WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Пневмонія. Народні методи лікування - Реферат

Пневмонія. Народні методи лікування - Реферат

берези бородавчастої та осики звичайної, взятих порівну. Дітям старшого віку приймати по 10-15 крапель з водою 3 рази на день не менше 7 - 10 діб.
Дітям молодшого віку готують відвар бруньок. Столову ложку суміші залити 200 мл води, довести до кипіння, кип'ятити 10 хв на малому вогні, настояти 4 год, процідити. Давати по 1 чайній - 1 столовій ложці 3 рази на день.
Як протизапальний та антибактеріальний засіб, що підвищує опірність організму, рекомендують настоянку свіжого кореня ехінацеї пурпурової (аптечний препарат). Дітям старшого віку давати по 10 крапель через 2 год, маленьким - по 1 краплі на рік життя 3-4 рази на день.
Для нейтралізації й адсорбції токсинів призначають активоване вугілля по 0,25 г 2-3 рази надень.
Майже по всій Україні як відхаркувальний та знеболювальний засіб використовують дивину скіпетровидну. Особливо цінують її в Карпатах. У народі цю рослину називають "коров'яком". Столову ложку квіток залити 250 мл окропу, кип'ятити 5 хв на малому вогні, настояти 2 год. Пити по 20 - 50 мл 3-4 рази на день за 30 хв перед їдою протягом 3 - 4 діб.
Кашель при пневмонії може бути сухим (без виділення мокротиння) або вологим. Для пом'якшення сухого кашлю дають тепле молоко з лужною мінеральною водою, настої трав, що сприяють відхаркуванню, роблять теплі інгаляції.
Збільшує секрецію і розріджує харкотиння, посилює його відходження така суміш:
Корені алтеї лікарської - 20 г
Корені солодки голої - 20 г
Плоди ганусу звичайного - 20 г
Листки шавлії лікарської - 20 г
Бруньки сосни звичайної - 20 г
Столову ложку суміші залити 200 мл окропу, витримати 10 хв на малому вогні у закритому посуді. Приймати теплим по 1/4 - 1/3 склянки 3 - 4 рази на день невеликими ковтками.
Призначають також нашатирно-ганусові краплі (аптечний препарат) 2-3 рази на день по 1-2 краплі дітям до 1 року, після 1 року - стільки крапель, скільки років дитині.
Сприяє відхаркуванню, очищає легені та бронхи порошок кореневища з коренями оману високого, змішаний з медом у співвідношенні 1:2. Суміш розмазати по тарілці і давати дитині для злизування, тримаючи тарілку на деякій відстані від рота. Для ліквідації обструкції бронхів, зменшення болю призначають таку суміш:
Трава багна болотяного - 20 г
Трава кропиви дводомної - 10 г
Шишки хмелю звичайного - 20 г
Трава чебрецю звичайного - 20 г
Плоди ганусу звичайного - 20 г
1,5 столової ложки суміші залити 300 мл окропу, настояти 15 хв у закритому посуді. Приймати 4 - 6 разів на день за 30 хв перед їдою та перед сном. Розслаблюються бронхіальні м'язи, поліпшується вентиляція легенів.
При хронічній пневмонії, особливо з слизисто-гнійним харкотинням, беруть квітки бузини чорної, бруньки тополі чорної та траву розхідника звичайного у співвідношенні 1:2:2. 1,5 столової ложки суміші залити 300 мл води, довести до кипіння, настояти 6 - 8 год. Дітям старшого віку випити за 5 прийомів протягом дня теплим. Дітям молодшого віку дозу зменшити до 100 - 150 мл на добу. Розріджується гнійний секрет, зменшуються запальні явища у бронхах.
Як протизапальний засіб, що виявляє потогінну та жарознижувальну дію, рекомендують таку суміш:
Кора верби білої - 20 г
Листки підбілу звичайного - 20 г
Суцвіття з приквітками липи серцелистої - 20 г
Плоди малини звичайної - 20 г
Плоди ганусу звичайного - 20 г
Столову ложку суміші залити 300 мл окропу, кип'ятити 5 хв на малому вогні, процідити. Випити 1/3 - 2/3 склянки відвару гарячим. Дітям віком до 3 років дають 30 - 40 мл. Дитину тепло вкутати. Після того, як вона пропотіє, обтерти й переодягти.
Для інгаляції беруть 20 -30,мл 20 % настоянки бруньок тополі чорної, берези бородавчастої та осики звичайної. Інгаляції проводять уранці протягом 7 - 14 діб.
Для знищення патогенної мікрофлори вдихають хрін. Корені хрону миють, але не очищають, труть на терці. 15-20 г цієї маси кладуть на блюдце. Інгаляцію проводять дозовано, повільно збільшуючи її інтенсивність за рахунок глибини дихання та відстані від блюдця. Тривалість інгаляції - 10 хв з перервами 30 -50 с через 2-3 хв. Інгаляції проводити не пізніше 18-ї години, оскільки фітонциди хрону збуджують нервову систему.
Значно ефективніше діє хрін, розведений у 20 % настоянці кореневища перстачу прямостоячого (калган). 1 частину тертого хрону змішати з 5 частинами настоянки кореневища калгану, настояти 10 хв, процідити. На 1 інгаляцію беруть 10 - 20 мл суміші. Тривалість інгаляції - 5 -10 хв. Інгаляції проводити не пізніше 18-ї години. Призначають дітям, що старші за 7 років.
Дітям молодшого віку для інгаляцій використовують суміші відхаркувальних трав (по 20-40 мл на одну інгаляцію).
Особливу увагу треба приділяти станові серцево-судинної системи. У разі серцевої недостатності з переважанням застою у малому колі кровообігу, наприклад, при емфіземі легенів, використовують настій трави горицвіту весняного: 1 чайну ложку залити 200 мл окропу, кип'ятити 5 хв на малому вогні, настояти 30 хв. Приймати по 1/2 чайної - 1 столовій ложці 3 рази на день після їди. Порошок трави горицвіту приймати по 0,2 - 0,3 г 3 рази на день дітям, що старші за 7 років. Дітям до 1 року дають по 0,03 - 0,05 г, 2 років - 0,1 г, 3 - 4 років - 0,15 г, 5 -6 - по 0,2 г на прийом за призначенням лікаря.
На всіх етапах лікування пневмонії корисна дихальна гімнастика. Головний принцип дихальної гімнастики - спокійний глибокий вдих через ніс, повільний видих через рот, а ще краще - через стиснуті зуби або губи, складені трубочкою. Такий самий ефект можна одержати від надування гумових іграшок, повітряних кульок.
Фізичні чинники мають чіткий протизапальний ефект, створюють умови для швидкого одужання, сприяють запобіганню ускладнень. Відволікальну та розсмокту-вальну терапію рекомендують проводити ще в гострий період.
Використовують збуджувальне обгортання грудної клітки і плечей температури 25 - 27 °С. Одночасно роблять збуджувальне обгортання живота та литок (температури 20-22 °С).
Для очищення організму від шкідливих продуктів обміну важливо домогтися виділення поту та нормалізації діяльності нирок. Призначають гірчичні ванни для ніг

 
 

Цікаве

Загрузка...