WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Пневмонія. Народні методи лікування - Реферат

Пневмонія. Народні методи лікування - Реферат

температури 37 -4ГС. Тривалість ванни - до 10 хв.
Для гірчичної ванни беруть 100 г сухої гірчиці, розчиняють у відрі води температури 40 °С. Коли вода схолоне до температури 38 °С, дитину треба посадити у ванну і потроху підливати гарячу воду, щоб підтримувати таку температуру. Ванна триває не довше 10 хв. Уважно стежити за станом дитини. Якщо дитина зблідла або з'явилася синюшність, прийняття ванни негайно припинити.
Для гірчичного обгортання на 1 л води температури 40 °С беруть 2 столові ложки сухої гірчиці. Гірчицю загортають у м'яку тканину і розчиняють у гарячій воді. Воду з гірчицею лишають у теплому місці на 20 хв, потім підливають гарячу воду. У цьому розчині змочують пелюшку, віджимають та обгортають спину й груди дитини, загорнувши у простирадло та теплу ковдру. Якщо гірчиця свіжа, то вже через 10 - 15 хв дитина почне скаржитися на печіння або виявлятиме своє невдоволення криком. Якщо дитина спокійна, то обгортання може тривати до 45 хв. Потім шкіру витирають, одягають теплу сорочку та вкутують дитину.
Замість гірчичних обгортань можна використовувати гірчичники, банки.
Якщо у дитини запор, ставлять послабну клізму, коли метеоризм - очисну, оскільки здуття живота утруднює дихання.
Через 1 - 2 год треба полоскати рот лимонною водою (30 крапель свіжого соку лимона на склянку води). Дітям, які не вміють полоскати рот, треба промивати його лимонною водою. Стежити, щоб носові ходи не були забиті слизом, регулярно очищати їхкілька разів на добу.
Мал. 1. Позиційний дренаж
Щоденно робити постуральний дренаж: ножний кінець ліжка підняти.
Дитина лежить на похилій площині під кутом 30 - 35 °С. Дренаж проводити 2 - З рази на день перед їдою по 20 - 30 хв. Особливо корисні такі процедури зранку, оскільки за ніч у дихальних шляхах накопичується чимало слизу та гною. Слід знайти таке положення, за якого найкраще виділяється харкотиння (мал.1).
Під час запалення легенів збільшується потреба організму у рідині (багато рідини втрачається з потом, виділяється з сечею та під час видиху). Дітям першого року життя рідину дають з розрахунку 150 г на 1 кг маси тіла на добу (включаючи молоко та молочні суміші). Хворим старшого віку додатково дають не менше 200 - 300 г соків, фруктових відварів, чаю. Це сприяє діурезу та дезінтоксикації.
При запаленні легенів частина їх поверхні не бере участі в акті дихання. Внаслідок цього розвивається кисневе голодування. Отже, вкрай потрібно систематично провітрювати приміщення, де лежить хворий, робити там вологе прибирання. Дітям віком після 2 - 3 років можна деякий час бути на свіжому повітрі. Одяг не повинен утруднювати дихання, а тому дітей раннього віку не можна сповивати. Слід підняти головний кінець ліжка.
Якщо бронхоектази локалізуються у лівій легені, харкотиння краще відходить у положенні на правому боку й навпаки. Положення дитини треба час від часу змінювати, щоб у нижніх відділах легенів не було застою крові, частіше брати малюка на руки й тримати його у вертикальному положенні.
Лікувальна фізкультура при пневмонії не лише запобігає утворенню спайок, але й прискорює виведення з організму токсинів шляхом посилення обміну речовин, поліпшення діяльності серцево-судинної та дихальної систем.
У перші 3 - 4 доби вправи роблять лежачи, потім сидячи, нарешті - стоячи біля ліжка.
На початку захворювання, коли хворий ще лежить у ліжку, призначають вправи для кистей, стоп, колінних та плечових суглобів, припіднімання таза з опорою руками на ліжко. Особливо важливі дихальні вправи. Але слід уникати форсованих вдихів та видихів, дихання повинно бути довільним, у міру можливості повним та глибоким.
У положенні сидячи на стільці виконувати вправи для голови, верхніх та нижніх кінцівок, припідніматися зі стільця та опускатися на нього.
Дуже корисні ходіння на місці та по кімнаті.
Після одужання в комплекс вправ треба включати елементи спорту, рухливі ігри тощо.
Для профілактики пневмонії велике значення має загартовування дитини.
Діти з в'ялим перебігом пневмонії потребують тривалого диспансерного спостереження і повторних курсів лікування фітопрепаратами, вітамінними засобами.
ЛІТЕРАТУРА
1. Абу Али Ибн Сина (Авиценна). Канон врачебной науки: В 5 т. - Ташкент: "Фан", 1979. Болтарович З.Є. Українська народна медицина. - К.: Абрис, 1994. - 319 с. Губерфиц А.Я., Линевский Ю.В. Лечебное питание. - К.: Вищ. шк. 1977. - 238 с. Губергриц А.Я., Соломченко Н.И. Лекарственные растения Донбасса. - Донецк: Донбасе, 1990. - 245 с.
2. Джарвис Д.С. Мед и другие естественные продукты. - Апимондия, 1988. - 126с. Дудченко Л.Г., Кривенко В.В. Пищевые растения- целители. - К.: Наук, думка, 1988.
3. Землинский СЕ. Лекарственные растения СССР. - М.: Медгиз, 1958. - 611 с.
4. Кархут В.В. Ліки навколо нас. - К.: Здоров'я, 1975. - 446 с.
5. Киейп С. Моє водолечение. - К.: 1904. - 275 с.
6. Ковалева Н.Г. Лечение растениями. - М.: Медицина, 1971. - 350с.
7. Кузнецов С.М. Легенды о целебных растениях. - Краснодар: Краснодар. кп. изд-во, 1971. - 103 с.
8. Лікарські рослини. Енциклопедичний довідник за ред. акад. АН УРСР А.М. Гродзинського.- К.: Голов. ред. радян. енцикл. ім. М.П.Бажана, 1991. - 543 с.
9. Довідник з фітотерапії /Мамчур Ф.І., Макарчук Н.М., Лещинская Я.С. та ін. - К.:
10. Здоров'я, 1986. - 274 с.
11. Минаева В.Г. Лекарственные растения Сибири. - Новосибирск:
12. Наука, 1991. - 432 с.
13. Младенов С. Мед и медолечение. - М.:Медицина, 1969. - 180 с.
14. Носаль І.М. Від рослини до людини. - К.: Веселка, 1992. - 606 с.
15. Осетров В.Д. Альтернативная фитотерапия. - К.: 1993. - 170 с.
16. Платеи М. Новый способ лечеиия /Иод ред. доктора медицины А.П.Зеленкова: В 3 т. - С.ГІб: Просвещение, 1904.
17. Попов О.ГІ. Лікарські рослини в народній медицині. - К.: Здоров'я, 1965. - 345 с.
18. Рыльков М.И. Практическая фитотерапия. - Пермь, 1993.- 420 с.
19. Смик Г.К. Зелена аптека. - К.: Урожай, 1970. - 237 с.
20. Соколов С.Я., Замотаев В.П. Справочник по лекарственным растениям. - М.: Металлургия, 1989. - 425 с.
21. Товстуха Є.С. Фітотерапевтичні засоби проти радіації. - К.: Здоров'я, Медекол, 1992. - 180 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...