WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Екстремальні ситуації в акушерстві, невідкладна медична допомога - Реферат

Екстремальні ситуації в акушерстві, невідкладна медична допомога - Реферат

й канал шийки матки.
Причини розвитку передлегливості плаценти:
А. Незрілість елементів трофобласту бластоцисти.
В. Запально-дегенеративні зміни ендометрію та нервово-м'язевого апарату матки внаслідок:ї
І. Генітальних захворювань:
1. Хронічний ендометрит.
2. Рубець на матці.
3. Міома матки з інтерстиціальним та субмукозним розташуванням вузлів.
4. Генітальний інфантилізм.
5. Псевдоерозії.
6. Ендоцервіцити.
7. Істміко-цервікальна недостатність.
ІІ. Екстрагенітальні захворювання, що порушують кровообіг в органах малого тазу.
1. Серцево-судинні захворювання.
2. Захворювання печінки та нирок.
3. Інфекції ьа інтоксикації.
Основні клінічні симптоми - раптові повторювальні без больових відчуттів кров'янисті виділення, в механізмі яких виділяють два основних фактори:
1. Скорочування матки та розтягування нижнього сегменту в кінці вагітності та під час пологів.
2. Порушення цілісності міжворсинкового простору внаслідок низької здатності плацентарної тканини до розтягування. Термін появи кровотечі та її сила залежить від величини передлеглої ділянки плаценти. Важкість стану жінки визначається об'ємом і темпом зовнішньої крововтрати. Порушення скоротливої діяльності матки та вторинні порушення гемостазу визначають гіпоатонічний стан матки і коагулопатичну кровотечу в післяпологовому періоді.
Діагностика
Для встановлення діагнозу слід провести:
1. Докладне опитування вагітної з метою виявлення факторів ризику, що могли б призвести до аномалії прикріплення плаценти.
2. Бережне зовнішнє акушерське обстеження - виявляється поперечне або косе розташування плоду, або тазове передлегливість, високе розташування передлеглої частини. Симптоми подразнення очеревини відсутні, серцебиття плоду не страждає.
3. Огляд шийки матки і піхви в дзеркалах дозволяє виключити інші джерела кровотечі (розрив варикозних вузлів піхви, псевдоерозію і ракові ураження шийки матки, шийкову вагітність).
4. Піхвове дослідження в умовах розгорнутої операційної:
- при закритому шийковому каналі через склепіння пальпується м'яка маса плаценти;
- при прохідності каналу шийки матки виявляють:
плацентарну тканини - повна передлегливість;
плідні оболонки і дольки плаценти - бокова передлегливість;
плідні оболонки і край плаценти - крайова передлегливість;
шорсткість плідних оболонок - низьке прикріплення плаценти.
5. Ультразвукове дослідження з метою встановлення виду передлегливості та вибору терміну і шляху пологорозрішення.
6. Диференційна діагностика із захворюваннями, які супроводжуються кровотечами:
- самовільний викидень - кров'янисті виділення супроводжуються переймоподібними болями;
- шийково-перешийкова вагітність - кров'янисті виділення помітні на протязі всієї вагітності;
- передчасне відшарування нормально розміщеної плаценти - кровотеча внутрішня на фоні сильних болів та захворювань, що супроводжуються ангіопатіями;
- при розриві матки кровотеча частіше внутрішня, розвивається в пологах чи після їх закінчення на фоні вираженого больового синдрому;
- при травмуванні варикозниз вузлів в ділянці вульви і піхви кровотеча виникає, як правило, після завершення пологів;
- при раці шийки матки кров'янисті виділення контактні. При появі кров'янистих виділень, пов'язаних із передлегливістю плаценти тактика лікаря залежить від:
1. Характеру кровотечі.
2. Виду передлегливості плаценти.
3. Стану пологових шляхів.
4. Стану жінки та внутрішньоутробного плоду.
5. Терміну вагітності.
6. Від супутньої та соматичної патології.
Тактика лікаря під час вагітності
При появі кров'янистих виделнь в другій половині вагітності, в першу чергу, слід запідозріти передлегливість плаценти і терміново госпіталізувати вагітну.
Режим - постільний.
При кров'янистих виділеннях, що мажуться, допускається тривалий стаціонарний нагляд з проведенням такої терапії:
1. З 16 по 36 тиждень вагітності - накласти на шийку матки лавсановий шов з перехрестям на рівні внутрішнього вічка, що забезпечує фіксацію істміко-цервікального відділу, припинення кровотечі і подальшу міграцію плаценти вверх. Призначається токолітисна терапія протягом 10 днів.
2. Зменшення скоротливої діяльності матки (25% розчин сульфату магнію по 10 мл в/м, 0,005% розчин алупента по 1 мл в/м 1-2 рази на добу, метацин 0,002 - 2-3 рази на добу, папаверіну гідрохлорид 2% - 2,0 в/м або в свічках по 0,002х2 рази на добу і блокатори Са++ - канальців верапаміл 0,04 в драже 3 рази на день).
3. Профілактику синдрому дихальних розладів у плоду глюкокортикоїдами 8 мг на добу, курсова доза 36 мг з 28 по 36 тиждень вагітності під контролем стану в/утробного плоду (УЗД, кардіомоніторне спостереження).
4. Лікування фето-плацентарної недостатності та в/утробної гіпоксії: кокарбоксилаза - 100 мг в/в, глюкоза - 200 мл в/в, аскорбінова кислота - 25 мг на добу, амінокислоти: метіонін 0,25х3 на добу, ліпоєва кислота 0,026х3 на добу і трентал 100 мг на реополіглюкіні 400,0 почергово з В-адреноміметиками, курантіл 0,025 по 2 мгх3 на день, есенціале по 10 мл в/в, ферумлек по 10 мл в/в, феррокаль по 1 млх3 на день.
Після 36 тижнів вагітності, при появі кров'янистих виділень - показане дострокове пологорозрішення.
Тактика лікаря під час пологів
При крововтраті не більше 250 мл, при неповній передлегливості плаценти, при активній пологовій діяльності і достатньому ступеню відкриття шийки матки (3-4) - провести амніотомію. Голівка швидко опускається, притискає діялнку плаценти, яка відшарувалась, до плацентарного майданчика, кровотеча, переважно зупиняється, пологи завершуються через природні пологові шляхи. При неефективності амніотомії застосувати шкірноголовні щипці за Уайт-Гаус-Івановим або вакуум-екстракцію маленькою чашечкою.
При тазовому передлежанні допускається низведення ніжки плоду і підвищування вантажу у 300 г. Третій період пологів слід вести активно. Обов'язкове ручне виділення плаценти допомагає своєчасно виявити прирощення її, а ретельне обстеження стінок матки - діагностувати гіпотонію або розрив нижнього сегменту.
Покази до термінових абдомінальних пологів (кесарський розтин):
1. Повна передлегливість плаценти.
2. Обсягкровотечі більше 250 мл під час вагітності та в пологах при неповній передлегливості плаценти та відсутності умов до швидкого пологорозрішення.
3. Кровотеча, що продовжується, при неповній передлегливості плаценти, незважаючи на проведену амніотомію.
4. Неповна передлегливість плаценти в поєднанні з поперечним, косим положенням плоду, сідничною передлегливістю, появою ознак внутрішньоматкової гіпоксії.
До пологів або операції після їх закінчення проводяться заходи, що компенсують крововтрати і коригуючі показники гемостазу.
Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти (ПВНРП) - відшарування плаценти під час вагітності, в тому чи іншому періодах пологів з утворенням базальної гематоми.
Частота цієї патології складає 0,3-0,5%. В структурі масивних акушерських кровотеч ПВНРП займає перше місце і дорівнює 30%.
І.

 
 

Цікаве

Загрузка...