WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Вправи для ранкової гімнастики, які сприяють загальному розвитку. Народні методи лікування - Реферат

Вправи для ранкової гімнастики, які сприяють загальному розвитку. Народні методи лікування - Реферат


Реферат на тему:
Вправи для ранкової гімнастики, які сприяють загальному розвитку. Народні методи лікування
1. Стійка ноги широко розставлені, ступні паралельні.
2. Ходьба на місці на носках, високо піднімаючи зігнуту ногу, зберігаючи пряме положення тулуба. Дихання рівномірне. Тривалість 30 - 40 с.
3. Стійка ноги нарізно, руки в сторони. Праву руку - догори, ліву - донизу, дістати різнойменні лопатки, повернутися у в.п.
4. Сидячи на підлозі, нахилитися уперед, руками торкнутися носків.
5. Стоячи на колінах, сідати на п'яти та підніматися.
6. Лежачи на животі, піднімати ноги та руки.
7. Нахили вперед та в сторони.
8. Присідання.
9. Почергове згинання та розгинання ніг, сидячи на підлозі.
10. Почергове згинання, піднімання та опускання ніг, лежачи на спині.
11. Сидячи, піднімати та опускати руки, повертатися праворуч та ліворуч, нахилятися вперед та випрямлятися.
Музика дивовижно впливає на психіку людини. Вона здатна і розвеселити, і засмутити. Такий вплив музики люди помітили здавна. У Давній Греції за допомогою музики вояків готували до бою. Видатний російський полководець О.В.Суворов уперше запровадив в армії полкові оркестри. Найбільше збуджує емоції людини ритмічна музика. Під ЇЇ впливом активізуються фізіологічні та психічні функції організму: змінюється частота серцевих скорочень, підвищуються тонус кровоносних судин, обмін речовин, активність органів чуття. Внаслідок цього загострюється сприйняття навколишнього світу, підвищується настрій, зростає працездатність. Це, в свою чергу, створює умови для кращого опанування ритму музики.
Плавним мелодіям відповідають плавні рухи, уривчастим звукам - уривчасті, різкі рухи.
Під час плавної музики рухи стають економнішими, виконуються автоматично, усуваються зайві рухи. Розслаблення та напруження чергуються найоптимальніше.
У дошкільному та молодшому шкільному віці головну увагу слід приділяти узгодженню рухів, відчуттю ритму, сприяти виробленню звички виконувати вправи під музику та домагатися вільного виконання рухів.
Треба привчати дитину рухатися розкуто, фантазувати, творчо відповідати рухами на музику. Під час гри з дитиною можна спрямувати її уяву у потрібному напрямку.
Навіть вправи для дихання можна проводити у формі гри: "гасити свічки", "зігрівати руки, що змерзли на морозі," "продувати прогалинки у замерзлому вікні" тощо.
У шкільному віці рекомендують вправи, що розвивають спритність, гнучкість, пластичність рухів. Хлопцям рекомендують вправи для розвитку сили, витривалості, координації рухів, які проводять під відповідну музику.
Для багатьох ідеалом жіночої краси є Мадонна Бенуа Леонардо да Вінчі . Образ Мадонни дає уявлення про фізично та духовно гармонійну жінку. Граціозність - втілення жіночої краси. Уміння легко та вишукано рухатися, стрункість та пластичність постави роблять дівчину привабливою.
Дівчатам корисні вправи для розвитку легкості та пластичності рухів. їм потрібні також вправи для зміцнення черевних м'язів, які перешкоджають відкладанню жиру та розтягненню стінок живота, вправи, які зміцнюють м'язи тазового дна, поліпшують кровообіг у ділянці таза, залучають до роботи м'язи, що оточують кульшові суглоби (біг, ходьба широким кроком, колові рухи ніг, присідання, піднімання тіла з положен-ня лежачи на спині, сидячи, спираючись на руки тощо).
Дівчатам доцільно включати в комплекс вправи з гумовими або тенісними м'ячами, гімнастичною палицею, скакалкою. Особливо треба виділити вправи зі скакалкою. У багатьох випадках скакалку можна вважати ідеальним засобом тренування в домашніх умовах. Вона дає не лише такий ефект, як, наприклад, біг на місці, але й навантаження для м'язів рук, усієї верхньої частини тіла. Це допомагає поліпшити зовнішність дівчини, надати виразності її фігурі.
Мал. 31. Вправи для тренування м'язів шиї та плечового пояса
Мал. 32. Вправи для тренування м'язів рук та грудної клітки
Стрибки зі скакалкою сприятливо впливають на органи кровообігу та дихання, вони є чудовим засобом зміцнення суглобів та м'язів ніг. За своїм характером найбільш відповідає рухам із скакалкою музика польки та галопу.
Вправи з гімнастичними палицями - ефективний засіб розвитку м'язів плечового пояса, тулуба, ніг, виправлення постави.
Вправи з м'ячем розвивають координацію, спритність, точність рухів. Помірна швидкість пересовування м'яча додає рухам плавності. Для ефективнішого впливу на м'язи та суглоби використовують набивні м'ячі масою 1 кг.
Обруч можна крутити, кидати, виконувати ним махи різної амплітуди, стрибати у нього та через нього. Вправи з обручем поєднують з будь-якими рухами тіла. Це один з найцінніших засобів розвитку координації. Вправи з обручем цікаві і захоплюючі.
За допомогою перелічених вправ удосконалюються зорові, шкірні, рухові аналізатори, розвивається уміння кидати, ловити, тримати предмети та надавати їм різного положення у просторі. Це поліпшує роботу органів руху, зокрема кистей.
Для виховання пластичності необхідно навчитися повністю розслаблювати м'язи, а в подальшому - швидко переходити зі стану напруження до стану розслаблення.
Вправи для тренування м'язів шиї та плечового пояса (мал. 31).
Виконувати вправи з піднятою головою, витягнутою шиєю та дещо підведеним підборіддям. Таке відчуття повинно залишатися протягом усього дня. Регулярне виконання запропонованих вправ зробить шию рухливою, м'язи - пружними, зніме біль у плечах.
Вправи для тренування м'язів рук та грудної клітки (мал. 32).
Вправи зміцнюють м'язи рук та грудної клітки, збільшують рухливість плечових суглобів та грудного відділу хребта, сприяють формуванню правильної постави та гарної форми грудей.
Вправи для тренування м'язів кисті та пальців рук поліпшують в них кровообіг, запобігають відкладанню солей, роблять кисті гнучкими.
Мал. 33. Вправи для тренування м'язів стегна та тазового пояса
Вправи для тренування м'язів стегна та тазового пояса (мал. 33).
Вправи зміцнюють м'язи тазового пояса та запобігають опущенню матки, порушенням менструального циклу та запальним процесам. Виконувати їх треба у спокійному темпі, оберігатися від різких рухів, удару.
Вправи для тренування м'язів живота (мал. 34).
Зміцнювати м'язи живота треба регулярно. Добре розвинутий черевний прес притримує органи черевної порожнини у правильному положенні, що створює сприятливі умови для їх функціонування. Міцні м'язи, підтягнутий живіт роблять фігуру стрункою та красивою.
Вправи для тренування м'язів спини (мал. 35).
Міцні м'язи спини утримують хребет у вертикальному положенні та запобігають сутулості. Від гнучкості хребта залежать здоров'я, краса та молодість, оскільки найважливіші внутрішні органи іннервуються нервами спинного мозку. Від стану м'язів спини залежать постава та хода.
Мал. 33 (закінчення). Вправи для тренування м'язів
стегна та тазового пояса
Вправи длятренування м'язів гомілок та стоп (мал. 36).
Вправи зміцнюють м'язи ніг, допомагають підтримувати рухливість у суглобах, роблять ходу впевненою, пружинистою та легкою.
Вправи для вироблення гнучкості (мал. 37).
Вправи на гнучкість зміцнюють весь організм, розвивають координацію рухів, силу і пружність м'язів, зміцнюють серцево-судинну, дихальну та інші системи, підвищують опірність організму до захворювань.
Включають також танцювальні та стрибкові вправи, які краще проводити під музику. Чіткий ритм знайомої танцювальної мелодії підказуватиме, як краще рухатися та надати рухам емоційного

 
 

Цікаве

Загрузка...