WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Питання медичної генетики. Аномалії розвитку плідного яйця, його додатків - Реферат

Питання медичної генетики. Аномалії розвитку плідного яйця, його додатків - Реферат

проблем.
- Недорогий метод.
Неконтрацептивні
- зменшують менструальні болі (тільки прогестинові).
- Зменшують менструальну кровотечу (тільки прогестинові).
Недоліки
- Перед введенням необхідно провести гінекологічний огляд та рекомендується обстеження на ІСШ.
- Жінка повинна перевіряти нитки ВМЗ після менструації, якщо вона супроводжується болями, переймами або мажучими кров'янистими виділеннями.
- Жінка може сама припинити використання методу.
- Посилення менструальних кровотеч і болів у перші кілька місяців
(тільки для мідних ВМЗ).
- Можлива спонтанна експульсація ВМЗ.
- Рідко (< 1/1000 випадків) трапляється перфорація матки під час введення ВМЗ.
- Можуть збільшити ризик позаматкової вагітності і розвитку ЗЗОТ з наступним безпліддям у жінок, які входять до групи ризику зараження ІСШ та іншими ЗПСШ.
Хто не повинен використовувати ВМЗ
- Вагітні жінки.
- Жінки з неясними вагінальними кровотечами (до встановлення їхньої причини).
- Жінки з активною інфекцією статевих шляхів (вагініт, цервіт).
- Жінки, які недавно (протягом 3 місяців) перенесли ЗЗОТ чи септичний аборт.
- Жінки з вродженими аномаліями матки або доброякісними пухлинами (фібромами) матки, які значно деформують її порожнину.
- Жінки із захворюванням клапанів серця в активній фазі.
- Жінки, у яких діагностовано злоякісну трофобластичну пухлину.
- Жінки із діагностованим тазовим туберкульозом.
- Жінки, які мають рак статевих органів.
- Жінки, які мають ризик зараження ІСШ (мають більше одного
статевого партнера або чий партнер має більше одного статевого
партнера).
Коли вводити
- У будь-який день менструального циклу, якщо є тверда впевненість, що пацієнтка не вагітна.
- З 1 до 7 день менструального циклу.
- Після пологів (зразу після; в перші 48 годин або через 4-6 тижнів;
через 6 місяців, якщо жінка не використовує МЛА).
- Після аборту - зразу чи протягом 7 днів, якщо немає ознак інфекції органів малого тазу.
Б. Бар'єрні методи контрацепції і сперміциди
Бар'єрні методи контрацепції можна визначити як запобігання від небажаної вагітності шляхом перешкоди потраплянню сперми в піхву або шийку матки хімічним чи механічним шляхом або сполученням того й іншого.
У даній главі розглядатимуться такі методи: "Чоловічий" метод: презерватив. "Жіночі" методи: діафрагма, шийковий протизапладний ковпачок, жіночі презервативи, сперміцидна піна, сперміцидні супозиторії і пінисти таблетки. Сперміцидні пасти, гелі, губки.
Презервативи чоловічі
Типи. Презервативи виготовляють з латексу (гуми), пластику (вінілу), натуральних (тваринних) продуктів.
Механізм дії. Запобігають потрапленню сперми в жіночий репродуктивний тракт.
Переваги
Контрацептивні: негайна ефективність; не впливають на грудне годування; можуть використовуватись як страхувальний метод разом з іншими контрацептивами; відсутній ризик для здоров'я, пов'язаний з використанням методу; відсутні системні побічні явища; широкодоступні. Продаються без рецепта; не обов'язково проводити медичний огляд перед початком використання; недорогий метод.
Неконтрацептивні: єдиний метод планувння сім'ї, який забезпечує захист від ІСШ та інших ЗПСШ (тільки латексні і вінілові презервативи); можуть продовжувати період до еякуляції; можуть сприяти зниженню ризику раку шийки матки; можуть використовуватись при лікуванні імунологічних форм безпліддя (протягом 3-6 місяців) для запобігання потрапляння антигенів сперми в піхву; можуть використовуватись у випадку розвитку у жінки алергійних реакцій на сім'яну рідину і/або сперматозоїди; можуть використовуватись для покращення ерекції у хворих після операцій на органах черевної порожнини (кільце презерватива виконує роль слабкого джгута).
Недоліки: середня ефективність (2-12 вагітностей на 100 жінок протягом першого року використання); контрацептивна ефективність залежить від бажання пари дотримуватись інструкцій; метод залежить від користувача (необхідне постійне бажання оберігатись (мотивація) і використання під час кожного статевого акту); можуть знизити чутливість статевого члена, ускладнюючи тим самим підтримку ерекції; можуть викликати подразнення у чоловіків і жінок як самим презервативом, так і сперміцидом.
Діафрагми і ковпачки
Типи. Діафрагми розрізняються між собою за розміром, який визначається діаметром обідка в міліметрах, і буває чотирьох основних видів у залежності від особливостей будови обідка: діафрагма з обідком з плоскою пружиною, діафрагма із спіральною пружиною; діафрагма з дугоподібною пружиною; діафрагма з обідком у вигляді перетинки.
Механізм дії. Запобігають попаданню сперми в верхній репродуктивний тракт жінки (матку та фаллопієві труби) і служить як ємкість для сперміцида.
Переваги діафрагми і ковпачків
Контрацептивні: негайна ефективність; не впливають на грудне годування; метод не пов'язаний зі статевим актом (можна вводити за 6 годин до статевого акту); відсутній ризик для здоров'я, пов'язаний з використанням методу; відсутність системних побічних ефектів.
Неконтрацептивні: забезпечують деякий захист від ІСШ і інших ЗПСШ (наприклад, ВГВ, ВІЛ/СНІД), особливо при використанні зі сперміцидом; затримують менструальну кров при використанні під час менструації.
Недоліки: середня ефективність (6-18 вагітностей на 100 жінок протягом першого року використання, якщо використовуються разом зі сперміцидом);
контрацептивна ефективність залежить від бажання жінки дотримуватись інструкцій; залежить від користувача (необхідне постійне бажання оберігатися, мотивація) і використання під час кожного статевого акту; необхідно проведення гінекологічного огляду кваліфікованим медпрацівником; у деяких користувачів викликають інфекцію сечовивідних шляхів; не слід вилучати протягом 6 годин після статевого акту; необхідно мати до початку статевого акту; потрібна постійна наявність у продажу; маніпуляції в піхві можуть виявитись неприйнятими для деяких жінок; діафрагма і ковпачок мають досить великі розміри і можуть заважати коїтусу; деякі жінки мають складності при вилученні діафрагми або ковпачка; діафрагма або ковпачок може зміститися під час коїтусу; діафрагму або ковпачок необхідно мити і зберігати з дотриманням усіх умов, інакше погіршуються властивості гуми; необхідно навчити жінку визначенню терміну придатності діафрагми або ковпачка і критеріям для їхньої заміни.
Побічні ефекти: алергічні реакції на гуму або на сперміцидну речовину; якщо діафрагма або ковпачокзалишаються в піхві надто довго, то з'являються значні сморідні виділення; якщо діафрагма була погано помита і просушена перед повторним використанням, може розвинутися кандидозний кольпіт; у результаті надавлювання обідка діафрагми на сечовивідний канал може розвинутись рецидивуючий цистит; відзначені випадки розвитку синдрому токсичного шоку як у менструюючих, так і неменструюючих жінок, які застосовують діафрагму. Однак рекомендується не залишати діафрагму чи ковпачок у піхві понад 24 годин.
Хто не повинен використовувати діафрагму і ковпачок: жінки, чий вік, кількість пологів в анамнезі або проблеми зі

 
 

Цікаве

Загрузка...