WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Догляд за шкірою та слизовими оболонками. Народні методи лікування - Реферат

Догляд за шкірою та слизовими оболонками. Народні методи лікування - Реферат


Реферат на тему:
Догляд за шкірою та слизовими оболонками. Народні методи лікування
?
Грудних дітей можна загартовувати за допомогою розумного сповивання, купання, перебування на свіжому повітрі.
Кімнату, де перебуває малюк, необхідно постійно провітрювати. Не можна підкладати під простирадло клейонку, бо вона перешкоджає охолодженню шкіри. Малюка не слід укривати занадто тепло, але й не можна допускати, щоб дитина мерзла, бо дитячий організм не в змозі виробити такої кількості тепла, яке він витрачає.
Рядки із щоденника, які багато хто з новонароджених написав би, якби вмів висловити свої думки на папері.
Перша доба.
Чудово! Чарівно! Нарешті я побачив світ Божий!
Хто б міг подумати, що існує така дивовижна насолода, як вільно дихати, кричати!
Надто цікаво дізнатися, чи справді життя таке приємне, як я на це сподівався і як мені здається тепер. Особливо мені хочеться сонячного світла, блакитного неба, свіжого повітря. Який я радий! Ах, якби мені швидше дочекатися цього!!!
Друга доба.
Ні, весь час якась жахлива спека. Я починаю розчаровуватися. Це повітря в кімнаті, ця вода, це освітлення - як не схоже на те, чого мені хочеться, на що я сподівався!
Але терпіння, терпіння, з часом все буде.
П'ята доба.
Анітрохи не легше!
Якщо так продовжуватиметься, я, здається, довго не витримаю. Мене примушують лежати цілий Божий день у пухових подушках, позбавивши навіть ковтка свіжого повітря. На мене поклали ковдри, а зверху прикрили ще й товстою периною. Фіранки біля мого ліжка затулені, на вікнах подвійні гардини - і так я мушу лежати з ранку до пізньої ночі.
Моя шкіра майже розпечена. Я заздрю грубі, що стоїть біля мене, - вона принаймні може віддавати частину свого тепла. О, якби я знав, як мені бути! Почну кричати, у ту ж мить дадуть гарячого молока, що ще збільшить мої страждання. Якщо мої руки стануть трохи холоднішими, в той час як шкіра і бідний мозок згоряють від спеки, на мене знов покладуть ковдру. Невже ніхто не прийде мені на допомогу?
Десята доба.
Знов була жахлива ніч!
Повітря таке, що я майже задихаюся. Я кричав щосили, але ніхто не зрозумів, чого я прагну. Я хочу пити, пити, аж поки шлунок не переповниться!
Сьогодні вранці, коли я так чекав ванни і сподівався, що цього разу вона буде хоч трошки прохолодніша, мене тільки ненадовго роздягли і знову закутали у пухову подушку.
Певно, помітили, що мені погано. Порадилися стосовно мого стану і вирішили вжити деяких заходів. Мені почали давати з ложечки якусь огидну солоденьку суміш, яка нібито повинна діяти на мій шлунок. О, хоча б хто-небудь зрозумів, що я намагаюся висловити своїм тужливим поглядом...
Повітря, повітря, свіжого прохолодного повітря, світла, води!!!
Невже я так нічого і не матиму з багатств цього світу?
Дванадцята доба.
Ну, тепер, певно, настає мій кінець.
Вирішено було тримати мене у теплі, потім нагодували ліками, які ще більше розігріли мій і без того готовий лопнути від спеки мозок. Я затих, і не дивно, адже я вже напівмертвий. Мій живіт туго затягнули фланелевим бинтом так, що кожна ложка їжі переповнює мій стиснутий шлунок.
Ноги мої чимось перев'язані так туго, що я не в змозі їх зігнути, притягти до живота, щоб хоч трохи полегшити біль.
Свіжого повітря, мабуть, вже не дадуть - бояться простуди.
Мої почуття поволі зраджують мені, я перестаю відчувати. І коли все це скінчиться?
Правильний фізичний розвиток дитини вимагає старанного раціонального догляду, який передбачає дотримання режиму дня, правильне харчування, створення умов для спокійного сну, загартовування з перших місяців життя, своєчасне виконання гігієнічних процедур.
Шкіра новонародженого блідого або блідо-синюшного кольору, трохи набрякла (підвищений вміст води) й вкрита шаром мастила, що складається з жиру та злущених елементів поверхневого шару шкіри. Мастило механічно захищає шкіру, запобігає переохолодженню, має антимікробні властивості. Рекомендують дбайливо ставитися до першородного мастила у перші дні життя новонародженого. Бруд та надлишок мастила з обличчя, місць згинів треба видаляти стерильним ватним тампоном, змоченим перевареною олією.
У нормі шкіра немовляти оксамитова, дуже ніжна, роговий шар недорозвинений. Вона багата на кровоносні судини. Сальні залози працюють добре, потові - недорозвинені. Через ці особливості шкіра ранлива, через неї легко проникають мікроорганізми. Тому під час догляду необхідно дбати про ідеальну чистоту.
Після видалення змазки шкіра червоніє. Це пояснюється тим, що капіляри шкіри у відповідь на подразнення повітрям, світлом, зниженою температурою розширюються. Почервоніння тримається від кількох годин до 3 -4 діб. У цей час тіло дитини через шкіру віддає багато тепла. Дуже бліда, з сіруватим або синюватим забарвленням шкіра свідчить про хворобливий стан новонародженого.
Догляд за шкірою й слизовими оболонками не повинен зумовлювати у дитини неприємних відчуттів. Ранковий туалет полягає В обмиванні обличчя стерильним ватним тампоном, змоченим у відварі трави ромашки лікарської (1 чайна ложка на 200 мл окропу). Кожне око протирають від зовнішнього кута до перенісся окремим тампоном. Носові ходи дитини прочищають джгутиками із стерильної вати. Джгутик змочують у теплій перевареній олії і обережно вводять у носовий хід на глибину 1 - 1,5 см. Правий і лівий носові ходи очищають окремими джгутиками. Забороняється користуватися твердими предметами (сірниками, паличками з накрученою ватою).
Туалет зовнішніх слухових проходів здійснюють 2 - 3 рази на тиждень джгутиками із вати, змоченими перевареною водою або олією. Ротова порожнина здорових дітей не потребує спеціального догляду.
Після кожного сечовипускання і дефекації дитину підмивають теплою водою, направляючи струмінь спереду назад, щоб запобігти інфікуванню сечостатевих шляхів частинками калу. Особливо це важливо для дівчаток. Після підмивання шкіру обережно осушують. Потім послідовно у напрямку згори донизу (за вухами, на шиї, у пахвових западинах, пахових згинах) протирають складки стерильним ватним тампоном, змоченим перевареною олією (соняшниковою, маслиновою або персиковою).
У дітей грудного віку на шкірі голови можуть утворюватися нашарування (гнейс). Для їх зняття за 2 -3 год до купання треба змастити голову стерильною олією. У разі значних нашарувань рекомендують компреси з олії на 12 год, після чого гнейс легко знімають ватним тампоном або зрізують ножицями разом з волоссям після миття голови теплою водою з дитячим милом. Нашарування можна видаляти за допомогою гребінця.
Нігті дитині зрізують з перших днів життя. На руках нігті обрізують півколом, на ногах - прямолінійно.
Зміна пелюшок, переодягання новонародженого, роздягання перед купанням - перші процедури, які можна вважати загартувальними.
Повітряні ванни слід починати з перших днів життя дитини. Температура повітря має бути не нижчою за 23 - 21 °С. Тривалість першоїповітряної ванни - до 1 хв, з часом її збільшують до 10 - 12 хв.
Загартовування водою проводять з перших днів життя дитини (умивання, підмивання, миття рук, ніг, загальна гігієнічна ванна з обливанням).
Уперше дитину купають через 1 -2 доби після відпадання пупкового канатика, коли пупкова ранка загоїться.
Малюка необхідно щоденно купати, дотримуючи таких умов: ванну наповнюють водою температури 32-33 °С. Для немовлят, а також для дітей, які ще не звикли до купання, беруть воду температури 34 - 36 °С, але в жодному разі не вище ніж 37 °С, поступово знижуючи її до 32 °С. Під час приймання ванни потрібно розтирати руки й ноги дитини, а плечі та потилицю облити 1 - 2 л води. Через 5 хв дитину виймають з ванни, обсушують за допомогою простирадла і одягають.
Дітей перших днів життя можна занурювати у воду в пелюшці. Занурювання проводять дуже обережно, однією рукою підтримують голову дитини, а вільною рукою намилюють

 
 

Цікаве

Загрузка...