WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Догляд за шкірою та слизовими оболонками. Народні методи лікування - Реферат

Догляд за шкірою та слизовими оболонками. Народні методи лікування - Реферат

волосяну частину голови, шию, потім тулуб, руки і ноги. Після закінчення купання дитину виймають із води, обливають теплою водою з глечика і загортають у простирадло. Шкіру просушують обережними промокальними рухами, не розтираючи її.
У народі до першої купелі немовляти додають овес, "щоб було багатим і плідним, як овес". Настій квіток нагідок лікарських вливають до купелі новонароджених - "аби були гожі". На Прикарпатті до першої купелі новонародженого кидали ложку меду, щоб дитині було солодко жити на світі.
У першому півріччі дітей купають щодня, з другого півріччя до півторарічного віку - через добу, з півтора до двох років - двічі на тиждень, віком понад 4 роки - 1 раз на тиждень. Для купання найкраще придбати емальовану або оцинковану ванну. Купати дитину слід не раніше, ніж через 1 год після годування, користуватися лише дитячим милом. Після купання дитину обливають чистою водою.
Якщо маля боїться або не хоче купатися, з ним треба трохи погратися: покидати гумові іграшки у воду, дати дитині побавитися ними, потім помити їй руки, ноги, поступово занурюючи у ванну.
Не можна туго сповивати немовля - це надто шкідливо позначається на його здоров'ї та загальному фізичному розвитку. Дуже нерозумно поводяться ті матері, які після купання сповивають дитину таким чином, що вона не в змозі зробити жодного руху. Після купання дитина спокійно спить і прокидається бадьорою.
Необхідно звернути увагу на те, щоб дитина мала завжди зручне ліжко: останнє не повинно бути ні надто м'яким, ні надто теплим. Рекомендують користуватися матрацами, набитими кінським волоссям або морською травою. Не слід завішувати ліжко, оскільки це порушує вентиляцію, крім того, дитина позбавляється такого вкрай потрібного для неї світла. Важливо також забезпечити свіже повітря в будь-яку пору року.
У разі дотримання цих умов здорова дитина спокійно спить. Тривалість сну залежить від віку малюка. Новонароджені сплять майже добу. Поступово періоди неспання збільшуються. Дитина повинна спати на свіжому повітрі або в кімнаті з відчиненими вікнами, оскільки свіже прохолрдне повітря сприяє швидкому засинанню. Дітям треба давати спати стільки, скільки вони хочуть. Дітей, особливо маленьких, не слід будити навіть для годування. Крім того, не можна привчати дитину засинати тільки тоді, коли її гойдають.
Одяг дитини не повинен подразнювати шкіру, утруднювати рухів. Він має бути простим, зручним, зберігати тепло, але не спричиняти перегрівання. Цього можна досягти, якщо нижня білизна у дитини з бавовняної тканини, а верхній одяг - з байки або вовни. Під час денного неспання дитині краще надягати фланелеві сорочечки та повзунці. Шапочка в кімнаті не потрібна.
Недбалий догляд за дитиною може стати причиною деформацій кісток. Малюка не слід класти постійно на один бік - це може призвести до порушення форми черепа. Якщо постійно класти дитину на спину, буде пласка потилиця.
Особливо шкідливі туге сповивання та раннє усаджування дитини: порушують дихання, форму грудної клітки і хребта та його співвідношення з тазом.
Батьки повинні пам'ятати, що догляд за дитиною має не менше значення, ніж лікування, а часом визначає перебіг недуги. Особливості догляду залежать від віку дитини, хвороби, тяжкості стану. Батьки зможуть забезпечити правильний догдяд і лікування, якщо дотримуватимуть призначень лікаря.
У перші місяці життя діти часто наражаються на небезпеку захворіти. Звичайно хвороби дитячого віку виникають або набувають несприятливого перебігу внаслідок неправильного догляду, що послаблює природну опірність дитини в боротьбі з різноманітними шкідливими впливами. Такими несприятливими чинниками є перегрівання, недостатній догляд за шкірою, нераціональне та надмірне харчування, штучне вигодовування тощо.
У ранньому віці сталість внутрішнього середовища ще не досягає повного розвитку, бар'єрні механізми недосконалі. Різні захворювання у дитини можуть набувати затяжного перебігу, ускладнюватися септичними (гнійними) явищами.
Відомо, що деякі ліки, які вживає породілля, містяться в молоці матері. Описано, наприклад, серйозні ускладнення у грудних дітей, зумовлені антикоагулянтами, що приймала мати для лікування флебіту.
У разі тривалого лікування вагітних стрептоміцином може виникнути стійке ушкодження слуху плода. Тетрацикліни зумовлюють зміну забарвлення зубів немовлят, а також можуть стати причиною природженої катаракти.
Антибіотики широкого спектра дії у разі порушення нормальної бактеріальної флори в організмі стимулюють ріст деяких патогенних мікроорганізмів.
Парацетамол, потрапивши до організму майбутньої матері на 8 -9-му тижні вагітності, може зумовити у новонародженого синдром Дауна.
Побічна дія ліків перетворилася на соціальну проблему. Виявлено ускладнення, спричинені більшістю ліків - від кропив'янки до ядухи та шоку. Печінка відіграє значну роль у метаболізмі ліків, у зв'язку з чим особливо часто уражується.
Вже сьогодні нараховують тисячі медикаментозних хвороб, і нерідко ліки виявляються небезпечнішими, ніж ті хвороби, які намагаються ними лікувати.
Лікування рослинами успішно витримало довголітню перевірку. Це прадавній, проте не застарілий метод лікування.
Максимович-Амбодик, якого вважають основоположником вітчизняної фітотерапії, надавав великого значення природним засобам лікування, вважаючи, що "...чим більше, згідно з Природою, буде проводитися лікування хвороб, які уражають людський рід, тим більше успіхів від лікарської науки і користі від ліків, які застосовуються, можна очікувати".
Видатний фармаколог Ю.К.Трапп учив студентів: "Друзі мої, знайте, що всі справді корисні засоби, які допомагають хворій людині, можуть бути занотовані на нігтьовій поверхні вашого великого пальця". Ними є природні методи лікування.
?
ЛІТЕРАТУРА
1. Абу Али Ибн Сина (Авиценна). Канон врачебной науки: В 5 т. - Ташкент: "Фан", 1979. Болтарович З.Є. Українська народна медицина. - К.: Абрис, 1994. - 319 с. Губерфиц А.Я., Линевский Ю.В. Лечебное питание. - К.: Вищ. шк. 1977.- 238 с. Губергриц А.Я., Соломченко Н.И. Лекарственные растения Донбасса. - Донецк: Донбасе, 1990. - 245 с.
2. Джарвис Д.С. Мед и другие естественные продукты. - Апимондия, 1988. - 126с. Дудченко Л.Г., Кривенко В.В. Пищевые растения- целители. - К.: Наук, думка, 1988.
3. Землинский СЕ. Лекарственные растения СССР. - М.: Медгиз, 1958. - 611 с.
4. Кархут В.В. Ліки навколо нас. - К.: Здоров'я, 1975. - 446 с.
5. Киейп С. Моє водолечение. - К.: 1904. - 275 с.
6. Ковалева Н.Г. Лечение растениями. - М.: Медицина, 1971. - 350с.
7. Кузнецов С.М. Легенды о целебных растениях. - Краснодар: Краснодар. кп. изд-во, 1971. - 103 с.
8. Лікарські рослини. Енциклопедичний довідник за ред. акад. АН УРСР А.М. Гродзинського.- К.: Голов. ред. радян. енцикл. ім. М.П.Бажана, 1991. - 543 с.
9. Довідник з фітотерапії /Мамчур Ф.І., Макарчук Н.М., Лещинская Я.С. та ін. - К.:
10. Здоров'я, 1986. - 274 с.
11. Минаева В.Г. Лекарственные растения Сибири. - Новосибирск:
12. Наука, 1991. - 432 с.
13. Младенов С. Мед и медолечение. - М.:Медицина, 1969. - 180 с.
14. Носаль І.М. Від рослини до людини. - К.: Веселка, 1992. - 606 с.
15. Осетров В.Д. Альтернативная фитотерапия. - К.: 1993. - 170 с.
16. Платеи М. Новый способ лечеиия /Иод ред. доктора медицины А.П.Зеленкова: В 3 т. - С.ГІб: Просвещение, 1904.
17. Попов О.ГІ. Лікарські рослини в народній медицині. - К.: Здоров'я, 1965. - 345 с.
18. Рыльков М.И. Практическая фитотерапия. - Пермь, 1993.- 420 с.
19. Смик Г.К. Зелена аптека. - К.: Урожай, 1970. - 237 с.
20. Соколов С.Я., Замотаев В.П. Справочник по лекарственным растениям. - М.: Металлургия, 1989. - 425 с.
21. Товстуха Є.С. Фітотерапевтичні засоби проти радіації. - К.: Здоров'я, Медекол, 1992. - 180 с.
22. Товстуха Є.С. Фітотерапія. - К.: Здоров'я, 1991. - 192 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...