WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Лікувальні вправи для дітей для дітей 2—5 років. Народні методи лікування - Реферат

Лікувальні вправи для дітей для дітей 2—5 років. Народні методи лікування - Реферат


Реферат на тему:
Лікувальні вправи для дітей для дітей 2-5 років. Народні методи лікування
?
1. "Джміль" (мал. 21).
Вихідне положення (в.п.) - стійка ноги нарізно, руки до плечей. Нахил уперед з почерговими коловими рухами плечима вперед та назад. Повторити 4 рази.
2. "Журавлик" (мал. 22).
В. п. - упор присівши. Розпрямитися, підвестися на носки, ліву ногу зігнути, руки вперед догори, кисті розслаблені. Виконувати плавно. Те саме з правою ногою. Повторити 4 рази.
3. "Метелик" (мал. 23).
В. п. - основна стійка (струнко). Плавно підняти руки по обидва боки, опустити.
Мал. 28. Вправа "Колиска"
Зігнути ліву ногу уперед, нахилитися, руки в сторони, головою торкнутися коліна. Те саме з правою ногою. Повторити 8 разів.
4. "Млин" (мал. 24).
В. п. - стійка ноги нарізно. Нахил уперед, руки в сторони, кисті в кулак. Поворот тулуба праворуч, поворот тулуба ліворуч. Виконувати швидко. Руки не згинати.
5. "Іван-покиван" (мал. 25).
В.и. - сидячи по-східному - стопа до стопи, обхопити їх руками.Перекочування праворуч - ліворуч. Повторити 4 рази.
6. "Кошик" (мал. 26).
В. п. - лежачи на животі, ноги зігнути в колінах, руками взятися за кісточки. Прогнутися, утримуючи таке положення. Повернутися у в. п. Повторити 4 - 6 разів.
7. "Вітерець" (мал. 27).
Мал.30. Вправа "Жабка-стрибушка"
В.п. - на колінах, руки вгору. Нахилитися праворуч, нахилитися ліворуч, нахилитися уперед, руки назад. Повернутися у в. п. Повторити 8 разів, збільшуючи амплітуду рухів.
8. "Колиска" (мал.28). В.п. - сидячи, долоні на підлозі біля
стегон. Напружуючи м'язи живота, перекочуватися на спину. Повернутися у в.п. Повторити 8 разів.
9. "Жабка" (мал. 29).
В.п. - упор, лежачи на стегнах, ноги нарізно. Прогнутися назад, зігнути ноги у колінах, головою торкнутися стоп, утримуючи кілька секунд набуте положення. Повторити 4 рази.
10. " Жабка-стрибушка" (мал. 30).
В.п. - упор присівши, ноги нарізно, руки на підлозі біля п'яток з внутрішнього боку. Поставити руки наперед і, спираючись на руки, стрибком перейти у в.п. Повторити 4 рази.
Особливості рухів у дітей-дошкільників залежать від ступеня розвитку кори головного мозку, де процеси збудження переважають над процесами гальмування. Рухи дошкільника характеризуються неточністю, особливо у віці 3 - 4 років.
Одним з провідних засобів, що сприяють розвитку рухів усіх систем та окремих органів, а також вольових якостей дитини, є гра. Рухливі ігри слід проводити щоденно, головним чином на свіжому повітрі будь-якої пори року. Влітку ігри краще проводити у другій половині дня, у прохолодні дні фу можна проводити в різний час. Між прийомом їжі та фою повинна бути перерва не менша ніж 30 хв.
Ранкову гімнастику треба проводити щоденно до сніданку. Тривалість заняття гімнастикою - 3 -5 хв. Ранкова гімнастика підвищує обмін речовин, зміцнює м'язову систему, сприяє виробленню правильної постави. Проводячи ранкову гімнастику, слід поступово підвищувати навантаження, вибірково впливати на м'язи-розгиначі для вироблення правильної постави, стежити за повноцінністю носового дихання, домагатися точності під час виконання вправ.
Сприяють розвитку та зміцненню серцево-судинної, дихальної, м'язової та нервової систем, поліпшують обмін речовин катання на санчатах, ходьба на лижах, біг на ковзанах. Дошкільників можна лише навчати ходінню на лижах, але в жодному разі не тренувати на швидкість або дальність пересування.
Ковзани рекомендують з 6 - 7-річного віку, тобто тоді, коли кістковий, зв'язковий та м'язовий апарати досягли певного розвитку та забезпечується можливість для ноги на зменшеній і підвищеній опорі витримувати масу тіла. Тривалість бігу на ковзанах не повинна перевищувати 10-15 хв за температури повітря, що не нижча ніж -12 °С, та незначного вітру.
Прогулянки та екскурсії привчають дітей до ходіння на відстань, вчать долати перешкоди, що зустрічаються на шляху (струмки, пагорби тощо). Тривалість прогулянки не повинна перевищувати 40 хв.
У шкільному віці відбувається збільшення м'язової сили, особливо у період статевого дозрівання. Гормони статевих залоз впливають на загальний розвиток дитини, зокрема на ріст м'язів скелета та серця.
Особливості розвитку серцево-судинної системи у період статевого дозрівання часто зумовлюють у підлітків функціональні шуми. Одним з ефективних засобів зміцнення та розвитку серця є фізичні вправи.
Велике гігієнічне значення має носове дихання. Воно сприяє зігріванню, очищенню та зволоженню повітря, що надходить до легень, поглиблює дихання та запобігає виникненню інфекційних і простудних захворювань. Особливу роль у зміцненні та розвитку дихальної системи відіграють фізичні вправи динамічного характеру за умови систематичного їх проведення на свіжому повітрі. До них належать спортивні іфи, ходіння на лижах, біг на ковзанах, легка атлетика, плавання, які рекомендують дітям згідно з віковими та статевими особливостями.
Вправи для дітей 7-10 років (1-4-й клас).
1. В.п. - лежачи на животі. Дихання рівномірне. Виконувати 20 с.
2. В.п. - лежачи на животі, й руках гімнастична палиця. Рухи руками з палицею (різні). Під час піднімання палиці - вдих, опускання - видих. Повторити 4 - 6 разів.
3. В.п. - сидячи. Руками спертися на підлогу, ноги прямі. Піднімання ніг (почергово правої, лівої і обох разом). Повторити 4 - 6 разів.
4. В.п. - сидячи "по-турецькому", руки на поясі. Встати і сісти кілька разів, не допомагаючи собі руками. Повторити 3 - 5 разів.
5. В.п. -

 
 

Цікаве

Загрузка...