WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Екстремальні ситуації в акушерстві, невідкладна медична допомога - Реферат

Екстремальні ситуації в акушерстві, невідкладна медична допомога - Реферат

погіршення) слід ставити питання про завершення вагітності. Відсутність позитивного ефекту при лікуванні прееклампсії тяжкого ступеня протягом 24-28 годин є показанням для завершення пологів. Інтенсивна терапія еклампсії без повторних нападів при відсутності вираженого ефекту має проводитися не більше 5-6 годин. Повторний напад еклампсії та екламптична кома вимагають негайного родорозрішення.
Готовність організму вагітної до пологів багато в чому визначається морфо-функціональним станом шийки матки. "Зріла" шийка матки є запорукою успішного активного ведення пологів у призначений день родорозрішення. Ефективну передіндукційну підготовку шийки матки забезпечує використання препіділ-гелю.
При прееклампсії легкого і середнього ступеня важкості слід завершувати пологи через природні пологові шляхи з застосуванням адекватного знеболювання. Через природні пологові шляхи родорозрішення проводиться при підготовленій шийці матки шляхом родозбудження, з розтином плідного міхура, за 30 хвилин до амніотомії вводять спазмолітики, з наступним введенням утеротонічних засобів. Пепаратами вибору мають бути простогландини (простенон, ензапрост). За 30 хвилин до початку інфузії з метою профілактики емболії навколоплідними водами доцільне в/м введення промедолу, піпольфену, но-шпи. При призначенні окситоцину в дозах більше 2,5-5 ОД у хворих з тяжкою формою гестозу можливі випадки водяної інтоксикації і енцефалопатія, оскільки окситоцин має антидіуретичну дію. В пологах необхідний ретельний моніторний контроль за життєво важливими функціями матері і плоду, продовження інтенсивної комплексної терапії, присутність індивідуального поста. Пологи слід проводити разом з анестезіологом-реаніматологом.
Інфузійну терапію слід звести до мінімуму, тобто не більше 400,0-500,0 реополіглюкіну чи глюкозо-новокаінової суміші. При добрій пологовій діяльності за показанням можливе в/в крапельне введення сірчанокислої магнезії. Продовжувати седативну, гіпотензивну терапію. Обов'язкове адекватне знеболювання як частина патогенетичної терапії. Широко використовується промедол у поєднанні зі спазмолітиками і седативними препаратами. Необхідно пам'ятати, що небезпека розвитку ускладнень особливо велика наприкінці І-го періоду, тому максимальний обсяг терапії має бути спрямований на цей проміжок часу. У ІІ-му періоді пологів при підвищенні АТ вище 160/100 мм.рт.мт. застосовують керовану артеріальну гіпотонію гангліоблокаторами (пентамін, гігроній, бензогексоній та ін.). Необхідно пам'ятати, що дія цих препаратів триває 3-4 години, після чого до них настає несприйняття, тому застосування їх у І періоді пологів недоцільне. При неефективності керованої гіпотонії або погіршенні стану матері і плоду необхідно виключити потужний період накладанням акушерських щипців.
Одразу, після пологів АТ часто підвищується внаслідок перерозподілу обсягу крові і збільшення загального периферичного судинного опору. Отже, у ІІІ періоді пологів необхідний ретельний контроль відповідних параметрів (пульс, АТ, діурез). Має проводитися ретельна профілактика кровотечі, тому що в цій групі жінок знижена толерантність до крововтрати, і остання швидко стає декомпенсованою.
Тяжкі форми пізнього гестозу вимагають оперативного завершення пологів: при наявності умов і живому плоді - акушерських щипців, при мертвому плоді - плодоруйнівні операції, при відсутності умов для завершення пологів через природні пологові шляхи - кесарський розтин, який є одним з найдбаливіших методів для матері та дитини при тяжких формах гестозу.
Показання до операції кесарського розтину:
- напади, що не припиняються і не знімаються терапією;
- амавроз;
- відшарування сітківки;
- анурія, загроза крововиливу в мозок;
- коматозний стан;
- тяжкий токсикоз, який не піддається консервативному лікуванню (при непідготовлених пологових шляхах);
- еклампсія при наявності акушерської (тазове передлежання, вузький таз, великий плід, гостра жовта атрофія печінки, ускладнення в пологах, ознаки ДВЗ-синдрому, обтяжений акушерський анамнез) або екстрагенітальної патології.
При кесарському розтині рекомендується кюретаж для видалення тканини з джерела спазмогенних речовин. Обов'язкове повне відновлення крововтрати, яка при кесарському розтині становить не менше 700 мл.
Медична реабілітація жінок, які перенесли пізній гестоз вагітних
Медична реабілітація жінок, які перенесли пізній гестоз вагітних, має проводитися в 2 або 4 етапи. Жінкам, у яких протягом 5 місяців після пологів вдалося ліквідувати протеінурію і гіпертонію, здійснюється 2-х етапна реабілітація, а хворим з неусуненими патологічними симптомами 4-х етапна.
Перший етап реабілітації проводиться в пологовому будинку залежно від ступеня тяжкості гестозу до 3-х тижнів. Протягом цього періоду породілі обстежуються: щоденне вимірювання артеріального тиску і діурезу, щотижня - клінічні аналізи сечі і крові, проби Зимницького, Нечипоренка, Реберга, визначення сечовини і білку крові. Одночасно з цим починається терапія, спрямована на поліпшення функціонального стану ЦНС, водно-електролітного балансу, усунення гіповолемії.
Другий етап реабілітації проводиться в поліклінічних умовах до 1 року після пологів терапевтом. Жінка 1 раз на місяць оглядається терапевтом, досліджується аналіз крові і сечі. Проводиться симптоматична терапія (нормалізація функції ЦНС, нирок, печінки, гіпотензивна терапія та ін.).
Третій етап - проводиться у жінок з наявністю протеінурії і підвищеного АТ протягом 6 місяців після пологів. Для цього хворі госпіталізуються до нефрологічного відділення, де проводиться всебічне обстеження. При виявленні захворювань (гломерулонефрит, пієлонефрит, гіпертонічна хвороба), які розвинулися внаслідок перенесеного гестозу, призначається терапія залежно від нозологічної форми.
В наступному, після виписки із стаціонару, цим жінкам протягом року в поліклінічних умовах проводиться четвертий етап реабілітації, на протязі якого 1 раз на місяць вони обстежуються терапевтом або урологом і за показанням одержують лікування, необхідне при даній патології.
Кровотечі II половини вагітності
Передлегливість плаценти.
Під передлегливістю плаценти (placenta praevia) розуміють аномалію прикріплення, при якій плацента розташована в ділянці нижнього сегменту і частково або повністю перекриває внутрішнє маткове вічко.
Розрізняют ь такі варіанти передлегливості:
1. Повна передлегливість (placentapraevia totalis) - плацента, що розташована в нижньому сегменті і повністю перекриває внутрішнє маткове вічко.
2. Часткова передлегливість плаценти (placenta praevia partialis) - плацента, що розташована в нижньому сегменті і частково перекриває внутрішнє маткове вічко.
2.1. Бокова передлегливість плаценти (placenta praevia lateralis) - плацента займає 2/3 поверхні маткового вічка.
2.2. Крайова передлегливість (placenta praevia marginalis) - 1/8 поверхні внутрішнього маткового вічка зайнята плацентарною тканиною.
3. Шийково-перешийкова передлегливість плаценти (placenta praevia isthmicocervicalis) - плацента захоплює не тільки нижній сегмент, але

 
 

Цікаве

Загрузка...