WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Кохання і секс - Реферат

Кохання і секс - Реферат

пестощів. З різних причин можуть трапитися невдачі в статевій близькості. Але вонине повинні бути темою для розмов чи докорів. Це глибоко вражає. Тактовна, любляча жінка своєю поведінкою неодмінно усуне причину невдачі чоловіка й психологічно підготує його до почуття впевненості у собі. Статеві невдачі минають безслідно, і настає гармонія статевих взаємин. Скріплюється вона щирістю, вірністю, відданістю.
Запобігання зачаттю
Умови життя подружжя багатогранні й різноманітні. Бувають випадки, коли дитину тимчасово не можна мати. Іноді подружжя хоче спершу закінчити навчання, влаштуватися на новому місці, нерідко доводиться відмовлятися від другої дитини доти, доки підросте первісток, а іноді народження дитини доводиться відкласти до одужання когось з подружжя. Для запобігання зачаттю є чимало засобів, які у разі правильного застосування їх можуть бути для організму зовсім нешкідли-вими. Але перед тим, як обрати протизаплідний засіб, обов'язково слід порадитися з лікарем.
Справа в тому, що залежно від стану статевих органів жінки, наявності в них запальних процесів, положення матки призначаються відповідні протизаплідні засоби. Неприпустимо користуватися з метою запобігання вагітності такими засобами, як змащування шийки матки та ЇЇ порожнини йодом. Такі змащування призводять до запалення матки, загального отруєння організму жінки йодом. Найпростішим методом запобігання вагітності є фізіологічний. Зачаття може статися лише протягом кількох днів менструального циклу. Запліднення відбудеться лише тоді, коли сперматозоїди зустрінуться із зрілою яйцеклітиною.
Пам'ятаючи, що сперматозоїди зберігають здатність до запліднення в статевих органах жінки більше 2 діб, а яйцеклітина гине після овуляції на 3 -4-й день, то стає зрозумілим, що зачаття можливе найпізніше на 6-й день після овуляції. Отже, якщо статевий акт був раніше ніж за 2-3 дні до овуляції (час життєздатності сперматозоїдів) або через 6 днів після неї, то зачаття не буде. Складніше точно визначити настання овуляції. Для цього можна використати щоденний запис температури тіла. Першого дня овуляції температура тіла жінки звичайно підвищується на 0,5-0,8 градуса. Це підвищення температури тримається до менструації. Якщо в жінки менструація з'являється через певну кількість днів і підвищення температури припадає також на певний день, то впевненість у точному визначенні настання овуляції майже не викликає сумніву. Складніше, мякщо менструація проходить через різні проміжки часу. Тоді користуватися цим методом майже неможливо.
Лікар Є.Г. Васильєва запропонувала метод визначення строку овуляції і зачаття. Наводимо її таблицю:
Тривалість
менструального циклу (в днях)
Період, несприятливий
для зачаття
(до овуляції) Дні можливого
зачаття Період, несприятливий
для зачаття
(після овуляції)
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32 2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
І3 8
8
8
8
8
8
8
8
8
8
8
8 11
11
11
11
11
11
11
11
11
11
11
11
Користуватися таблицею слід так: залежно від тривалості менструального циклу міняються дні несприятливого для зачаття періоду (тобто дні, коли малоймовірне настання вагітності). У другій колонці вказано цифри несприятливого періоду для зачаття, починаючи з першого дня менструації, в третій - дні найбільш можливого зачаття, і в четвертій колонці - знов число днів, несприятливих для зачаття. Наприклад, менструальний цикл у жінок 28 днів. Значить, у перші 9 днів після початку менструації практично запліднення неможливе, потім 8 днів найбільш сприятливі для зачаття й, нарешті, у наступні 11 днів перед менструацією запліднення знову не настане.
Фізіологічний метод запобігання вагітності найбільш природний як для чоловічого, так і для жіночого організму. Немає травмуючої дії сторонніх предметів у статевих органах і гальмівного впливу запобіжних маніпуляцій. Крім того, сперма виливається у піхву і тут частина її всмоктується в організм, а ферменти і гормони, які є в спермі, позитивно впливають на організм жінки. Таким чином, цей метод запобігання - ідеальний, абсолютно нешкідливий і фізіологічний. Слід зазначити, що він не дає 100% гарантії успіху в запобіганні вагітності (до речі, такої гарантії не дає жоден метод), одначе з огляду на абсолютну нешкідливість у поєднанні з іншими способами запобігання його можна і слід застосовувати більшості подружжів.
Окрім фізіологічного методу, існують механічні та хімічні протизаплідні засоби. Перші механічно перепиняють шлях сперматозоїдам до шийки матки, а другі створюють такі умови в піхві, за яких сперматозоїди швидко гинуть або втрачають свою рухливість. З механічних засобів найбільше поширений чоловічий презерватив. Це тонка гумова торбинка, яку одягають перед статевим актом на ерегований член. У неї під час еякуляції виливається сперма. Одягається презерватив на статевий член не до кінця - на сліпому кінці його має бути залишене місце для сперми, інакше презерватив може порватися. Перед одяганням презерватива на головку статевий член слід змастити борним вазеліном, ним же треба змастити зверху презерватив. Користування презервативом - найефективніший метод запобігання гагітності.
Жінки користуються найчастіше ковпачком Кафки, який одягається на шийку матки. Його добирають залежно від положення матки, величини та форми її шийки. Робить це лікар. Як правило, одягає його й скидає також лікар.
Гумовий ковпачок (КР), який вводять в піхву, утворює перетинку перед шийкою матки. Цей ковпачок жінка вводить у піхву сама на 2-3 дні, після чого він виймається й дезинфікується.
Навчає жінку, як вводити гумовий ковпачок, лікар або досвідчений фельдшер.
З хімічних протизаплідних засобів найбільш поширені різні таблетки, пасти, кульки, тампони, які продаються в аптеках.
Непоганий ефект для запобігання вагітності дає спринцювання і промивання піхви після статевого акту. Для цього користуються теплою водою (36-38°), в літрі якої розчиняють дві чайні ложки борної кислоти або дві чайні ложки столового оцту. Спринцювання можна робити й розчином марганцевокислого калію 1 : 10 000.
Іноді можна чути, що застосування протизаплідних засобів з маніпуляціями, що передують статевому акту, розхолоджує подружжя. Це не зовсім так. Якщо подружжя любить одне одного, і чоловік щиро піклує-ться про здоров'я дружини, то підготовка до статевого акту ніколи не позначиться на почуттях подружжя. Крім того, завжди можна підібрати такі протизаплідні засоби, які найбільше підходять до індивідуальних нахилів подружжя. Буде набагато гірше, коли жінка завагітніє і їй доведеться вдатися до аборту, адже ніколи немає впевненості в тому, що ця операція не призведе до безплідності, а якщо в сім'ї ще немає дітей,- то до нещасливого сімейного життя.

 
 

Цікаве

Загрузка...