WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Плеврит. Народні методи лікування - Реферат

Плеврит. Народні методи лікування - Реферат

ванну.
При запорі ставлять очисні клізми.
Для лікування гнійного плевриту призначаютькомбіновану настоянку (1:5) на 40 % спирті етиловому суміші бруньок тополі чорної, берези бородавчастої та осики звичайної, взятих порівну. Приймати по 10 - 30 крапель 3 рази на день з водою. Справляє антимікробний, протизапальний вплив, знижує температуру тіла.
Дітям молодшого віку готують відвар суміші бруньок. Столову ложку суміші залити 200 мл води, довести до кипіння, кип'ятити 10 хв на малому вогні, настояти 4 год. Приймати по 1 -2 чайні ложки 4 рази на день за 30 хв перед їдою. Препарати дають до поліпшення стану хворого, нормалізації температури тіла.
Хворим, що перебувають у тяжкому стані, дають настоянку кореня ехінацеї пурпурової (аптечний препарат) як антибактеріальний, протизапальний засіб і такий, що посилює опірність організму. Приймати по 10- 15 крапель через 2 год (але не більше 80 крапель на добу). Дітям молодшого віку дають по 1 краплі на кожен рік життя з водою 3 - 4 рази на день.
Сприяє зменшенню запалення і прогресуванню процесу при гнійному плевриті відвар кореневища з коренями марени красильної: 1 чайну ложку залити 300 мл окропу, кип'ятити 10 хв на малому вогні. Приймати до 1/2 склянки 3 рази на день (залежно від віку дитини).
Для зменшення запалення, посилення імунітету використовують такий засіб. Свіжі листки подорожника великого подрібнити на м'ясорубці, змішати з медом (1:1). Приймати по 1 чайній - 1 десертній ложці вранці натще та ввечері перед сном.
У народній медицині пропонують взяти 100 г ячмінного борошна та по 50 г трави буркуну лікарського і коробочок маку снотворного. Суміш подрібнити. 40 г суміші залити 500 мл води, кип'ятити 10 хв на малому вогні. Відваром просочити тканину й накласти на грудну клітку. Зменшується запалення, тамується біль.
Для компресів беруть суміш оцту з подрібненими листками капусти та насінням подорожника великого. Суміш накласти на вовняну тканину, попередньо змочену маслиновою олією.
При гнійному плевриті роблять збуджувальні обгортання тулуба температури 25 - 27 °С та литок температури 22 - 25 °С.
Прогноз при сухому плевриті сприятливий. Слід обмежити рухи грудної клітки, укладаючи дитину в ліжку на уражений бік. Проте тривале перебування у такій позі (довше 4 год) не рекомендується.
У хворих на сухий плеврит, який розвинувся на тлі пневмонії, слід лікувати основне захворювання.
Перебіг ексудативного плевриту тяжчий, ніж сухого. Хворі на ексудативний плеврит потребують особливого догляду. Обов'язково дотримувати постільного режиму. Накопичення рідини у плевральній порожнині зумовлює задишку. Дитині надають зручного положення у ліжку, піднімають підголівник або підкладають кілька подушок під голову та спину.
Під час ознобу дитину добре вкутують, кладуть грілку до ніг, а після сильного потовиділення витирають насухо, міняють білизну. Якщо є така потреба, то дають подихати киснем, відчиняють кватирку. Коли висока температура тіла, на голову кладуть міхур з льодом, обгорнутий бавовняною тканиною.
Годувати дитину треба часто, невеликими порціями.
Належить стежити, аби випорожнення були регулярними. У разі запору ставлять очисну клізму.
У період розсмоктування ексудату, щоб запобігти утворенню спайок, хворим призначають лікувальну фізкультуру.
У разі збільшення кількості випітної рідини активні рухи протипоказані.
Під час розсмоктування ексудату проводять лікувальну фізкультуру. Залежно від стану дитини вправи проводять у положенні лежачи, сидячи або стоячи.
Хворим з плевральними спайками рекомендують такі вправи:
1. Вихідне положення (в.п.) - лежачи на здоровому боку з підкладеною під бік твердою подушкою. Руку з ураженого боку відвести угору назад. Дихати глибоко. Виконують кілька хвилин з перервами.
2. В.п. - сидячи на стільці, зачепитися носками за ніжки. Нахилитися в здоровий бік, узявшись за задню ніжку стільця, друга рука за головою, лікоть відведений назад. Дихати глибоко. Виконувати кілька хвилин з перервами.
3. В.п. - стоячи, ноги нарізно. Нахилити тулуб в здоровий бік, підіймаючи вгору протилежне плече, та підтягувати кисть до пахвової ямки - вдих. Повернутися у в.п.
- видих.
4. В.п. - стоячи. На здоровому боці рука зігнута в лікті. Долоня на боку вище від талії. Нахилити тулуб у здоровий бік, піднімаючи руку якомога вище над головою,
- вдих. Повернутися у в.п. - видих.
Спеціальні вправи при плевральних зрощеннях виконують 3 - 5 разів на день по 5 хв.
При гнійному плевриті призначають великі дози антибіотиків, дренують плевральну порожнину доти, доки вона не очиститься від гною. Рекомендують загально-зміцнювальну терапію.
Діти, які хворіли на плеврит різної етіології, перебувають на диспансерному обліку у педіатра та пульмонолога.
ЛІТЕРАТУРА
1. Абу Али Ибн Сина (Авиценна). Канон врачебной науки: В 5 т. - Ташкент: "Фан", 1979. Болтарович З.Є. Українська народна медицина. - К.: Абрис, 1994. - 319 с. Губерфиц А.Я., Линевский Ю.В. Лечебное питание. - К.: Вищ. шк. 1977. - 238 с. Губергриц А.Я., Соломченко Н.И. Лекарственные растения Донбасса. - Донецк: Донбасе, 1990. - 245 с.
2. Джарвис Д.С. Мед и другие естественные продукты. - Апимондия, 1988. - 126с. Дудченко Л.Г., Кривенко В.В. Пищевые растения- целители. - К.: Наук, думка, 1988.
3. Землинский СЕ. Лекарственные растения СССР. - М.: Медгиз, 1958. - 611 с.
4. Кархут В.В. Ліки навколо нас. - К.: Здоров'я, 1975. - 446 с.
5. Киейп С. Моє водолечение. - К.: 1904. - 275 с.
6. Ковалева Н.Г. Лечение растениями. - М.: Медицина, 1971. - 350с.
7. Кузнецов С.М. Легенды о целебных растениях. - Краснодар: Краснодар. кп. изд-во, 1971. - 103 с.
8. Лікарські рослини. Енциклопедичний довідник за ред. акад. АН УРСР А.М. Гродзинського.- К.: Голов. ред. радян. енцикл. ім. М.П.Бажана, 1991. - 543 с.
9. Довідник з фітотерапії /Мамчур Ф.І., Макарчук Н.М., Лещинская Я.С. та ін. - К.:
10. Здоров'я, 1986. - 274 с.
11. Минаева В.Г. Лекарственные растения Сибири. - Новосибирск:
12. Наука, 1991. - 432 с.
13. Младенов С. Мед и медолечение. - М.:Медицина, 1969. - 180 с.
14. Носаль І.М. Від рослини до людини. - К.: Веселка, 1992. - 606 с.
15. Осетров В.Д. Альтернативная фитотерапия. - К.: 1993. - 170 с.
16. Платеи М. Новый способ лечеиия /Иод ред. доктора медицины А.П.Зеленкова: В 3 т. - С.ГІб: Просвещение, 1904.
17. Попов О.ГІ. Лікарські рослини в народній медицині. - К.: Здоров'я, 1965. - 345 с.
18. Рыльков М.И. Практическая фитотерапия. - Пермь, 1993.- 420 с.
19. Смик Г.К. Зелена аптека. - К.: Урожай, 1970. - 237 с.
20. Соколов С.Я., Замотаев В.П. Справочник по лекарственным растениям. - М.: Металлургия, 1989. - 425 с.
21. Товстуха Є.С. Фітотерапевтичні засоби проти радіації. - К.: Здоров'я, Медекол, 1992. - 180 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...