WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Отит. Народні методи лікування - Реферат

Отит. Народні методи лікування - Реферат


Реферат на тему:
Отит. Народні методи лікування
?
Отит - запалення будь-якого відділу вуха, найчастіше - середнього.
Запалення середнього вуха часто спостерігається у дітей грудного та раннього віку. Виникненню отиту у дітей 1-го року життя сприяє положення на спині, під час якого інфікований ексудат легко затікає із носової частини горла в середнє вухо.
Отит виникає внаслідок попадання в барабанну порожнину інфекції при нежитю, аденоїдиті. Особливо часто він розвивається при гострих інфекційних захворюваннях (грип, кір, скарлатина) та хворобах, що призводять до зниження загальної опірності організму.
Діти скаржаться на різкий біль та шум у вухах, зниження слуху. Температура тіла підвищується до 40 °С. Діти раннього віку відмовляються від груді, бо ссання зумовлює сильний біль у вусі. Грудна дитина, що захворіла на гострий отит, неспокійна, часто плаче, хапається руками за уражене вухо.
Запальний процес може обмежитися слизовою оболонкою середнього вуха або поширитися углиб і зруйнувати кісткову тканину. З'являються гнійні виділення. Гній може проникнути у черепну порожнину. Розвиваються менінгіт, абсцес мозку, сепсис. Якщо процес поширюється на внутрішнє вухо, розвивається глухота, можуть бути приступи запаморочення, блювання, порушення рівноваги.
При гнійному отиті можуть виникнути перфорація барабанної перетинки та гноє-теча з вуха. Після цього температура тіла звичайно знижується, біль у вусі зменшується.
Гостре гнійне запалення переходить у хронічне за неадекватного лікування, наявності хронічних запальних процесів у носі та носоглотці, у разі зниження опірності організму. Спостерігаються перфорація барабанної перетинки, постійна або періодична гноєтеча з вуха, зниження слуху.
Зігрівальні компреси знеболюють, сприяють зменшенню запалення. За призначенням лікаря на вухо накладають сухий або напівспиртовий зігрівальний компрес.
Для компресу беруть складену у кілька шарів марлю, компресний папір (у марлі і папері роблять посередині розріз для раковини вуха), вату та широкий бинт. Змочену у 20 - 30 % спирті етиловому марлю накладають навколо раковини вуха, накривають компресним папером, зверху кладуть вату, причому кожен наступний шар компресу має бути більшим за попередній на 2 -3 см. Компрес закріплюють бинтом або хусткою і залишають на 3 -4 год. Зігрівальні компреси ставити до зменшення запалення.
При отиті використовують компреси з трави буркуна лікарського. Суху траву (верхівки) загорнути у марлю, зробити пласку подушечку. На тарілці подушечку з травою залити окропом, аби трава розпарилася (з неї не повинна стікати вода). Теплою подушечкою закрити хворе вухо, обгорнути зверху рушником чи хусткою. Тримати 2 год. Коли подушечка підсохне, її знову зволожити гарячим настоєм. Процедуру краще робити на ніч.
У народній медицині популярним лікувальним засобом при болю у вусі є компреси з гарячих пшеничних висівок.
На ніч дитині накладають збуджувальне обгортання живота (компрес на живіт), а також ніг.
На початку катарального запалення середнього вуха дітям старшого віку в зовнішній слуховий прохід закапують 1 -2 краплі настоянки листків беладонни звичайної (1:10) на 40 % спирті етиловому 2 рази на день.
У народі при вушних хворобах рекомендують розрізати навпіл цибулину, видовбати з неї серединку і заповнити товченим насінням кмину звичайного. Обидві половинки з'єднати, зв'язавши їх ниткою, і запекти в духовці. Ще гарячу цибулину кладуть під прес і вичавлюють сік. Теплий сік (по кілька крапель) закапують у вухо щоденно 2 - 3 рази на день.
Як протизапальний засіб, що швидко знімає біль, використовують марлеві джгутики, змочені настоянкою плодів яловцю звичайного (1:10) на 40 % спирті етиловому. їх вставляють у вухо.
Добре зарекомендував себе й такий народний засіб. У 200 мл молока варять 7 зелених головок маку протягом 40 хв. Теплим відваром за допомогою пульверизатора промивають вухо.
У разі запалення вуха прикладають шматочки м'якої теплої глини 2 - 3 рази на день на 1 -2 год.
Якщо з вуха виділяється гній, проводять туалет зовнішнього слухового проходу й зовнішнього вуха. Сухим або змоченим відваром трави полину гіркого (температура відвару 37 - 38 °С) джгутиком видаляють гній. Дитину кладуть на бік, відтягують трохи назад раковину вуха, піпеткою закапують кілька крапель ліків. Слуховий прохід закривають ватною кулькою.
При гнійному запаленні середнього вуха у слуховий прохід вкладають марлю з порошком трави полину гіркого.
У разі запалення й появи гнійних виділень з вуха дітям, що старші за 3 роки, закапують по 2 - 3 краплі соку кореня хрону. Перед закапуванням слід видалити із зовнішнього слухового ходу гній.
При гнійному отиті мумійо, розчинене в олії (1:10), закапують двічі на день по 2 - 3 краплі.
При гнійному запаленні середнього вуха закладають турундочки з настоянкою прополісу (30 г прополісу залити 100 мл 70 % спирту етилового, настояти 24 - 48 год). їх уводять у зовнішній слуховий хід на кілька хвилин, а у задавнених випадках - на кілька годин. Вводити треба тільки після ретельного очищення вуха від гною. Курс лікування триває 5-15 діб.
Авіценна пропонував при гнійному запаленні середнього вуха закапувати суміш соків листків горіха волоського та подорожника великого (1:1).
У народній медицині для лікування хронічного отиту використовують сечу. її збирають протягом доби, зберігають у темному місці, доки не забродить. Турунду, змочену сечею, вкладають у вухо раз на день на 1,5 - 2 год до припинення виділень.
При грибковому ураженні зовнішнього слухового ходу та хронічному гнійному середньому отиті дітям віком після 8 років кладуть у вухо загорнену в марлю кашку часнику.
При хронічному гнійному отиті добре

 
 

Цікаве

Загрузка...