WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Алергія. Народні методи лікування - Реферат

Алергія. Народні методи лікування - Реферат


Реферат на тему:
Алергія. Народні методи лікування
Алергія - підвищена чутливість організму до впливу різних алергенів зовнішнього і внутрішнього середовищ.
Алергози - алергічні хвороби, в основі яких лежать процеси взаємодії алергену (антигену) та антитіла. Алерген - речовина антигенної природи, здатна спричинювати алергію. Антитіла - білки сироватки крові, що утворюються внаслідок попадання в організм різних антигенів.
За останні десятиріччя спостерігається неухильне збільшення кількості хворих на алергічні недуги.
У основі алергічних реакцій лежить порушення захисних механізмів організму.
Анафілаксія - стан підвищеної чутливості до повторного введення чужорідного білка, наприклад, протиправцевої, протидифтерійної сироваток, антибіотиків тощо. Симптоми сироваткової хвороби розвиваються через 3-12 діб (у разі деяких її форм - через кілька годин) після введення сироваткових препаратів.
На шкірі з'являється висип у вигляді червоних плям різного розміру, що супроводжується свербінням. Ділянка шкіри, куди вводили препарати, припухає, болюча. Окрім місцевих змін, завжди спостерігаються загальні симптоми (підвищення температури тіла, озноб, прискорення пульсу, зниження артеріального тиску). Нерідко виникають помірна припухлість суглобів, біль у м'язах. Ці симптоми спостерігаються кілька годин або діб.
Харчову алергію зумовлюють речовини, які утворюються у разі неповного розщеплення білків їжі внаслідок нестачі відповідних травних ферментів. Харчова алергія виникає нерідко за зниженої кислотності шлункового соку.
Основна ознака харчової алергії - свербіння м'якого піднебіння, шиї, грудей, спини, живота, рук та ніг. Спостерігаються висип на шкірі, набряк обличчя, зокрема повік, вушних раковин. Через набряк голосових зв'язок голос стає хриплим, виникають приступи ядухи. До типових симптомів харчової алергії належить дисфункція кишечнику (пронос, запор, блювання, нудота, епізодичний біль у животі, порушення перетравлювання основних харчових продуктів). Найчастіше підвищена чутливість розвивається до білкових продуктів (молоко, яйця, шоколад, горіхи), цитрусових, зрідка до жирів та вуглеводів. Діагностика харчової алергії надзвичайно складна.
У дітей першого року життя дуже висока чутливість до сторонніх речовин, що зумовлено недосконалістю захисних функцій слизових оболонок, низькою активністю травних ферментів, відсутністю у шлунковому соці соляної кислоти до б -9 міс. Алергени передаються з грудним молоком та їжею. Антигеном можуть бути їжа, що не пройшла теплової обробки (гоголь-моголь, сире молоко), а також риба, раки, горіхи тощо.
Алергічний риніт частіше буває у дітей віком 2 - 4 років. Нежить звичайно з'являється раптово, супроводжується чханням, дихання через ніс утруднене. Дитина стає в'ялою, блідою, покашлює, скаржиться на свербіння у носі та очах, головний біль. Алергічний риніт часто поєднується з алергічним кон'юнктивітом, з'являються відчуття різі в очах, сльозотеча, світлобоязнь. Сезонний алергічний кон'юнктивіт починається раптово в період масового цвітіння рослин. Хворі скаржаться на відчуття стороннього тіла в очах, сильне свербіння.
Алергічний ларингіт буває частіше у дітей раннього віку. Виникають грубий ("гавкаючий") кашель, охриплість голосу. Швидкий набряк гортані призводить до раптового її стенозу (звуження). Приступ ядухи триває кілька годин, поступово послаблюючись. Організм при алергічному діатезі стає надчутливим не лише до харчових продуктів, але й до таких алергенів, як вовна, домашній пил тощо.
Нерідко шкірні хвороби спричинюються підвищеною чутливістю організму до певних речовин. Алергічний дерматит можуть зумовлювати різні хімічні речовини, деякі рослини. На шкірі з'являються пухирці, почервоніння. У пізніх стадіях долучається лущення її.
Дуже небезпечна холодова алергія. Дитині з холодовою алергією треба уникати переохолодження під час купання в річці або в морі (навіть улітку), оскільки у воді може розвинутися шок.
Найважчою формою негайної алергічної реакції загального типу є анафілактичний шок. Він виникає у разі введення антибіотиків, зокрема групи пеніциліну, сульфаніламідних препаратів, пірамідону, бутадіону, гамма-глобуліну, сироваток, вакцин, а також після укусів комах, наприклад, бджоли, оси, від холоду. Доза і шлях уведення не мають значення. Найчастіше характеризується раптовим розвитком (протягом 2 с - 60 хв), проте іноді може проявитися і через 4 - 6 год після контакту з алергеном. У дитини виникають відчуття стиснення в грудях, жару в усьому тілі, біль у животі. Спостерігаються запаморочення, свербіж шкіри. У тяжких випадках дитина непритомніє, різко знижується артеріальний тиск. Кінцівки стають холодними, пульс не вислуховується, зіниці розширені, не реагують на світло, з'являються судоми, може бути мимовільне виділення сечі й калу.
Набряк Квінке - місцевий набряк, що швидко розвивається на окремих ділянках тіла. З'являється на губах, вушних раковинах, на очах, зовнішніх статевих органах. Шкіра стає напруженою, проте її колір і температура не змінюються. Набряклість зберігається кілька годин, інколи діб. Набряк Квінке має хронічний перебіг. Для життя він небезпеки не становить, проте локалізація має важливе значення для прогнозування завершення хвороби. За набряку гортані виникає її стеноз, у кишечнику - симптоми часткової кишкової непрохідності.
Під час лікування алергії треба повністю усунути контакт з алергеном. У разі алергії до коров'ячого молока малюка слід намагатися якомога довше годувати груддю. Якщо ж це неможливо, треба кип'ятити молоко або замінити його кисломолочними продуктами. Кисляк, кефір мають менші алергенні властивості порівняно з коров'ячим молоком. Страви для дітей треба готувати тільки на овочевому відварі. Діти старшого віку можуть повністю обходитися без коров'ячого молока.
Відома безмолочна дієта з вилученням з раціону дитини незбираного сухого молока, масла, сиру і страв, приготовлених на молоці. Коров'яче молоко можна замінити соєвим, мигдальним молоком. Соєве молоко не містить лактози. Мигдальне молоко має нижчу енергетичну цінність, тому до нього можна додавати цукор.
При штучному і змішаному вигодовуванні дітей з алергічним діатезом використовують кисломолочні суміші.
За алергії до курячих яєць з раціону дитини вилучають не лише яйця, але й продукти, до складу яких вони входять (макаронні, кондитерські вироби, майонез і т.ін.). Якщо організм дитини надто чутливий до певного виду м'яса (наприклад, яловичини),

 
 

Цікаве

Загрузка...