WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Прийом вагітних в жіночій консультації - Реферат

Прийом вагітних в жіночій консультації - Реферат

при належному догляді та харчування може вижити.
У 8 місяців довжина - 40-42 см, маса - 1500 і більше. Шкіра вкрита значним пушком, підшкірно-жирова клітковина виражена слабо, внаслідок чого шкіра має рожевий вигляд. Перетинка зіниці відсутня. Обличчя плода із зморшками. Плід життєздатний.
В 9 місяців довжина плода - 45-46 см, маса близько 2500г. Підшкірно-жирова клітковина виражена добре. По зовнішньому вигляду плід мало відрізняється від доношеної дитини. Новонароджені у цьому віці добре дихають, голосно кричать, добре беруть груди та залишаються живими.
В 10 місяців довжина плода - 50-52 см, маса - 3000-3500г. Новонароджений рахується зрілим плодом та життєздатним.
Існує взаємозв'язок між довжиною плода та терміном вагітності. По формулі Гаазе кількість акушерських місяців до 5 місяців вагітності, зведене до квадрату, рівне довжині плода в см, кількість акушерських місяців після 5 місяців, помножене на 5 - довжині плода в см.
4. По формулі Скульського: Х-2Ь-5 / 5, де X - передбачуваний термін вагітності; Ь - довжина плода в матці при вимірюванні тазоміром.
5. По формулі Йорданія: Х-Ь+С, де X - термін вагітності в тижнях; 1, - довжина плода в матці при вимірюванні газоміром; С - лобно- потиличний розмір.
6. У зв'язку з тим, що до пологова відпустка надається в ЗО тижнів вагітності, саме цей термін має бути найбільш точно визначений лікарем ЖК.
Ультразвукове сканування дозволяє з точністю визначити термін вагітності по БПР голівки, діаметру грудної клітки, довжині стегна, куприково-тім'яному розміру.
У навчальній кімнаті студентів опитують з даної теми з використанням наочного обладнання. Потім в палаті відділення патології вагітних або в передпологовій палаті студенти самостійно навчаються прийомам Леопольда: визначають положення, позицію, вид, передлежання, співвідношення передлежачої голівки та тазу матері, вислуховують серцебиття плода.
Доцільно на цих заняттях 2-3 студентам провести вагінальне дослідження для демонстрації співвідношення прийомів зовнішнього та внутрішнього обстеження, визначити відношення голівки до площини входу в малий таз.
Зовнішні прийоми обстеження, прийоми Леопольда, вимірювання розміру Цангемейстера, ознаки Вастена проводять класичними способами.
Пальпацію живота вагітних проводять послідовно, застосовуючи 4 прийоми зовнішнього обстеження (прийоми Леопольда-Левицького).
I прийом зовнішнього акушерського обстеження. Мета - визначення висоти стояння дна матки, за якою судять про строк вагітності, і частину плода, розміщену в дні матки. Для цього лікар стає праворуч від вагітної, обличчям до неї, долоні обох рук кладе на дно матки, пальці рук зближуються, обережно надавлюючи вниз сідничний кінець плода - більший, але не такий щільний і менш заокруглений, аніж голівка.
II прийом зовнішнього акушерського обстеження. Мета - визначити положення, вид і позицію плода. Повздовжнє положення плода є нормальним, воно зустрічається в 99,5% всіх пологів, поперечне І косе - патологічні (0,5% пологів). Руки з дна матки переміщують униз, до рівня пупка, і розміщують на бокових стінках матки. Пальпацію проводять по черзі правою та лівою руками. При повздовжньому положенні з одного боку пальпується спинка, а з другого - кінцівки. Другий прийом дозволяє визначити тонус матки та її збудження.
III прийом зовнішнього акушерського обстеження. Мета - визначити характер великої частини, що находиться над входом в малий таз, та її відношення до нього. Частота сідничного передлежання 7-8%. Лікар стоїть обличчям до вагітної, одну руку кладе трохи вище лонного зчленування так, що один палець містився на одному боці, а чотири - на іншому боці нижнього сегмента матки. Обережно пальцями охоплює передлежачу частину. Голівка пальпується у вигляді щільної округлої частини, яка балотує. При поперечних і косих положеннях передлежача частина не визначається.
ІУ прийом зовнішнього акушерського обстеження. Мета - виявити рівень відношення передлежачої частини до входу в малий таз. Лікар стає справа лицем до ніг вагітної. Долоні обох рук розміщені на нижньому сегменті матки справа і зліва, кінці пальців доходять до симфізу. Цей прийом дозволяє визначити характер вставлення голівки у малий таз (великим чи малим сегментом).
Необхідно привернути увагу студентів на визначення положення голівки плода під час пологів, визначення ступеню вставлення голівки у малий таз.
Визначення положення голівки під час пологів.
Під великим сегментом умовно розуміють найбільшу окружність голівки, якою вона проходить через площину входу в малий таз при даному виді її вставлення. При потиличному передлежанні, коли голівка вставляється в таз у зігнутому положенні, найбільшою окружністю буде та, котра відповідає окружності малого косого розміру. При розгинальних вставленнях голівки великий сегмент буде іншим.
Визначення ступеня вставлення голівки під час пологів
Для визначення динаміки вставлення голівки в малий таз роділлю обстежують IV прийомами Леопольда. Поза перейми при спорожненому сечовому міхурі роділлі акушер долонними поверхнями обох рук, притиснутими до голівки плоду, обережно не кваплячись, проникає (по можливості) вглиб малого таза, між його стінками і голівкою.
Якщо пальці рук можна підвести під голівку і кінці їх сходяться, вона перебуває над входом в малий таз. При притиснутій до входу в малий таз голівці пальці рук не сходяться, проте потилиця і вся лицева частина пальпується над входом в малий таз. Голівка побуває малим сегментом у вході в малий таз в тому випадку, коли при пальпації IV прийомом Леопольда потилична частина голівки виступає над входом в малий таз на два пальці, а лицева частина - повністю. Якщо потилична частина голівки не промацується над входом в малий таз, а лицева виступає на 2-3 пальця, голівка перебуває великим сегментом у вході в малий таз. Якщо промацується лише підборіддя або зовсім не визначається, голівка міститься у порожнині таза.
В основі визначення висоти стояння голівки методи вагінального дослідження лежить можливість промацування нижнього полюса голівки відносно інтерспінальної лінії.
Голівка над входом в малий таз: при обережному натисненні пальцем угору голівка відсувається і знову вертається в попереднє положення.
Голівка малим сегментом у вході в малий таз: нижній полюс голівки визначається на 3-4 см вище за інтерспінальну лінію або на її рівні, крижова западина вільна, внутрішня поверхня лона заповнена голівкою на 1/3.
Голівка великим сегментом у вході в малий таз: нижній полюс голівки - на 3-4 нижче за інтерспінальну лінію, половина крижової западинизаповнена голівкою, внутрішня поверхня лона заповнена голівкою повністю або на 2/3.
Голівка в порожнині малого таза: нижній полюс голівки на 4-6 см нижче за інтерспінальну лінію, сідничні кості не визначаються, крижова западина виповнена голівкою.
Голівка на тазовому дні: голівка виповнює всю крижову западину, включаючи і область куприка, пальпуються лише м'які тканини. Внутрішня поверхня кісткових опізнавальних пунктів не доступна для обстеження.
Література
1. Бодяжина В.И. Акушерство. - М.: Медицина, 1995.
2. Запорожан В.М. та співав. Акушерство і гінекологія: книга 1. - К.Здоров'я, 2000.
3. Грищенко В.І. Акушерство. -К.:3доров'я, 1999.
4. Лекційний матеріал.

 
 

Цікаве

Загрузка...