WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Пороки (вади) серця. Народні методи лікування - Реферат

Пороки (вади) серця. Народні методи лікування - Реферат


Реферат на тему:
Пороки (вади) серця. Народні методи лікування
?
Порок серця - природжена або набута аномалія будови клапанного апарату серця, перегородок між камерами серця або великих судин, які відходять від серця.
Природжені пороки серця і судин - необоротні органічні зміни в серці і судинах з порушенням їхніх функцій. Вони виникають за несприятливих умов розвитку ембріона (вірусна інфекція у матері в перші 3 міс вагітності, зокрема краснуха, паротит, грип, недостатнє надходження вітамінів, прийом деяких ліків, вплив іонізуючої радіації, вживання алкоголю, куріння).
Природжені пороки серця численні. Часто спостерігаються незарощення артеріальної протоки, дефект міжпередсердної чи міжшлуночкової перегородки, звуження отвору легеневої артерії.
У одного хворого може одночасно бути кілька вад розвитку. Виявити природжені пороки серця нерідко буває складно.
Характерним симптомом природженого пороку серця є шум у серці в перші роки життя дитини. Якщо дефект незначний, то дитина розвивається задовільно. Тривалий час, а іноді й взагалі, вада не дає про себе знати. У разі тяжких дефектів у дитини спостерігається ціаноз (синюшне забарвлення) губ, слизової оболонки ротової порожнини, пальців. З'являються задишка, відчуття тиску в ділянці серця, запаморочення, головний біль, миготіння в очах, шум у вухах. Часто спостерігається носова кровотеча. Діти погано ростуть, відстають у фізичному розвитку, нерідко у них кінцеві фаланги пальців набувають вигляду барабанних паличок (через хронічну гіпоксемію).
У дітей грудного віку з природженим пороком серця можуть бути утруднення під час годування (часті перерви під час ссання, відмова від груді).
Пороки серця нерідко поєднуються з іншими виродливостями розвитку: незарощення верхньої губи та твердого піднебіння (заяча губа, вовча паща), недорозвиток пальців тощо.
Набуті пороки серця виникають після гострих та хронічних інфекційних захворювань: скарлатини, дифтерії, ревматизму, сепсису, туберкульозу тощо. Тяжкість ураження серця залежить головним чином від перебігу хвороби. В окремих випадках може бути колапс. Можливі ураження однієї з трьох оболонок серця - ендокарда, міокарда або перикарда. Іноді уражаються всі три оболонки серця. Особливо часто це спостерігається при ревматизмі.
Розвиток недостатності кровообігу значно погіршує загальний стан дитини. Організм дитини через нестачу крові у великому колі перебуває у стані хронічного кисневого голодування. Це призводить до відставання у фізичному розвитку, блідості шкіри. Переповнення малого кола зумовлює застій у легенях, часті пневмонію й бронхіт.
Хвору дитину треба оберігати від фізичного та розумового перевантаження.
За компенсованої вади серця особливого лікування не проводять. Треба лише дотримувати режиму щадіння серцевого м'яза: хворий не повинен перевтомлюватися, їсти в помірній кількості, слід обмежити вміст рідини в раціоні, відрегулювати роботу кишечнику. Заняття легким спортом можуть бути корисні, оскільки вони сприяють тренуванню серцевого м'яза.
У разі появи проявів серцевої недостатності на тлі щадного режиму призначають лікарські препарати для їх компенсації.
При мітральному стенозі, застої крові у малому колі кровообігу, емфіземі легенів використовують настій трави горицвіту весняного: 1 чайну ложку залити 200 мл окропу, витримати 20 хв на водяній бані. Приймати по 1/2 - 1 чайній ложці 3 рази на день після їди. Порошок трави призначають 3 - 4 рази на день - залежно від віку дитини: до 6 міс - по 0,03 г, від 6 міс до 1 року - по 0,05 г, 2 років - по 0,1 г, 3 - 4 - по 0,15 г, 5 - 6 - по 0,2 г, 7 - 9 - по 0,3 г та 10 - 18 років - по 0,3 - 0,5 г на прийом.
Для стимуляції діяльності серцевого м'яза рекомендують настій трави астрагалу шерстистоквіткового: 1 столову ложку залити 200 мл води, витримати на водяній бані 15 хв, настояти 1 год, процідити. Приймати по 1 -2 столові ложки 3 рази на день.
Хворим з пороками серця, що супроводжуються поворотним ревмокардитом, призначають настоянку свіжих квіток глоду колючого (1:10) на 70 % спирті етиловому по 20 - 30 крапель 3 рази на день з водою. Для дітей молодшого віку готують настій: 1 столову ложку квіток залити 200 мл окропу, настояти 20 хв, процідити, віджати. Приймати по 1 чайній -1 столовій ложці 3 рази на день за 30 хв перед їдою.
При вадах серця з набряками використовують настій трави остудника голого: 1 десертну ложку залити 150 мл води, витримати на водяній бані 20 хв. Приймати від 1 чайної до 2 столових ложок 4 - 5 разів на день залежно від віку дитини.
В цьому разі призначають також відвар трави хвощу польового: 2 столові ложки залити 300 мл води, довести до кипіння, кип'ятити 10 хв на малому вогні. Приймати до 1/3 склянки 3 рази на день. Діурез збільшується до 1,5 л на добу.
Дітям віком після 10 років при вадах серця призначають настоянку трави собачої кропиви серцевої (1:5) на 40 % спирті етиловому (аптечний препарат) - по 20 - 40 крапель 3 рази на день. Готують також настій трави: 2 столові ложки залити 250 мл води, витримати на водяній бані 15 хв, процідити. Приймати по 1/4 - 1/3 склянки 2 рази на день за 30 хв перед їдою. Дітям віком до 3 років давати по 1 чайній-1 десертній ложці на прийом. Трава виявляє заспокійливу дію, одночасно збільшується сила серцевих скорочень та зменшується їх частота.
Наперстянка пурпурова збільшує функціональну силу обох шлуночків. Використовують за серцевої декомпенсації у разі недостатності тристулкового клапана, при мітральному стенозі. За недостатності клапанів аорти препарати наперстянки

 
 

Цікаве

Загрузка...