WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Вправи для ранкової гімнастики, які сприяють загальному розвитку. Народні методи лікування - Реферат

Вправи для ранкової гімнастики, які сприяють загальному розвитку. Народні методи лікування - Реферат

забарвлення.
Уявлення щодо чоловічої краси завжди пов'язувалися з фізичною та духовною силою. У давньогрецькій міфології уявлення про прекрасне у чоловіка знайшло своє відображення у переказах про Прометея, що викрав вогонь у богів і передав його людям. За це мстиві боги прикували його до найвищої скелі й прирекли на довічні муки. Проте страждання не зломили гордого духу Прометея. Він виявився переможцем. Отже, чоловіча краса передусім асоціюється з мужністю.
За допомогою вправ можна домогтися різнобічного тренувального ефекту. Якщо вони виконуються у помірному темпі, з великим напруженням м'язів, то розвивається насамперед сила. Такі вправи називають силовими. Виховання сили починають із зміцнення всіх м'язів та зв'язкового апарату. Спочатку призначають вправи з різними неважкими предметами (гантелі, гирі, мішечки з піском тощо). До силових вправ нале-жать присідання з обтяженнями, згинання та розгинання рук з опорою лежачи.
Мал. 34. Вправи для зміцнення м'язів живота
Під час виконання вправ з гантелями треба стежити за диханням, не затримувати його, в кінці розслаблюючи м'язи. Оптимальна маса гантелей - 1 кг. З гантелями рекомендують робити повороти, нахили, обертання руками, випади, присідання, розведення та зведення, піднімання та опускання рук тощо (мал. 38).
Якщо вправи виконують у полегшених умовах у швидкому темпі, то насамперед розвивається швидкість. Такі вправи називають швидкісними. Це максимально можливі швидкі рухи рукою або ногою, вправи, пов'язані з реагуванням на звуковий або інший сигнал.
Багато вправ, наприклад стрибки, виконують швидко з одночасним силовим навантаженням м'язів. Вони розвивають здатність швидко виконувати рухи, незважаючи на значний опір.
Вправи на спритність включають одночасні рухи різними частинами тіла, що виконуються у різних площинах та у кількох напрямках. З їх допомогою розвиваються "рухова пам'ять", здатність швидко запам'ятовувати та правильно відтворювати не лише прості, але й складні рухи, особливо у супроводі музики.
Вправи для розвитку гнучкості, рухливості суглобів, на розтягування слід виконувати щоденно. Це згинання-розгинання, нахили, обертання, статичні напруження у фіксованій позі (вигинання, тривале утримування ніг під прямим кутом).
Гнучкість - це здатність виконувати рухи з великою амплітудою. Ступінь розвитку гнучкості залежить від еластичності м'язів, зв'язок, сухожилок та форми суглобової поверхні. Має значення і тонус м'язів. У разі підвищеного тонусу зв'язки та м'язи завжди дещо вкорочені, тобто недостатньо розслаблені, і під час спроби рухатися погано розтягуються. Що більше розтягнутий м'яз, то він сильніший і швидше виконує рухи.
Гнучкість тісно пов'язана із швидкісними якостями і силою. Гнучкість треба розвивати постійно. Найкраще - у дітей молодшого віку і аж до підліткового.
Для розвитку гнучкості виконують невелику кількість вправ, проте їх треба часто повторювати. Між вправами на гнучкість слід виконувати вправи на розслаблення (мал. 39).
Для розвитку гнучкості рекомендують нахили вперед з випрямленими ногами у положенні стоячи та сидячи; розтягування у кульшових та колінних суглобах у положенні випаду та шпагату; нахили назад, махи ногами у різних напрямках. Корисні міст з положення лежачи або стоячи, колові рухи тазом за умови нерухомого положення плечей, колові рухи тулубом (голова між піднятими угору руками); прогинання в положенні лежачи, захоплюючи руками однойменні ступні; стоячи спиною до стіни у кроці від неї, прогинання, спираючись руками на стіну; стоячи на колінах, прогинання та доторкання головою підлоги.
Мал. 35. Вправи для тренування м'язів спини
Витривалість - це здатність організму не втомлюватися під час тривалого виконання фізичних вправ або роботи. Вона залежить від досконалості оволодіння технікою виконання вправ, уміння виконувати їх без зайвих енергетичних витрат, а також від рівня розвитку швидкості, сили, вольових якостей.
Витривалість удосконалюють у процесі виконання ранкової гімнастики, плавання, ходіння по пересіченій місцевості, катання на велосипеді, лижах, ковзання, гри у баскетбол, ручний м'яч, футбол, хокей.
Юнакам для зміцнення черевних м'язів корисні: почергове або одночасне піднімання ніг з положення лежачи на спині або сидячи на підлозі; махи ногами з положення лежачи на боці; колові рухи ногами в цих положеннях та інші вправи силового характеру.
Мал. 36. Вправи для тренування м'язів гомілок і стоп
Для зміцнення м'язів спини рекомендують прогинання у положенні лежачи на животі з розведенням (або без) ніг, почергове їх піднімання.
Кожне заняття повинно проводитися інтенсивно, проте перенапруження шкідливе. Тому ускладнювати комплекси вправ та підвищувати навантаження треба поступово, лише за такої умови вони принесуть користь.
Щоб зняти втому, основні вправи чергують з ходінням, дихальними та спеціальними вправами для розслаблення м'язів.
Характер вправ, ступінь їх складності, кількість і дозування повинні відповідати віку дітей та їх фізичному розвитку. За будь-яких умов оздоровча цінність вправ залежить від того, як правильно їх виконують.
Велике значення для правильного розвитку дитини має зміцнення всього організму. Слід вдаватися до комплексного загартовування повітрям, водою і сонцем. Такий комплекс стане ще ефективнішим, якщо здійснюватиметься у процесі виконання фізичних вправ або у поєднанні з ними.
ЛІТЕРАТУРА
1. Абу Али Ибн Сина (Авиценна). Канон врачебной науки: В 5 т. - Ташкент: "Фан", 1979. Болтарович З.Є. Українська народна медицина. - К.: Абрис, 1994. - 319 с. Губерфиц А.Я., Линевский Ю.В. Лечебное питание. - К.: Вищ. шк. 1977. - 238 с. Губергриц А.Я., Соломченко Н.И. Лекарственные растения Донбасса. - Донецк: Донбасе, 1990. - 245 с.
2. Джарвис Д.С. Мед и другие естественные продукты. - Апимондия, 1988. - 126с. Дудченко Л.Г., Кривенко В.В. Пищевые растения- целители. - К.: Наук, думка, 1988.
3. Землинский СЕ. Лекарственные растения СССР. - М.: Медгиз, 1958. - 611 с.
4. Кархут В.В. Ліки навколо нас. - К.: Здоров'я, 1975. - 446 с.
5. Киейп С. Моє водолечение. - К.: 1904. - 275 с.
6. Ковалева Н.Г. Лечение растениями. - М.: Медицина, 1971. - 350с.
7. Кузнецов С.М. Легенды о целебных растениях. - Краснодар: Краснодар. кп. изд-во, 1971. - 103 с.
8. Лікарські рослини.Енциклопедичний довідник за ред. акад. АН УРСР А.М. Гродзинського.- К.: Голов. ред. радян. енцикл. ім. М.П.Бажана, 1991. - 543 с.
9. Довідник з фітотерапії /Мамчур Ф.І., Макарчук Н.М., Лещинская Я.С. та ін. - К.:
10. Здоров'я, 1986. - 274 с.
11. Минаева В.Г. Лекарственные растения Сибири. - Новосибирск:
12. Наука, 1991. - 432 с.
13. Младенов С. Мед и медолечение. - М.:Медицина, 1969. - 180 с.
14. Носаль І.М. Від рослини до людини. - К.: Веселка, 1992. - 606 с.
15. Осетров В.Д. Альтернативная фитотерапия. - К.: 1993. - 170 с.
16. Платеи М. Новый способ лечеиия /Иод ред. доктора медицины А.П.Зеленкова: В 3 т. - С.ГІб: Просвещение, 1904.
17. Попов О.ГІ. Лікарські рослини в народній медицині. - К.: Здоров'я, 1965. - 345 с.
18. Рыльков М.И. Практическая фитотерапия. - Пермь, 1993.- 420 с.
19. Смик Г.К. Зелена аптека. - К.: Урожай, 1970. - 237 с.
20. Соколов С.Я., Замотаев В.П. Справочник по лекарственным растениям. - М.: Металлургия, 1989. - 425 с.
21. Товстуха Є.С. Фітотерапевтичні засоби проти радіації. - К.: Здоров'я, Медекол, 1992. - 180 с.
22. Товстуха Є.С. Фітотерапія. - К.: Здоров'я, 1991. - 192 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...