WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Поліомієліт. Народні методи лікування - Реферат

Поліомієліт. Народні методи лікування - Реферат

(1:1).
Щоденно обтирати все тіло водою температури 22 - 27 °С.
Робити збуджувальні обгортання хребта температури 25 -27 °С на ніч. Бавовняну тканину завширшки 8 - 10 см скласти у 4-6 разів. Накладати на хребет від потилиці до сідниці. Зверху накрити сухою вовняною тканиною та закріпити еластичними бинтами навколо грудей та живота.
Накладати збуджувальні часткові обгортання паралізованих кінцівок вдень і вночі з води температури 25 -27 °С.
Масаж та лікувальна гімнастика, якщо їх робити по кілька разів на день, але без напруження, сприяють зменшенню паралічів та атрофії м'язів, запобігають деформації суглобів. Щойно зменшиться біль, починають пасивну і активну гімнастику для відновлення кровопостачання м'язів. Що раніше починають активні рухи, то більшою мірою відновлюються уражені м'язи. Активні рухи значно легше робити у воді, тому заняття лікувальною фізкультурою рекомендують проводити у ванні або у басейні.
У стадії відновлення призначають 0,05 % розчин прозерину, галантамін, секуренін, стрихніну нітрат, тіамін, рибофлавін, глутамінову кислоту.
Прискорює процеси відновлення у периферичній нервовій системі, поліпшує проведення імпульсів у нервово-м'язових синапсах (сполучення нервових клітин) насіння головатеня звичайного, що містить малотоксичний алкалоїд ехінопсин, який за дією подібний до стрихніну. Використовують настоянку (1 г насіння на 100 мл 40 % спирту етилового). Приймати по 10 - 20 крапель 3 рази на день. Замість спиртової настоянки дітям молодшого віку готують відвар насіння: 1 чайну ложку залити 200 мл води, кип'ятити 10 хв на малому вогні, настояти 20 хв. Приймати по 1 столовій ложці 3 - 4 рази на день.
З цією самою метою призначають також таку суміш: Насіння головатеня звичайного - 30 г Трава підмаренника справжнього - 20 г Листки подорожника великого - 40 г Трава кропиви дводомної - 50 г
Столову ложку суміші залити 200 мл води, довести до кипіння, кип'ятити 5 хв на малому вогні, настояти 4 год. Приймати по 30- 100 мл 3 рази на день за 30 хв перед їдою. Доза залежить від віку та стану дитини.
З народних методів лікування поліомієліту рекомендують відвар та сироп шипшини коричної в усіх стадіях захворювання, а у гострий період використовують препарати чистотілу звичайного. Сік чистотілу п'ють з молоком, починаючи з 1 краплі. Щоденно дозу збільшують на 1 краплю до 10, після чого поступово знижують до 1 краплі. Якщо немає соку, використовують його настій. Столову ложку трави залити 300 мл окропу, настояти 1 год, процідити. Пити теплим по 1 чайній -1 десертній ложці 3 рази на день.
При хворобах хребта корисно пити свіжий сік кульбаби лікарської з соком моркви та листків ріпи.
В народній медицині при поліомієліті рекомендують також настій кореневища аїру тростинового: 1 чайну ложку порошку залити 200 мл окропу, настояти 30 хв, процідити. Приймати по 1 столовій ложці 3 - 4 рази на день перед їдою.
У деяких районах Сумської та Київської областей використовували препарати мухоморів. У закритому посуді ставили їх у тепле місце. Через деякий час вони пускали сік. Це і був "мухоморний спирт", яким натирали уражені кінцівки.
На Черкащині молоді мухомори клали у горщик, закривали кришкою, заліплювали тістом і ставили на кілька годин у піч, витоплену грабом чи буком. Настій з мухоморів застосовували при паралічі ніг (рекомендували протягом 1-2 тиж натирати ноги).
У разі втрати чутливості кінцівок призначають ванни з відвару трави буркуну лікарського, чебрецю звичайного та перстачу сріблястого. 100 г суміші залити 2 л води, кип'ятити 20 хв на малому вогні, настояти 30 хв, процідити та додати до води у ванні. Температура води - 36 -38 °С. Приймати перед сном.
Дитина потребує постійного нагляду, позаяк висока ймовірність раптового погіршення загального стану. Страх та нервове збудження можуть спричинити перевтому дихальних м'язів і розвиток дихальної недостатності. Ознаками порушення функцій дихальних м'язів є прискорене дихання, часті паузи під час розмови, нездатність дихати на повні груди. В такому разі відновити самостійне дихання можна легким натисканням руками на м'язи черевної стінки або помірним стисненням руками грудної клітки. Верхню частину тулуба слід трохи підняти.
Перш ніж відмінити постільний режим, застосовують корсети, ортопедичне взуття, шини (без них дитину з паралічем або парезом ніг небезпечно ставити на ноги, бо може бути їх викривлення). При паралічі м'язів спини та живота для запобігання деформації хребта не можна садити дитину без корсета.
Треба щадити психіку дитини, вселяти віру в те, що вона одужає, не хвилювати, займати посильною працею (малювання, вишивання).
Призначають повноцінне харчування з достатнім вмістом вітамінів. Корисний риб'ячий жир.
Слід пам'ятати, що паралізовані кінцівки дуже мерзнуть, тому треба подбати про теплий одяг та взуття.
Після поліомієліту виробляється стійкий імунітет.
Для профілактики поліомієліту проводять щеплення дітей з 3 міс та підлітків живою ослабленою вакциною Сейбіна. Під впливом вакцини формується в короткий строк стійкий імунітет.
Важливо суворо дотримувати правил особистої гігієни, ретельно мити фрукти та овочі, а перед тим, як дати дитині, обливати окропом. Не пити сиру воду, обов'язково кип'ятити молоко.
Наполегливо боротися з мухами. Для дезінфекції використовувати розчини хлорного вапна, формаліну, перекису водню, в яких вірус швидко гине.
Під час епідемії треба уважно спостерігати за дітьми, що хворі на гостру респіраторну вірусну інфекцію, та із захворюваннями кишечнику нез'ясованого походження для своєчасного виявлення поліомієліту.
?
ЛІТЕРАТУРА
1. Абу Али Ибн Сина (Авиценна). Канон врачебной науки: В 5 т. - Ташкент: "Фан", 1979. Болтарович З.Є. Українська народна медицина. - К.: Абрис, 1994. - 319 с. Губерфиц А.Я., Линевский Ю.В. Лечебное питание. - К.: Вищ. шк. 1977. - 238 с. Губергриц А.Я., Соломченко Н.И. Лекарственные растения Донбасса. - Донецк: Донбасе, 1990. - 245 с.
2. Джарвис Д.С. Мед и другие естественные продукты. - Апимондия, 1988. - 126с. Дудченко Л.Г., Кривенко В.В. Пищевые растения- целители. - К.: Наук, думка, 1988.
3. Землинский СЕ. Лекарственные растения СССР. - М.: Медгиз, 1958. - 611с.
4. Кархут В.В. Ліки навколо нас. - К.: Здоров'я, 1975. - 446 с.
5. Киейп С. Моє водолечение. - К.: 1904. - 275 с.
6. Ковалева Н.Г. Лечение растениями. - М.: Медицина, 1971. - 350с.
7. Кузнецов С.М. Легенды о целебных растениях. - Краснодар: Краснодар. кп. изд-во, 1971. - 103 с.
8. Лікарські рослини. Енциклопедичний довідник за ред. акад. АН УРСР А.М. Гродзинського.- К.: Голов. ред. радян. енцикл. ім. М.П.Бажана, 1991. - 543 с.
9. Довідник з фітотерапії /Мамчур Ф.І., Макарчук Н.М., Лещинская Я.С. та ін. - К.:
10. Здоров'я, 1986. - 274 с.
11. Минаева В.Г. Лекарственные растения Сибири. - Новосибирск:
12. Наука, 1991. - 432 с.
13. Младенов С. Мед и медолечение. - М.:Медицина, 1969. - 180 с.
14. Носаль І.М. Від рослини до людини. - К.: Веселка, 1992. - 606 с.
15. Осетров В.Д. Альтернативная фитотерапия. - К.: 1993. - 170 с.
16. Платеи М. Новый способ лечеиия /Иод ред. доктора медицины А.П.Зеленкова: В 3 т. - С.ГІб: Просвещение, 1904.
17. Попов О.ГІ. Лікарські рослини в народній медицині. - К.: Здоров'я, 1965. - 345 с.
18. Рыльков М.И. Практическая фитотерапия. - Пермь, 1993.- 420 с.
19. Смик Г.К. Зелена аптека. - К.: Урожай, 1970. - 237 с.
20. Соколов С.Я., Замотаев В.П. Справочник по лекарственным растениям. - М.: Металлургия, 1989. - 425 с.
21. Товстуха Є.С. Фітотерапевтичні засоби проти радіації. - К.: Здоров'я, Медекол, 1992. - 180 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...