WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Розтягнення зв'язок, суглобів, сухожилків. Сальмонельоз. Народні методи лікування - Реферат

Розтягнення зв'язок, суглобів, сухожилків. Сальмонельоз. Народні методи лікування - Реферат


Реферат на тему:
Розтягнення зв'язок, суглобів, сухожилків. Сальмонельоз. Народні методи лікування
РОЗТЯГНЕННЯ ЗВ'ЯЗОК, СУГЛОБІВ, СУХОЖИЛКІВ
Розтягнення - ушкодження зв'язок, м'язів, сухожилків та інших тканин, яке відбувається під впливом сили, що діє поздовжньо, не порушуючи їх анатомічної цілості.
Найчастіше спостерігається розтягнення зв'язок гомілковостопного та колінного суглобів. При цьому з'являються біль та припухлість суглоба. Рухи можливі, але болісні та обмежені.
У разі розриву зв'язок спостерігаються сильний біль, неможливість спиратися на ушкоджену кінцівку. Іноді виникає крововилив у порожнину суглоба.
При розтягненні хворобливі прояви зникають через 5 - 10 діб, а при розриві - протягом кількох тижнів і навіть місяців.
Ушкодженому суглобу слід створити спокій. За розтягнення зв'язок ноги дитину треба покласти в ліжко з піднятою кінцівкою. Якщо уражені зв'язки руки, її підвищують на хустці.
У разі сильного розтягнення та розриву зв'язок накладають тугу бинтову або гіпсову пов'язку.
До ділянки ушкодження одразу після травми для зменшення крововиливу та болю прикладають холод (пузир з льодом, охолоджувальні пов'язки).
Починаючи з 2-ї доби, призначають теплові процедури (зігрівальні компреси, ванни).
Для знеболення накладають подушечки з розпареної трави чебрецю звичайного, а також компреси з його настою (20 г на 200 мл окропу).
У разі розтягнення сухожилля для компресів використовують сік або концентрований напар трави полину гіркого, а також мазь з соком трави на вазеліні (1:4).
Розтягнення сухожилків лікують гарячими молочними компресами, які слід змінювати після охолодження.
З цією самою метою використовують також подрібнену цибулю з цукром. Товстий шар цієї суміші наносять на лляну тканину, яку накладають на уражену ділянку.
Мумійо призначають у разі вивиху, забиття, розтягнення м'язів та сухожилків. Приймають по 0,2 - 0,3 г протягом 10 діб. За потреби після 10 діб перерви курс повторюють. Можна розтирати уражені ділянки розчином мумійо у воді.
Для прийому всередину рекомендують також настій трави споришу звичайного: 1 столову ложку залити 200 мл води, витримати на водяній бані 15 хв, настояти 45 хв. Приймати по 30 - 70 мл 3 - 4 рази на день після їди.
Доцільно вживати всередину й полівітамінні суміші, що поліпшують обмін речовин.
Лікувальну гімнастику починають на 5 -6-ту добу після травми.
Масаж ушкодженої ділянки та активні рухи у суглобах сприяють відновленню функції кінцівки.
У разі слабкості зв'язкового апарату фіксуючу пов'язку (туге бинтування суглоба) накладають на 2 -3 тиж.
Схильність до повторного розтягнення зберігається протягом тривалого часу.
За підозри на вивих або перелом треба негайно звернутися до лікаря.
САЛЬМОНЕЛЬОЗ
Сальмонельоз - гостра інфекційна хвороба, що спричинюється бактеріями роду сальмонела і переважно уражає органи травлення (гастроентерит, ентероколіт). У тяжких випадках за перебігом нагадує сепсис.
Частіше хворіють теплої пори року. Нараховують понад 2000 видів сальмонел.
Головним джерелом інфекції є свійські та дикі тварини, риба, водоплавна птиця, пацюки, миші. Інфікування відбувається у разі використання заражених продуктів харчування, зокрема м'яса, яєць. Роль молока і молочних продуктів, а також грибів та продуктів рослинного походження менш значна. Інфікування може відбуватися й через забруднені руки, білизну, іграшки.
Сальмонели надзвичайно життєздатні, особливо в умовах низьких температур: у воді - до 2 міс, у грунті - 4 - 5 міс, у випорожненнях - до 2 -4 років. У заморожених овочах та фруктах сальмонели зберігаються до 2 років.
У молочних та м'ясних продуктах, яйцях сальмонели можуть не лише зберігатися, але й розмножуватися, не змінюючи зовнішнього вигляду та смаку продуктів. Під час термічної обробки продуктів сальмонели гинуть.
Найбільш сприйнятливі до сальмонельозної інфекції діти віком до 2 років.
Збудник сальмонельозу потрапляє в організм через рот. У кишечнику сальмонели спричинюють запалення. При цьому значна кількість їх гине, виділяючи токсини, які усмоктуються через запалену слизову оболонку та проникають у кров. Токсини зумовлюють різноманітні пошкодження внутрішніх органів, загальну інтоксикацію. У кров також проникають і живі мікроби, а за септичної форми вони заносяться в різні органи, де утворюються вторинні гнійні вогнища.
Сальмонели виявляють не лише у випорожненнях, але й у сечі, блювотних масах, харкотинні, жовчі, крові хворих.
Інкубаційний період триває від 6 год. до 3 діб (частіше 12 - 24 год.).
У дітей зазвичай сальмонельоз розвивається гостро. Температура тіла підвищується до 38-40 °С, з'являються симптоми загальної інтоксикації, пронос. Випорожнення смердючі, пінисті, темно-зеленого кольору, з домішками слизу й крові. Частота випорожнень - до 10 - 15 разів на добу. Блювання буває 2 - 3 рази на день протягом 3 - 4 діб (в окремих випадках до 7 - 10-ї доби).
Часті випорожнення та блювання зумовлюють синдром зневоднювання організму (спрага, зменшення добової кількості сечі, синюшне забарвлення губ, очі запалі, шкіра зморщена, тиск знижений, судоми).
Септична форма сальмонельозу характерна для дітей грудного віку. Починається гостро, супроводжується інтоксикацією, підвищенням температури тіла до 40 °С з різкими коливаннями протягом доби, ознобом. Вторинні гнійні вогнища часто локалізуються в кістках, мозку, лімфатичних вузлах. Досить часто, особливо у дітей раннього віку, сальмонельозна інфекція супроводжується ураженням центральної нервової системи. Дитина стає неспокійною, з'являються судоми, блювання, порушення свідомості. Іноді розвиваються менінгеальні симптоми, гнійний менінгіт.
За легкого перебігу захворювання температура тіла субфебрильна, можуть бути одноразове блювання, невелика кількість рідких випорожнень. Стан нормалізується через 1-2 доби.
Сальмонельоз, особливо у дітей першого року життя, а також хворих на рахіт, анемію, гіпотрофію може набувати затяжного перебігу з інтоксикацією, що призводить до анемії, дисбактеріозу.
Лікування хворих на сальмонельоз комплексне. Треба враховувати тяжкість процесу та вік дитини.
У перші години захворювання у разі харчового інфікування слід промити шлунок. За високої температури тіла використовують воду кімнатної температури. Промивають також розчином Рінгера або блідо-рожевим розчином калію перманганату.
Дитині, що старша за 3 роки, пропонують протягом 10- 15 хв. випити 5 - 6 склянок теплої води і відразу викликати блювання, подразнюючи пальцями корінь язика та задню стінку глотки. Такий прийом повторити двічі-тричі.
Для промивання кишок ставлять очисні клізми. Спочатку беруть свіжий розчин калію перманганату, а в кінці - настій трави ромашки лікарської, додаючи 2 - 3 краплі настоянки валеріани лікарської з метою профілактики парезу (частковий параліч, зменшення м'язової сили) кишок.
Одночасно дитині даютьсольовий розчин. До 1000 мл. дистильованої води додають 5 г натрію хлориду (кухонної солі), 4 г натрію гідрокарбонату (харчової соди), 1 г калію хлориду, 20 г глюкози. Розчин готують перед використанням. Дітям дають по 5-10 мл. (1-2 чайні ложки, через 10-15 хв). Замість цього можна дати переварену підсолену воду.
Такі заходи, особливо на догоспітальному етапі, у разі легкої форми захворювання дозволяють уникнути призначення антибіотиків.
За тяжкого перебігу хвороби, особливо у дітей віком до 2 років, проводять антибактеріальну терапію. За призначенням лікаря використовують левоміцетин, канаміцин та інші антибіотики. Проте вони пригнічують специфічний імунітет. З огляду на це треба одночасно призначати засоби, які стимулюють захисні сили організму, зокрема настоянку кореня елеутерокока колючого (аптечний препарат). Дають по 10

 
 

Цікаве

Загрузка...