WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Питання медичної генетики. Аномалії розвитку плідного яйця, його додатків - Реферат

Питання медичної генетики. Аномалії розвитку плідного яйця, його додатків - Реферат

здоров'ям роблять вагітність надзвичайно небезпечною; жінки з повторними інфекціями сечовивідних шляхів (ІСШ); жінки зазнають труднощів у застосуванні цього методу; жінки, які мають опущення матки у піхву; жінки із серозним вип'ячуванням стінки сечового міхура або прямої кишки у піхву; жінки із синдромом токсичного шоку в анамнезі; жінки з вагінальним стенозом (звуження вагінального каналу); жінки з генітальними аномаліями.
Сперміциди
Сперміциди - це хімічні речовини, які інактивують або вбивають сперматозоїди в піхві до того, як вони встигають проникнути у верхні відділи статевого тракту.
Сперміциди розрізняються, в основному, за типом носія, що входить до нього, і випускаються у вигляді: аерозолів (піни); паст; гелів (крему; вагінальних пінистих таблеток; вагінальних пінистих супозиторів; розчинних плівок; речовин, що застосовуються для змащення презервативів; губки).
Механізм дії: викликають руйнування мембрани сперматозоїдів, що знижує їхню рухомість і здатність запліднювати яйцеклітину.
Переваги
Контрацептивні: негайна ефективність; не впливають на грудне годування; можуть використовуватись як страхувальний метод при виборі інших методів, відсутній ризик для здоров'я, пов'язаний з використанням методу; відсутні системні побічні явища; прості у застосуванні; додаткове зволоження (змазка) під час статевого акту; продаються без рецепту і не вимагають медичного огляду перед застосуванням.
Неконтрацептивні: забезпечують деякий захист від ІСШ і інших ЗПСШ (наприклад, ВГВ, ВІЛ/СНІД).
Недоліки: середня ефективність (3-21 вагітностей на 100 жінок протягом першого року використання; контрацептивна ефективність залежить від бажання жінки дотримуватись інструкцій; залежить від користувача і використання під час кожного статевого акту; жінка повинна ввести контрацептив за 10-15 хвилин до статевого акту; кожне введення ефективне тільки протягом 1-2 годин; необхідно мати в наявності до початку статевого акту; вимагається постійна наявність у продажу.
Хто не повинен використовувати діафрагму і ковпачок: жінки, чий вік, кількість пологів в анамнезі або проблеми зі здоров'ям роблять вагітність надзвичайно небезпечною; жінки, які відчувають труднощі із застосуванням цього методу; ті, які страждають на алергію на сперміциди; жінки з генітальними та іншими аномаліями; пари, які потребують високоефективного методу контрацепції; пари, які бажають використовувати метод, не пов'язаний із статевим актом; пари, які не бажають виконувати інструкції і використовувати контрацептив при кожному статевому акті. Губки
Механізм дії: губка попереджує випадання сперми у верхні відділи рерподуктивного акту жінки (матка і фаллопієві труби) і служить як ємкість для сперміциду.
Ефективність контрацептивної дії губок: від 10 до 20% випадків настання вагітності протягом першого року використання.
Переваги
Контрацептивні: негайна ефективність; не впливають на грудне годування; метод не пов'язаний зі статевим актом (можна вводити за 6 годин до статевого акту); відсутній ризик для здоров'я, пов'язаний з використанням методу; відсутність системних побічних ефектів.
Неконтрацептивні: забезпечують деякий захист від ІСШ і інших ЗПСШ (наприклад, ВГВ, ВІЛ/СНІД), особливо при використанні зі сперміцидом;
затримують менструальну кров при використанні під час менструації; захищає від дисплазій шийки матки.
Недоліки: губки іноді викликають подразнення; деякі жінки можуть забути про необхідність вилучити губку; маніпуляції в піхві можуть виявитися неприємними для деяких жінок; зв'язок між використанням губки і розвитком синдрому токсичного шоку остаточно не встановлений; може статись зміщення губки; може викликати сухість піхви завдяки всмоктуванню секрету.
Хто не повинен використовувати губку: жінки, чий вік, кількість пологів в анамнезі або проблеми зі здоров'ям роблять вагітність надзвичайно небезпечною; жінки з повторними інфекціями сечовивідних шляхів (ІСШ);
жінки зазнають труднощів у застосуванні цього методу; жінки, які мають опущення матки у піхву; жінки із синдромом токсичного шоку в анамнезі;
жінки з вагінальним стенозом; жінки з генітальними аномаліями; пари, які потребують високоефективного методу контрацепції; пари, які бажають використовувати метод, не пов'язаний із статевим актом; пари, які не бажають виконувати інструкції і використовувати контрацептив при кожному статевому акті.
В. Метод лактаційної аменореї (МЛА)
Методом лактаційної аменореї (МЛА) називається використання грудного годування як методу запобігання від вагітності. Він базується на фізіологічному ефекті, який полягає у пригніченні овуляції, завдяки ссанню дитиною груді матері.
Механізм дії: стримує овуляцію.
Переваги
Контрацептивні; ефективний (1-2 вагітності на 100 жінок у перші 6 місяців використання); негайна ефективність; метод не пов'язаний зі статевим актом; відсутність системних побічних ефектів; немає необхідності у спеціальному медичному спостереженні; не слід поповнювати запас контрацептиву; не потрібні грошові витрати.
Неконтрацептивні. Для дитини: пасивна імунізація (передача захисних антитіл); найкраще джерело поживних антитіл; зменшення контакту із заразними організмами води, іншого молочка чи дитячого харчування, а також кухонного посуду. Для матері: зменшення післяпологової втрати крові.
Недоліки: залежить від жінки (вимагає дотримання правил грудного годування); може виявитись важковиконуваним через соціальні обставини; має високу ефективність тільки до поновлення менструацій або не більше 6 місяців; не захищає від ІСШ та інших ЗПСШ (включаючи ВГВ, ВІЛ/СНІД).
Хто може використовувати МЛА: жінки, які включно годують груддю, у яких після пологів пройшло менше 6 місяців і чиї менструації ще не поновились.
Г. Природне планування сім'ї (ППС)
Природні методи планування сім'ї грунтуються на спостереженні за фізіологічними ознаками фертильності (можливість запліднення) та інфертильності (коли запліднення найменш вірогідне) протягом фаз менструального циклу.
При використанні цих методів з метою контрацепції пара добровільно утримується від статевого акту під час фертильної фази менструального циклу жінки (періоду, під час якого жінка може завагітніти).
Ефективність методу: в даний час природним методом контрацепції користуються близько 5-8% пар. Показникдалеко не найкращий. Насправді вагітність настає у 20% випадків типового застосування методу.
Переваги
Контрацептивні: можна використовувати як для запобігання небажаної вагітності, так і для завагітнення; відсутність пов'язаного з методом ризику для здоров'я; відсутність системних побічних явищ; не потребує грошових витрат.
Неконтрацептивні: дає жінці можливість глибшого розуміння фізіології свого організму, репродуктивної системи і менструального циклу; сприяє залученню чоловіка до планування сім'ї; сприяє встановленню ближчих подружніх стосунків^ використовується для діагностики і лікування неплідності та передменструального синдрому.
Недоліки: середня ефективність (9-20 вагітностей на 100 жінок протягом першого року використання); необхідне детальне навчання для правильного

 
 

Цікаве

Загрузка...