WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Невроз. Народні методи лікування - Реферат

Невроз. Народні методи лікування - Реферат


Реферат на тему:
Невроз. Народні методи лікування
?
Невроз - тимчасовий розлад нервово-психічної діяльності, що виникає у разі тривалої психічної травми, зокрема стресу.
Розрізняють загальний та системний неврози.
До загальних неврозів належать істерія, невроз нав'язливого стану, страху (острах темряви, розлучення з близькими, страх перед конкретними людьми), депресивний невроз (загальне пригнічення, усамітнення, відчуття власної неповноцінності), іпохондричний невроз (хворобливе зосередження уваги на неприємних відчуттях).
До системних неврозів зараховують невротичне заїкання, невротичні тики - різноманітні автоматичні рухи (моргання, наморщування лоба, облизування губ, посмикування головою, плечима, покашлювання тощо). З часом вони можуть перетворюватися на нав'язливі. Спостерігаються розлад сну, відсутність апетиту, нічне нетримання сечі, нетримання калу.
До цього виду порушень належать також шкідливі звички, а саме: смоктання пальців, губ та язика, обгризування нігтів, вискубування волосся тощо.
Зовнішні прояви неврозів у дітей різноманітні і не мають чітких ознак, за винятком істерії. Невроз страху може проявлятися денними і нічними приступами з тривогою, тремтінням, вегетативними розладами. Нічний страх іноді супроводжується сильним криком та сноходінням, значною мірою залежить від умов життя.
Неврастенія - нервове виснаження, зумовлене перевтомою або тривалим впливом травмівних чинників. При неврастенії з'являються постійний головний біль, відчуття тяжкості в голові. Неврастенія проявляється такими ознаками: швидка перевтома, чутливий сон, надмірна реакція на шум, спеку, яскраве світло та ін. Такі діти легко збуджуються, з труднощами засинають.
З віком симптоми неврастенії можуть ослаблюватися, якщо цьому сприяють життєві обставини.
Лікування має бути комплексним з урахуванням загального стану дитини.
Під час лікування неврозу слід звернути увагу на режим харчування. Не можна давати дитині кави, міцного чаю.
У разі виснаження нервової системи треба пити виноградний сік до 100 мл 3 рази на день за 1 год перед їдою протягом 1 - 1,5 міс. Корисно вживати абрикоси.
Морквяний та селеровий соки сприяють відновленню діяльності нервових клітин, їх п'ють по 1-2 столові ложки 3 рази на день за 30 хв перед їдою (до 100 мл на добу). При неврозі корисний буряковий сік.
Як заспокійливий та зміцнювальний засіб призначають увечері нити гарячу воду з медом (1 столову ложку меду та сік 0,5 лимона на склянку води). Можна з'їсти 1 чайну-1 десертну ложку меду.
Дитині призначають риб'ячий жир, природні препарати кальцію і фосфору. Багаті на кальцій та фосфор соєве борошно, толокно, зелень петрушки, цибуля, капуста, маслини, персики сушені, жовтки яєць.
Якщо дитина швидко стомлюється, рекомендують пити перед їдою настій трави шавлії лікарської (1 столову ложку залити 200 мл окропу, настояти 1 год, процідити та додати за смаком мед).
Одним із основних методів лікування неврозів та невротичних станів є психотерапія.
У запобіганні та лікуванні неврозів і неврастенії нарівні з психотерапією велику роль відіграє режим. При цьому не слід нехтувати такими простими прийомами, як обтирання прохолодною водою до пояса уранці та теплою - увечері, ранкова гімнастика та вечірні прогулянки на свіжому повітрі,ножні теплі ванни перед сном. Треба заборонити читання та розумову працю перед сном. Добре діють спокійна музика або одноманітні звуки (стукіт метронома, імітація шуму дощу).
Як заспокійливий засіб при неврозах використовують такі суміші лікарських рослин:
1. Трава вересу звичайного - 40 г
Трава собачої кропиви серцевої - 30 г
Трава сухоцвіту багнового - 30 г
Кореневища з коренями валеріани лікарської - 10 г
Столову ложку суміші залити 250 мл окропу, настояти 2-3 год у теплому місці в закритому посуді. Приймати по 20 - 50 мл 3 - 4 рази на день.
2. Трава собачої кропиви серцевої - 40 г
Шишки хмелю звичайного - 20 г
Трава м'яти перцевої - 20 г
Кореневища з коренями валеріани лікарської - 20 г
Корені солодки голої - 20 г
Столову ложку суміші залити 200 мл води, витримати на водяній бані 15 хв, настояти 45 хв у закритому посуді. Приймати до 1/3 склянки 2 рази на день за 20 - 30 хв перед їдою теплим.
Уранці та ввечері дитина повинна приймати душ (температура води 35 - 37 °С). Дуже корисний контрастний душ.
1 -2 рази на тиждень робити заспокійливе обгортання всього тіла.
Щоденно на ніч ставити збуджувальний компрес на живіт протягом 1 міс.
Дитина повинна регулярно гуляти на свіжому повітрі.
Рекомендують рано лягати спати, бажано в один і той самий час. Не слід дивитися перед сном телепрограми, читати страхітливі казки та історії.
Догляд за дитиною залежить від її психічного стану. Хворі на невроз дуже чутливі й звичайно бурхливо реагують на будь-який прояв нещирості. Важливо бути доброзичливим, намагатися допомогти дитині. Але не слід впадати й в крайнощі - допускати надмірну фамільярність. Спокійна розмова з дитиною посилює ефект ліків, водних процедур. Важливо своєчасно помітити зміни в стані дитини (стурбованість, пригнічення, зажуру, розгубленість), з'ясувати причини їх та у міру можливості усунути. В жодному разі не варто фіксувати уваги дитини на проявах хвороби, проте неприпустимо й ігнорувати скарги. Адже що раніше розпочате лікування, то швидше настане одужання.
?
ЛІТЕРАТУРА
1. Абу Али Ибн Сина (Авиценна). Канон врачебной науки: В 5 т. - Ташкент: "Фан", 1979. Болтарович З.Є. Українська народна медицина. - К.: Абрис, 1994. - 319 с. Губерфиц А.Я., Линевский Ю.В. Лечебное питание. - К.: Вищ. шк. 1977. - 238 с. Губергриц А.Я., Соломченко Н.И. Лекарственные растения Донбасса. - Донецк: Донбасе, 1990. - 245 с.
2. Джарвис Д.С. Мед и другие естественные продукты. - Апимондия, 1988. - 126с. Дудченко Л.Г., Кривенко В.В. Пищевые растения- целители. - К.: Наук, думка, 1988.
3. Землинский СЕ. Лекарственные растения СССР. - М.: Медгиз, 1958. - 611 с.
4. Кархут В.В. Ліки навколо нас. - К.: Здоров'я, 1975. - 446 с.
5. Киейп С. Моє водолечение. - К.: 1904. - 275 с.
6. Ковалева Н.Г. Лечение растениями. - М.: Медицина, 1971. - 350с.
7. Кузнецов С.М. Легенды о целебных растениях. - Краснодар: Краснодар. кп. изд-во, 1971. - 103 с.
8. Лікарські рослини. Енциклопедичний довідник за ред. акад. АН УРСР А.М. Гродзинського.- К.: Голов. ред. радян. енцикл. ім. М.П.Бажана, 1991. - 543 с.
9. Довідник з фітотерапії /Мамчур Ф.І., Макарчук Н.М., Лещинская Я.С. та ін. - К.:
10. Здоров'я, 1986. - 274 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...