WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Прийом вагітних в жіночій консультації - Реферат

Прийом вагітних в жіночій консультації - Реферат


Реферат на тему:
Прийом вагітних в жіночій консультації
Слід звернути увагу, що строк вагітності визначають за сукупністю ознак: анамнестичних, об'єктивних даних та лабораторних методів дослідження.
Ознаки вагітності поділяються на 3 групи:
1. Сумнівні ознаки - це різного роду суб'єктивні відчуття, а також об'єктивно визначені зміни в організмі, крім внутрішніх статевих організмів:
- суб'єктивні явища - нудота, блювота, втрата чи посилення апетиту, смакові примхи (пристрасть до солоної чи кислої їжі, до крейди та ін.), зміни нюхових відчуттів (огида до запаху м'ясної їжі, та бачного диму), легка стомлюваність, сонливість, дратівливість, тощо;
- об'єктивні явища - збільшення обводу життя, пігментація шкіри обличчя, білої лінії живота, сосків та ареоли, рубці вагітних.
2. Імовірні ознаки - це об'єктивні ознаки, які визначають з боку статевих органів та молочних залоз, а також за допомогою біологічних реакцій на вагітність. Вони характерні для вагітності, хоча іноді можуть виникати і з інших причин. Це припинення менструацій у дітородному віці жінки, збільшення молочних залоз і виділення з сосків молозива чи молока, розпушення та ціаноз присінку піхви, самої піхви та шийки матки; зміна розмірів, форми, консистенції та рухливості матки; позитивні біологічні реакції на вагітність.
Ті з ознак, які свідчать про зміни форми і консистенції матки у зв'язку з вагітністю, найважливішими є наступні.
Ознака Гентера: при бімануальному дослідженні у ранні строки вагітності на передній поверхні матки, точно по середній лінії, знаходять гребневидний виступ, який не поширюється ні на дно, ні на задню поверхню матки, ні на шийку.
Ознака Горвіц-Гегара: при бімануальному дослідженні виявляється розм'якшення в ділянці перешийка, внаслідок чого тут легко знаходяться пальці внутрішньої і зовнішньої руки. Шийка відчувається як більш щільне утворення.
Ознака Піскачека: при бімануальному дослідженні контури дна матки І області її кутів виявляються неправильними: той кут, який відповідає місцю імплантації яйця, вибухає значно більше за протилежний. Вся матка виявляється несиметричною.
Ознака Снегірьова: при бімануальному дослідженні вагітної матки вона внаслідок механічного подразнення починає при пальпації скорочуватись І стає більш щільною. Після припинення пальпації матка повертається до попередньої м'якуватої консистенції.
До імовірних ознак вагітності належать біологічні реакції на вагітність, які базуються на визначенні в сечі хор іонічного гонадотропіну (ХГ). ХГ виділяється трофобластом, потім хоріоном, плацентою. Виділення розпочинається з 7-8 дня після запліднення. Тому лабораторна діагностика можлива лише після цього строку. Для дослідження треба брати ранкову сечу, в якій спостерігається найбільша концентрація горомну, оскільки метод має певний поріг чутливості. Треба підкреслити, що хоча ХГ продукується трофобластом, реакція належить лише до ймовірних ознак вагітності тому, що при такому патологічному стані, як хоріонепітеліома, також спостерігається позитивна реакція на ХГ. Треба звернути увагу на те, що після припинення вагітності реакції залишаються позитивними протягом 7-Ю діб, а при патологічних станах (хвороби трофобласту) - 2-4 місяці. Нижня межа чутливості - 5 МЕ/л.
Вірогідні ознаки є переконливим доказом наявності вагітності у обстежуваної жінки. Всі ознаки цієї групи мають лише об'єктивний характер і походять тільки від плода. До них належать наявність рухів плода, які визначаються рукою чи при вислуховуванні; вислуховування серцевих тонів плода; пальпація частин плода (голівки, кінцівок, сідниць); визначення частин плода з допомогою УЗД; кардіотокограція плода.
Розмір матки протягом перших 3 місяців вагітності, коли вона перебуває ще в порожнині малого тазу, визначається бімануальним гінекологічним дослідженням, надалі - при пальпації живота за висотою стояння дна матки.
При встановленні діагнозу вагітності точність строку залежить від раннього звернення жінки до жіночої консультації. Рекомендується при первинному огляді обстежувати жінку двом спеціалістам -акушерам. Зважаючи на труднощі визначення строку запліднення, діагноз вагітності встановлюється з інтервалом в тиждень.
Методи визначення терміну вагітності, пологів та декретної відпустки:
1. По першому дню останньої менструації. Очікуваний день пологів визначається шляхом додавання 280 днів до першого дня останньої менструації. Зручніше від першого дня останньої менструації відняти З місяці і додати 7 днів.
2. По перших рухах плода. У першородячих: до дати перших рухів (20 тижнів) додають за календарем 20 тижнів (4 календарних місяця+18 днів). У повторнородячих: до дати перших рухів (18 тижнів) додають 22 тижні (5 календарних місяців+1 день).
3. По розміру матки. Висоту стояння дна матки над лоном визначають сантиметровою стрічкою при пустому сечовому міхурі.
В різні терміни вагітності розміри матки в середньому відповідають: 4 тижні - розмір курячого яйця; 8 тижнів - розмір жіночого кулака;
12 тижнів - розмір голівки новонародженого, дно матки - на рівні лона; 16 тижнів - 12 см вище лона (на середині відстані між пупком і лоном); 20 тижнів - 16 см вище лона (на 2 поперечних пальці нижче пупка);
24 тижні - 20 см вище лона (на рівні пупка);
28 тижнів - 24 см вище лона (на 2 поперечних пальці вище пупка);
32 тижні - 28 см вище лона (на середині відстані між пупком та
мечоподібним відростком);
36 тижнів - 32 см вище лона (на рівні реберної дуги);
40 тижнів - 32 см (на середині між пупком і мечоподібним відростком).
Необхідно звернути увагу на диференційно-діагностичні ознаки 32 і 40 тижневої вагітності.
Слід підкреслити, що висота стояння дна матки також залежить від розмірів плода, його розміщення в матці, багатовіддя, багатопліддя та ін.
В кінці першого місяця (4 тижні) зародок в зігнутому стані має довжину 1-1,5 см, плідне яйце величиною з горіх. По зовнішньому вигляду ще не відрізняється від зародків тварин.
В кінці 2-го місяця (8 тижнів) довжина плоду складає 2-2,5 см, голова ще не дуже велика по відношенню до тулуба, кінцівки характерно розщеплені, зародок має людиноподібний вигляд.
В кінці 3-го місяця (12 тижнів) довжина плоду 9-10 см, маса - 20-25г. Плід приймає зовні людський вигляд, починають диференціюватись зовнішні статеві органи.
В кінці 4-го місяця (16 тижнів) довжина плода - 15-17 см, маса - 120г, стать чітко розрізняється. На поверхні тіла з'являється пушкове волосся.
В кінці 5 місяця довжина плода 25-26 см, маса - 280г, голова по відношенню до тулуба залишається великою, на ній з'являється волосся. Починає відкладатися підшкірний жир. Плід, що народився живим, здатний виконувати поверхневі дихальні руки, однак не життєздатний і ознаки життя швидко згасають.
В кінці 6-го місяця довжина плоду складає 28-30 см, маса - 680г, кількість підшкірного жиру збільшується, пушок на всьому тілі добре виражений. Шкірапокрита змазкою. Плід, який народився в цьому терміні живим, дихає, рухає кінцівками, але швидко помирає.
В 7 місяців довжина плода - 35-36 см, маса - 650-1000г. Шкіра тонка, червона. Підшкірно-жирова клітковина трохи виражена, внаслідок чого плід має старечий вигляд. Плід, який народився живим, рухається, дихає та слабо пищить. Незначний відсоток таких плодів

 
 

Цікаве

Загрузка...