WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Рак щитовидної залози. Народні методи лікування - Реферат

Рак щитовидної залози. Народні методи лікування - Реферат


Реферат на тему:
Рак щитовидної залози. Народні методи лікування
Рак щитовидної залози належить до гормонально-активних пухлин.
Серед численних чинників виникнення раку щитовидної залози провідна роль належить іонізуючому опроміненню.
Попри доступність щитовидної залози для обстеження, діагностика раку цієї локалізації складна, адже злоякісні та доброякісні пухлини щитовидної залози мають багато спільного у клінічних проявах. Передраковим процесом у щитовидній залозі є поодинокі або множинні вузли. Про злоякісне переродження свідчать прискорений ріст вузла та ущільнення його.
Поняття "рак щитовидної залози" об'єднує групу злоякісних пухлин, що відрізняються за клінічним перебігом та прогнозом.
Низькодиференційовані карциноми швидко ростуть та рано метастазують. Висо-кодиференційовані карциноми переважно бувають у дітей. Вони мають порівняно повільний перебіг, хірургічне лікування при них дає добрі віддалені наслідки. У дітей частіше діагностують високодиференційований папілярний рак.
Первинний рак клінічно виявляється як вузлове утворення, рідко - як дифузне розростання пухлини в одній або обох частках щитовидної залози. Під час огляду дитини можна помітити асиметрію шиї за рахунок припухлості, яка іноді зміщується під час ковтання.
У початковій стадії хвороби симптоми слабко виражені. Загальний стан дитини зазвичай не погіршується. Хворого турбує лише сам факт існування вузла на шиї.
Охриплість голосу, стискання та зміщення трахеї і стравоходу свідчать про поширення пухлини.
Для раку щитовидної залози у дітей характерні часте та множинне ураження метастазами лімфатичних вузлів (шийних, паратрахеальних), а також легенів та кісток.
Основними методами лікування раку щитовидної залози є хірургічний, радіо-йодотерапія, рентгенотерапія, замісна терапія гормонами.
У ранніх стадіях хвороби призначають хірургічне лікування. Об'єм операції залежить від ступеня поширення пухлини. При поширеному раку щитовидної залози хірургічне лікування доповнюють радіойодотерапією. І руйнує пухлину локально, не пошкоджуючи сусідні тканини. Радіойодотерапію використовують з метою знищення залишків тиреоїдної тканини після операції на щитовидній залозі, а також як метод лікування з приводу метастазів. Призначають його всередину в капсулах або у вигляді розчину. Під час радіойодотерапії зменшуються кількість лейкоцитів, тромбоцитів, а також рівень гемоглобіну в крові. Спостерігаються також нудота, блювання, зниження апетиту.
Рентгенотерапію рекомендують лише після операції та тоді, коли неможливо застосувати радіоактивний йод.
Потім призначають гормонотерапію препаратами щитовидної залози в індивідуально підібраних дозах. За допомогою гормонотерапії, з одного боку, усувають явища гіпотиреозу (недостатності функції щитовидної залози), а з другого, - блокують продукцію тиреотропного гормону гіпофіза, який сприяє розвитку первинної пухлини, метастазів та рецидивів (повторної появи ознак хвороби). Припиняють продукцію тиреотропного гормону шляхом прийому гормонів щитовидної залози, дийодтирози-ну. Проте невідомо, до яких наслідків після тиреоїдектомії (видалення щитовидної залози) може призвести багаторічне застосування великих доз тироксину (основного гормону щитовидної залози), який є синтетичним препаратом. Діти часто забувають прийняти гормони, внаслідок чого розвивається гіпотиреоз. Зустрічаються випадки передозування. Надлишок тироксину знижує вміст мінеральних компонентів кісткової тканини, справляє токсичний вплив на функції печінки.
Під час догляду за дитиною треба постійно стежити за виконанням лікарських призначень. Не давати дитині жодного медикаментозного засобу без погодження з лікарем.
Фітотерапевти пропонують низку препаратів, які впливають на функції щитовидної залози, в тому числі й при пухлинах. Проте і їх слід використовувати лише після консультації з лікарем.
Спостерігають істотне зменшення пухлини щитовидної залози у разі використання подофіліну, який одержують з подрібнених коренів та кореневищ трави подофілу щитковидного. Порошок приймають усередину по 0,01 -0,03 г 3 рази на день. Роблять компреси з настоянки порошку кореневища з коренями (1:10) на 70 % спирті етиловому. її розводять водою у співвідношенні 1:7.
Екстракт елеутерококу колючого сприяє посиленню механізмів адаптації у разі порушення процесу кровотворення, зменшує метастазування, виявляє антитоксичну дію. Дітям старшого віку призначають по 20 - 30 крапель 2 - 3 рази на день перед їдою. Дітям молодшого віку дають по 2 краплі на рік життя 2 - 3 рази на день. Для одержання відвару 1 чайну ложку подрібнених кореневища з коренями залити 250 мл окропу, кип'ятити 10 хв на малому вогні у закритому посуді, настояти 45 хв. Приймати по 1 столовій ложці 2 рази на день за 30 хв перед їдою у першій половині дня. Дітям молодшого віку дають по 1/2 - 1 чайній ложці на прийом.
Трава горобейника лікарського запобігає гіперплазії щитовидної залози, знижує продукцію тиреотропного гормону гіпофіза: 1 столову ложку залити 200 мл окропу, кип'ятити 15 хв на малому вогні. Приймати по 1 чайній -2 столові ложки 2 - 3 рази на день за 30 хв перед їдою залежно від рівня тиреотропного гормону у крові.
Розсмоктуванню пухлин щитовидної залози сприяють препарати трави нетреби колючої, яка містить дийодтирозин, що входить до складу тироксину. Завдяки високому вмісту йоду її використовують у разі зниженої функції щитовидної залози.
Столову ложку трави залити 200 мл окропу, кип'ятити 10 хв на малому вогні. Пити по 1 - 3 столові ложки 3 - 4 рази на день. Дітям віком до 3 років рекомендують по 1 - 2 чайні ложки відвару після консультації з лікарем.
Представник альтернативної терапії Драган Животич

 
 

Цікаве

Загрузка...