WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Мобільний зв'язок та здоров’я людини - Реферат

Мобільний зв'язок та здоров’я людини - Реферат


Реферат на тему:
Мобільний зв'язок та здоров'я людини
Мобільний телефонний зв'язок сьогодні - це одна з найбільш успішних та дуже динамічних за розвитком областей радіозв'язку. Все більша кількість людей користується мобільними телефонами як звичайним та необхідним засобом комунікації. Цілком природно, що внаслідок цього оператори збільшують кількість базових станцій задля підвищення якості зв'язку та обслуговування постійно зростаючої кількості абонентів, а також з метою покриття мережею нових територій.
Однак більшість користувачів не знайомі з принципами функціонування радіозв'язку, зокрема - технології GSM. Це викликає занепокоєння щодо можливого негативного впливу на здоров'я високочастотних радіосигналів, що розповсюджуються між мобільними телефонами та базовими станціями. З'являються публікації, котрі відверто спекулюють на побоюваннях людей. Вкупі з браком достовірної інформації це викликає цілком зрозумілі питання з боку громадськості. Основними операторами мобільного зв'язку України було узгоджену загальну позицію телекомунікаційної галузі, що її наведено нижче.
Офіційна позиція галузі
Сьогодні в Україні налічується вже більш ніж 51 млн абонентів різних мобільних операторів. Рівень проникнення мобільного зв'язку складає близько 108%. За 10 років користування мобільним зв'язком кількість абонентів збільшилась в 1000 разів у порівнянні з 1997 роком. Мобільні телефони стали основним засобом комунікації і невід'ємною складовою нашого життя.
Робота мобільного зв'язку забезпечується розвинутою мережею базових станцій (фіксованих антен), які передають інформацію на комутаційні центри за допомогою радіочастотних сигналів (РЧ-сигнали). У світі на сьогодні експлуатується близько 1,4 мільйони базових станцій, більш ніж 20 000 з них розташовані в Україні. З метою забезпечення підвищення якості мобільного зв'язку оператори збільшують кількість базових станцій та здійснюють їх постійне переоснащення відповідно до найновітніших технологічних розробок галузі. Факт наявності значної кількості радіо технічних об'єктів подекуди викликає занепокоєння можливим впливом радіосигналів на здоров'я користувачів.
Дане питання вже давно знаходиться під пильним наглядом світової спільноти. У світі за останнє десятиріччя було проведено кількасот досліджень радіочастотних електромагнітних полів, зокрема наслідків впливу сигналів мобільних пристроїв та мережевих елементів на людину.
У результаті проведених досліджень Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) офіційно визнала: "Жодна з проведених останнім часом експертиз не підтвердила, що РЧ-поля, створювані мобільними телефонами або базовими станціями, негативно позначаються на здоров'ї людей"
(http://www.who.int/topics/cellular_phone/ru/).
Важливо також знати, що в Україні діють одні з найжорсткіших у світі норм безпеки рівня електромагнітного випромінювання для елементів мережі мобільного зв'язку. Встановлені в Україні максимальні допустимі рівні випромінювання значно нижчі за допустимий рівень впливу РЧ-сигналів радіо та телевізійних передатчиків, деяких інших побутових приладів (наприклад, СВЧ-печей).
З результатами останніх офіційних досліджень можна ознайомитися за наступними посиланнями:
" Всесвітня організація охорони здоров'я. "Електромагнітні поля та здоров'я населення" (рос.), травень 2006. http://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs304/ru/index.html
" Ірландський уряд: експертна група. "Вплив електромагнітних полів на здоров'я" (англ.), березень 2007. http://www.dcmnr.gov.ie/NR/rdonlyres/9E29937F-1A27-4A16-A8C3-F403A623300C/0/ElectromagneticReport.pdf
" Рада охорони здоров'я Нідерландів. "Електромагнітні поля. Щорічне оновлення інформації 2006" (англ..), лютий 2007. http://www.healthcouncil.nl/pdf.php?ID=1505&p=1
Часті питання та відповіді
1. Для чого встановлюють базові станції мобільного зв'язку?
Базові станції встановлюють для забезпечення надійного зв'язку на заданій території (яку називають територією покриття). Базові станції об'єднуються шляхом використання радіорелейних прольотів або оптично - волоконних з'єднань в єдину мережу для підтримки безперервного зв'язку між мобільним абонентом при переміщенні абонента у просторі.
2. Принцип дії базової станції?
При здійсненні дзвінка, абонент за допомогою стільникового телефону через радіоканал з'єднується з базовою станцією. Якщо даному абонентові дозволено отримувати послуги стільникового зв'язку, то через мережу базових станцій встановлюється зв'язок з визначеним кінцевим абонентом
3. Санітарні норми допустимих рівнів електромагнітного випромінювання.
Санітарні норми рівнів випромінювання зазначені в документі "Санітарні норми і правила захисту населення від дії електромагнітних випромінювань", що затверджені наказом МОЗ України від 01.08.96 № 239 і зареєстровані в Мін'юсті України 29.08.96 р. під № 488/1513. Згідно за цими нормами щільність потоку електромагнітної енергії не повинна перевищувати в місці знаходження людини 2,5 мкВт/см кв.
4. Чи можна встановлювати на одному місці більше 1 БС?
Можна, якщо сумарна потужність випромінювання не перевищує гранично допустимих рівнів, встановлених санітарними нормами.
5. Чи можна встановлювати базові станції на громадських будівлях та житлових будинках?
Так, можна, якщо сумарна потужність випромінювання не перевищує гранично допустимих рівнів, встановлених санітарними нормами.
6. Хто контролює встановлення та роботу БС?
Дозвіл на установку базової станції дає Укрчастотнагляд (УЧН, http://www.ucrf.gov.ua/) на підставі заявки оператора зв'язку, що здійснює свою діяльність на підставі ліцензії, яка видається Національною комісією з питань зв'язку України (НКРЗ, http://nkrz.gov.ua/). Перед видачею дозволу УЧН проводить попереднє вивчення проектної документації радіотехнічного об'єкту, сертифікатів на обладнання, проводить аналіз електромагнітної сумісності. Крім того, УЧН проводить постійний моніторинг об'єктів на предмет виявлення порушень: станцій, що введені в експлуатацію, без наявності належних погоджень, і т. д. При цьому на базову станцію обов'язково оформляється санітарний паспорт з розрахунками норм по випромінюванню. Введення в експлуатацію базової станції мобільного стільникового зв'язку здійснюється лише після отримання позитивного висновку органів санітарно - епідеміологічної служби.
7. Чому БС встановлюється саме на цьому місті?
Місце розташування базової станції обирається виходячи з необхідності забезпечити покриття і якість зв'язку і обумовлене, наявністю приміщень чи територій, що відповідають технічним вимогам для встановлення відповідного обладнання.
8. Чи будуть працювати інші побутові прилади, наприклад телевізор, без перешкод?
Для операторів мобільного зв'язку зараз виділено два діапазони - смуги частот в районі 900 Мгц і 1800 Мгц які не перетинаються в частотному спектрі з частотами звичайноготелебачення. Устаткування станцій мобільного зв'язку сертифіковане, у тому числі і на побічні випромінювання. Таким чином унеможливлений жодний вплив на побутові прилади включаючи телеприймачі.
9. Чи відповідають встановлені норми рівнів випромінювання в Україні світовим стандартам, аналогічним нормам в інших країнах?
Нормативна база України в області гігієни електромагнітного випромінювання - одна з найжорсткіших у світі.
Для порівняння:
Гранично допустимі рівні електромагнітного випромінювання:
" Україна - 2,5 мкВт/см2
" Росія - 10 мкВт/см2
" Скандинавія - 100 мкВт/см2
" Угорщина - 10 мкВт/см2
Джерело:
www.kyivstar.net

 
 

Цікаве

Загрузка...