WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Пологовий травматизм - Реферат

Пологовий травматизм - Реферат

пологорозрішення.
Припинення пологової діяльності досягається застосуванням інгаляційного наркозу. Наркоз повинен бути достатньо глибоким, щоб наступні акушерські маніпуляції не призвели до скорочення перерозтягнутої матки і не спровокували її розриву. Слід пам'ятати, що введення жінкам із загрозою розриву матки морфіну, омнопону, промедолу при відсутності умов до негайного пологорозрішення надзвичайно небезпечне через відсутність у цих препаратів властивостей припиняти пологову діяльність та їх здатність ускладнювати діагностику завершеного розриву.
Після установлення діагнозу загрожуючого розриву матки за життєвими показаннями необхідне термінове пологорозрішення. При живому повноцінному плоді виконується кесарів розтин, в інших випадках - плодоруйнівні операції.
Коли є загроза розриву матки, протипоказані поворот плоду, накладання акушерських щипців, витягання плоду за тазовий кінець; ці операції і навіть спроби до застосування їх неминуче призводять до розриву матки.
При явищах загрози розриву матки по рубцю слід негайно вдаватися до кесарева розтину з висіченням рубця на матці. При косому і поперечному положеннях плоду незалежно від його стану за життєвими показаннями необхідно провести операцію абдомінального кесарева розтину. Велика небезпека розриву матки виключає застосування ембріотомії (декапітації або спондилотомії) в даній ситуації. При головному передлежанні плоду і внутрішньоутробній його загибелі допускається виконання перфорації голівки з наступним ретельним ручним обстеженням матки для виключення розриву її по рубцю.
Завершений розрив матки підлягає тільки хірургічному лікуванню. Воно повинно починатися негайно, відразу ж після установлення діагнозу. Його метою є усунення джерела кровотечі, відновлення порушених травмою анатомічних співвідношень, а також ліквідація вхідних воріт для проникнення інфекції в черевну порожнину та позаочеревинний простір. При екстренній лапаротомії видаляють плід і послід з порожнини матки або з черевної порожнини і вирішують питання про обсяг хірургічного лікування самого розриву матки. Рішення про нього приймається суто індивідуально, з урахуванням тяжкості стану хворої, локалізації й обширності ушкодження, наявності інфекції.
Вибір оптимального варіанта операції коливається між зашиванням розриву і видаленням матки. Залишити матку і за-шити розрив після висічення країв можна тільки при відсутності інфекції, короткому інтервалі часу від розриву до лапаротомії, лінійних розривах у молодих жінок. Беручи до уваги частоту морфологічних змін матки при її розриві, слід надавати перевагу екстирпації або ампутації матки. У випадках тривалого безводного проміжку в пологах (понад 10-12 год.) або явищ хоріоамніоніту, а також ознак хронічної інфекції виконують надпіхвову ампутацію матки або її екстирпацію з матковими трубами і дренуванням черевної порожнини через піхву. Як правило, екстирпація матки з перев'язкою гіпогастральних судин виконується при порушеннях згортання крові. В усіх випадках оперативного лікування розривів матки, в тому числі і при операції кесарева розтину, у вагітних і роділь з ознаками загрози розриву необхідно проводити дренування черевної порожнини.
Грубі ушкодження нижнього маткового сегмента, які пере-ходять на шийку або піхву, відрив матки від склепінь піхви потребують виконання екстирпації матки. При обширних гематомах, які дістають навколониркової ділянки, додатково Дренується позаочеревинний простір.
При атипічному розриві матки (по боковій стінці) з порушенням судинного пучка і наявністю параметральних гематом недоцільно шукати ушкоджені судини. У цих умовах для прискорення гемостазу слід виконати перев'язку внутрішньої клубової артерії (на стороні зіпсування маточних судин).
Наприкінці операції повинна бути проведена ревізія сечового міхура і кишечника.
Під час операції і після її закінчення здійснюють комплексні заходи по ліквідації больового, геморагічного, травматичного шоку та синдрому дисемінованого внутрішньосудинного згортання крові.
При безуспішності вправлення, наявності ділянок некрозу в стінці матки, які виникають у зв'язку з різкими порушення ми кровопостачання органу після вивороту, а також значного інфікування доводиться застосовувати хірургічні методи лікування - видалення матки. Це трапляється у разі запізнення медичної допомоги, коли давність вивороту досягає доби і більше.
Профілактика розриву матки повинна починатися в жіночій консультації з моменту постановки жінки на облік за вагітністю і продовжуватися аж до закінчення пологів, Спеціальному обліку підлягають ті жінки, у яких можна очікувати розрив матки. До цієї групи підвищеного ризику відносяться: вагітні з анатомічне вузьким тазом; жінки, які в минулому перенесли операції на матці (кесарів розтин, консервативна міомектомія, зашивання рани матки після її перфорації); багатородящі з обтяженим акушерським анамнезом; вагітні з великим плодом, неправильним положенням плоду, з переношеною вагітністю; жінки, які вминулому перенесли післяпологові і післяабортні запальні захворювання. Усі вагітні з факторами ризику повинні бути профілактично госпіталізовані в пологовий будинок за 2-3 тижні до очікуваного терміну пологів.
Слід пам'ятати, що оптимальні строки госпіталізації жінок з рубцем на матці в ділянці тіла, дна матки, трубних кутів - 28-30 тижнів, в ділянці нижнього сегмента після неускладненої операції кесарева розтину - 35-36 тижнів. Завданням лікарів пологового відділення є вибір методу та строку пологорозрішення з максимальним шансом на успішне закінчення пологів для матері і плоду.
При неповноцінності рубця повторний кесарів розтин необхідно провести за 10-14 днів до очікуваного строку пологів. Якщо у жінки попередня операція була зроблена з приводу вузького таза, то повторна операція повинна бути виконана при доношеній вагітності в плановому порядку або на самому початку пологової діяльності. Використання під час пологів стимулюючих скорочувальну діяльність матки засобів протипоказане через небезпеку розриву матки по рубцю. Акушерські 1 операції слід виконувати з ретельним дотриманням усіх правил, пам'ятаючи про можливі протипоказання. Після плодоруйнівних операцій і пологів з рубцем на матці в обов'язковому порядку необхідно виконувати ручне обстеження порожнини матки.
Для попередження формування в майбутньому неповноцінного рубця на матці кесарів розтин рекомендується виконувати в нижньому сегменті поперечним розрізом, у випадках інфекції - ширше впроваджувати екстраперитонеальний кесарів розтин.
Література:
1. Абрамченко В.В. Активное ведение родов.-С-нт Пб., 1996.-С. 58-64.
2. Айламазян Е.К. Неотоложная помощь при екстремальных состояниях в
акушерской практике.-С-нт Пб., 1997.-С. 34-52.
3. Акушерство и гинекология /Под общей редакцией Г.М. Савельевой/ .-М.,
2000.-С. 115-132.
4. Запорожан В.Н. та співавт. Акушерство.- К.,2000.- С. 142-160.
5. Айламазян З.К. Акушерство. - С-Петербург, 1998. - С. 268-275.
6. Бодяжина В.И., Жмакин К.Н., Кирющенков А.П. Акушерство. - М., 1998. -
7. С. 206-232.
8. Грищенко В.І. Акушерство. - Харків, 2000. - С. 380-402.
9. Ариас Ф. Беременность и роды высокого риска. - М., 1989. - С. 356-407.
10. Маркін Л.Б. і співавт. Невідкладна хірургічна допомога в акушерстві та
гінекології. - Львів, 1998.
11. Дуда И.В., Дуда В.И. Клиническое акушерство. - Минск, 1997. - С. 189-
202.

 
 

Цікаве

Загрузка...