WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Харчування дитини грудного віку. Народні методи лікування - Реферат

Харчування дитини грудного віку. Народні методи лікування - Реферат

розладів травлення, прорізування зубів, проведення профілактичних щеплень.
Якщо на грудному харчуванні немовля погано розвивається, недостатньо або зовсім не набирає потрібної маси тіла, доводиться переходити на змішане вигодовування. Догодовувати слід поступово, відповідно до маси тіла, віку, стану дитини. Вводити прикорм, поступово збільшуючи дози. Загальна кількість годувань, час відлучення від груді, послідовність уведення різних страв такі самі, як і у разі природного виго-довування.
Вибір молочних сумішей для додаткового годування залежить від віку та стану дитини на момент переведення її на змішане вигодовування. їжа дитини у разі змішаного вигодовування повинна містити на 5-10 % калорій більше, ніж за умови природного. Для тривалого вживання як прикорм призначають молоко з 5- 10 % цукру,молочні суміші:
1) молоко і 5 % рисовий, вівсяний або гречаний відвари (1:1 або 2:1) та 5 % цукру;
2) кефір і відвар рису, вівса, гречаних круп (1:1 або 2:1) та 5 % цукру.
З молочних сумішей використовують так звані адаптовані, які задовольняють потребу в усіх основних харчових речовинах, вітамінах, мінеральних солях. Це "Дето-лакт", "Виталакт", "Малютка" ("Мальті" давати не раніше, ніж з 3-го місяця життя дитини). Імпортні суміші майже всі адаптовані, проте необхідно звертати увагу на показання, спосіб застосування та терміни придатності.
Соки та пюре необхідні малюку і в разі змішаного вигодовування.
Догодовувати дитину молочними сумішами потрібно після кожного годування груддю, починаючи з 2 -3 чайних ложок. Щодня збільшувати кількість прикорму до потрібного об'єму. Спочатку рекомендують призначати овочеве пюре, а потім - каші. М'ясне пюре доцільно вводити з 7 міс.
За відсутності молока у матері, а також якщо є протипоказання у матері чи дитини до вигодовування груддю, доводиться годувати малюка молочними сумішами та коров'ячим молоком, розведеним водою у певних пропорціях, - яких саме, вирішує лікар.
Штучне вигодовування - це такий вид вигодовування, коли дитина у першу половину року не одержує материнського молока, а ЇЇ годують тільки штучними молочними сумішами.
Суміші готують із свіжого або сухого коров'ячого молока, розвівши його водою або слизистими відварами (рисовим, гречаним, вівсяним).
Кисломолочні суміші виготовляють з молока, заквашуючи його кисломолочними бактеріями чи грибами (кисляк, кефір, ацидофільно-дріжджове молоко, кумис, айран тощо).
Суміш "Малютка" призначають дітям з моменту народження протягом перших 2 міс життя, "Мальті" - з 1 - 2-місячного віку протягом 1-го року життя. Суміш "Виталакт" і "Детолакт" застосовують з 1-го місяця життя. Під час приготування суміші необхідно точно дотримувати інструкції, вказаної на упаковці.
Фруктові і овочеві соки призначають з 3 - 4-тижневого віку. Прикорм вводять на 2-4 тиж раніше, ніж у разі природного вигодовування, але не раніше ніж у 4 - 4,5 міс.
Каші, овочеві пюре, супи готують безпосередньо перед годуванням або заздалегідь і зберігають у холодильнику. Перед використанням пляшечки з сумішами обов'язково підігрівають. Суміш має бути теплою, але не гарячою. Отвір у сосці роблять з таким розрахунком, щоб за 1 хв витікало 60 крапель суміші, тоді дитина висмокче порцію за 10 хв.
Грудним дітям корисно давати відвар з вівсяних круп на воді. Він містить усі необхідні поживні речовини. Можна готувати також суміш з молока та відвару вівса. Прикорм у вигляді каш, пюре тощо дають на 1 міс раніше, ніж у разі грудного вигодовування.
Для гамування спраги дають теплу підсолоджену воду.
Під час їди дітей не можна відволікати розмовами, казочками, тому що це гальмує секрецію шлункового соку та утруднює засвоєння їжі.
їжа має бути не тільки смачною, а й зовні привабливою. Для цього страви прикрашають тертими овочами, фруктами тощо.
Слід пам'ятати, що у проміжках між прийомами їжі дитині не слід давати солодощів, печива, соків, фруктів, бо це порушує апетит.
Якщо дитина відмовляється від їжі, треба з'ясувати причину цього.
?
ЛІТЕРАТУРА
1. Абу Али Ибн Сина (Авиценна). Канон врачебной науки: В 5 т. - Ташкент: "Фан", 1979. Болтарович З.Є. Українська народна медицина. - К.: Абрис, 1994. - 319 с. Губерфиц А.Я., Линевский Ю.В. Лечебное питание. - К.: Вищ. шк. 1977. - 238 с. Губергриц А.Я., Соломченко Н.И. Лекарственные растения Донбасса. - Донецк: Донбасе, 1990. - 245 с.
2. Джарвис Д.С. Мед и другие естественные продукты. - Апимондия, 1988. - 126с. Дудченко Л.Г., Кривенко В.В. Пищевые растения- целители. - К.: Наук, думка, 1988.
3. Землинский СЕ. Лекарственные растения СССР. - М.: Медгиз, 1958. - 611 с.
4. Кархут В.В. Ліки навколо нас. - К.: Здоров'я, 1975. - 446 с.
5. Киейп С. Моє водолечение. - К.: 1904. - 275 с.
6. Ковалева Н.Г. Лечение растениями. - М.: Медицина, 1971. - 350с.
7. Кузнецов С.М. Легенды о целебных растениях. - Краснодар: Краснодар. кп. изд-во, 1971. - 103 с.
8. Лікарські рослини. Енциклопедичний довідник за ред. акад. АН УРСР А.М. Гродзинського.- К.: Голов. ред. радян. енцикл. ім. М.П.Бажана, 1991. - 543 с.
9. Довідник з фітотерапії /Мамчур Ф.І., Макарчук Н.М., Лещинская Я.С. та ін. - К.:
10. Здоров'я, 1986. - 274 с.
11. Минаева В.Г. Лекарственные растения Сибири. - Новосибирск:
12. Наука, 1991. - 432 с.
13. Младенов С. Мед и медолечение. - М.:Медицина, 1969. - 180 с.
14. Носаль І.М. Від рослини до людини. - К.: Веселка, 1992. - 606 с.
15. Осетров В.Д. Альтернативная фитотерапия. - К.: 1993. - 170 с.
16. Платеи М. Новый способ лечеиия /Иод ред. доктора медицины А.П.Зеленкова: В 3 т. - С.ГІб: Просвещение, 1904.
17. Попов О.ГІ. Лікарські рослини в народній медицині. - К.: Здоров'я, 1965. - 345 с.
18. Рыльков М.И. Практическая фитотерапия. - Пермь, 1993.- 420 с.
19. Смик Г.К. Зелена аптека. - К.: Урожай, 1970. - 237 с.
20. Соколов С.Я., Замотаев В.П. Справочник по лекарственным растениям. - М.: Металлургия, 1989. - 425 с.
21. Товстуха Є.С. Фітотерапевтичні засоби проти радіації. - К.: Здоров'я, Медекол, 1992. - 180 с.
22. Товстуха Є.С. Фітотерапія. - К.: Здоров'я, 1991. - 192 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...