулярним менструальним циклом (тільки для календарного методу); жінки, які не бажають використовувати цей метод з особистих мотивів.
Д. Метод перерваного статевого акту
Це традиційний метод планування сім'ї, який полягає в тому, що чоловік повністю виводить пеніс з піхви жінки до того, як у нього відбувається еякуляція.
Механізм дії: пеніс виводиться з піхви до еякуляції, через це сперма не потрапляє у піхву і запліднення не відбувається.
Переваги
Контрацептивні: негайна ефективність; не впливає на грудне годування; може використовуватись як страхувальний метод для інших контрацептивних методів; може застосовуватись у будь-який час; не потрібні грошові витрати.
Неконтрацептивні: сприяє зачуленню чоловіка до планування сім'ї; можливе встановлення більш близьких стосунків між партнерами.
Недоліки: ефективність залежить від бажання пари використовувати метод перерваного статевого акту під час кожних статевих зносин (4-18 вагітностей на 100 жінок протягом 1 року використання); ефективність може ще більше знизитись у пенісі (уретрі) сперми, що збереглась після недавньої (менше 24 годин еякуляції; можливе зниження сексуальних відчуттів у партнерів; не захищає від ІСШ та інших ЗПСШ (включаючи ВГВ, ВІЛ/СНІД).
Хто не повинен використовувати метод: чоловіки, які страждають передчасною еякуляцією, чоловіки, які мають труднощі з самоконтролем, чоловіки, які мають будь-які фізичні або психологічні розлади, що можуть вплинути на своєчасний вивід пеніса з піхви; пари, для яких вагітність
становить серйозний ризик для здоров'я жінки; пари, яким необхідний високоефективний метод контрацепції; пари, які бажають використовувати довготривалий метод контрацепції; пари, які бажають використовувати метод, не пов'язаний із статевим актом; пари, які не бажають використовувати метод під час кожного статевого акту.
Е. Добровільна стерилізація
На сучасному етапі добровільна хірургічна контрацепція або стерилізація (ДХС) є найбільш поширеним методом планування сім'ї як у розвинених, так і в країнах, що розвиваються. ДХС є незворотнім і найбільш ефективним методом запобігання вагітності не тільки для чоловіків, але й для жінок і в той же час це найбезпечніший і економний засіб контрацепції.
Добровільна хірургічна стерилізація для жінок. Більшість даних із країн, що розвиваються, вказують, що смертність при проведенні хірургічної стерилізації складає приблизно 10 випадків на 100000 процедур у той час, як материська смерть у цих країнах 300-800 випадків на 100000 живонароджень. Таким чином, ДХС у 80 разів безпечніша повторної вагітності.
Трубна оклюзія - це хірургічне блокування прохідності труб з метою перешкодження злиття сперматозоїду та яйцеклітини, тобто заплідненню. Трубна оклюзія є методом перманентного припинення жіночої репродуктивної функції.
Методи: міні-лапаротомія, лапароскопія.
Механізм дії: при блокуванні фаллопієвих труб (зав'язавши та перерізавши їх або використовуючи скобки, кільця або електрокоагуляцію) запліднення яйцеклітини стає неможливим.
Переваги трубної оклюзії
Контрацептивні: висока ефективність (0.2-4 вагітності на 100 жінок протягом першого року використання); негайна ефективність; постійний метод; не впливає на грудне годування; не пов'язаний із статевим актом; підходить пацієнткам, для здоров'я яких вагітність є серйозною небезпекою; нескладна хірургічна процедура, яка звичайно виконується під місцевою анестезією; відсутність довготривалих побічних ефектів; не змінює статеві функції (не впливає на продукцію гормонів яєчниками).
Контрацептивні: знижує ризик розвитку раку яєчників.
Недоліки: метод незворотній; пацієнтка згодом може шкодувати про своє рішення; невеликий ризик ускладнень (ризик зростає при використанні загальної анестезії; короткочасний дискомфорт/біль після операції; необхідна участь кваліфікованого лікаря; апаратура для лапароскопії дорого коштує; не захищає від ІСШ та інших ЗПСШ (наприклад, ВГВ, ВІЛ/СНІД).
Хто не повинен використовувати трубну оклюзію: вагітні жінки (встановлена чи підозрювана вагітність); жінка з невиясненими вагінальними кровотечами (до встановлення їхньої причини); жінки з гострою або системною інфекцією (до того як інфекція буде вилікувана або взята під контроль); жінки, які не можуть переносити хірургічних операцій; жінки. Які не впевнені в своїх намірах відносно фертильності в майбутньому; жінки, які не дають добровільної свідомої згоди на процедуру.
Коли вводити: у будь-який день менструального циклу, якщо є цілковити впевненість, що пацієнтка не вагітна; з 6 по 13 день менструального циклу (слід віддати первагу проліферативній фазі). Після пологів: міні-лапаротомія: в перші 2 дні або через 6 тижнів; лапароскопія: не підходить для жінок після пологів. Після аборту: І триместр: зразу чи протягом 7 днів, якщо немає ознак інфекції органів тазу (міні-лапаротомія або лапароскопія); II триместр: зразу або протягом 7 днів. Якщо немає ознак інфекції органів тазу (тільки міні-лапаротомія).
Добровільна хірургічна стерилізація для чоловіків
Вазектомія - це чоловіча добровільна стерилізація (ДС), що здійснюється стандартним методом (один або два невеликих розрізи) або безскальпельною технологією (метод, якому надають перевагу).
Механізм дії: після блокування сім'явиносного протоку (уаз сіе&гепз) сперматозоїди в еякуляті відсутні.
Переваги
Контрацептивні: висока ефективність (0.1-0.15 вагітностей на 100 жінок протягом першого року використання); постійний метод; невпливає на грудне годування у дружини; не пов'язаний із статевим актом; підходить для пар у тих випадках, коли вагітність або трубна оклюзія становить підвищений ризик для здоров'я жінки; проста операція, яка проводиться під місцевою анестезією; відсутність довготривалих побічних ефектів; не змінює статеві функції (не впливає на продукцію гормонів яєчниками).
Недоліки: метод незворотній; пацієнт згодом може шкодувати про своє рішення; затримка ефективності (вимагається аж до 3 місяців або 20 еякуляцій після операції); ризик та побічні ефекти, пов'язані з невеликою операцію, особливо при використанні загальної анестезії; короткочасний дискомфорт/біль після операції; необхідна участь кваліфікованого лікаря; не захищає від ІСШ та інших ЗПСШ (наприклад, ВГВ, ВІЛ/СПІД).
Хто може використовувати вазектомію: чоловіки будь-якого рерподуктивного віку; чоловіки, які хочуть використовувати високоефективний постійний метод контрацепції; чоловіки, для дружин яких вагітність є серйозною

 
 

Цікаве

Загрузка...