WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Ангіна. Народні методи лікування - Реферат

Ангіна. Народні методи лікування - Реферат

часнику посівного у співвідношенні 1:10 роблять тепловологі інгаляції температури 40"С.Тривалість інгаляції 5 - 10 хв. Вже на 2-гу - 3-тю добу зникає наліт, нормалізується температура тіла. Замість соку можназастосовувати натерту цибулю;
б) ефірну олію шавлії лікарської (1 -2 г, або 30-50 крапель) влити в окріп. Дитина повинна глибоко вдихати пару, накривши голову рушником. Після інгаляцій слизова оболонка мигдаликів та зіва набуває природного кольору, поліпшується загальний стан.
Під час високої температури тіла 2 рази на день роблять повне або тричетвертинне заспокійливе обгортання, обтирання тіла розчином оцту, 4 - 5 разів на день полощуть горло водою температури 20 - 22 °С.
При гангренозній формі запалення мигдаликів добрий ефект дає полоскання горла водою з соком лимона (8 - 12 разів на день). При гнійному та гангренозному запаленні горла рекомендують збуджувальні обгортання шиї температури 25 °С. Через 30-45 хв компрес замінюють. Якщо хвороба досягла кульмінаційного моменту, застосовують парові компреси на шию, щоб прискорити проривання гнояка. Одночасно для відтягання крові від запаленого горла застосовують збуджувальні обгор-тання живота температури 25 - 27 °С та литок температури 22 - 25 °С.
При катаральній ангіні для компресів на шию використовують:
1) свіжий сир (намазати на бавовняну тканину і обгорнути шию);
2) траву хвоща польового (50 г сировини залити 300 мл води, кип'ятити 10 хв). Розпареною травою наповнити вузький мішечок або бавовняну панчоху і гарячим обгорнути горло, зверху накласти фланелеву тканину. Компрес змінювати через 2 - 3 год;
3) зварену в лушпайках потовчену картоплю;
4) листки свіжої капусти (листки зварити до кашоподібного стану, ретельно розмішати з глиною; тримати близько години. Під час гострого процесу тримати довше; ставити кілька разів на день);
5) густо замішане вівсяне борошно.
Для стимулювання функції кишечнику та для відтягання крові ставити послабні клізми температури 25 - 27 °С. Після них робити мікроклізми (50 мл) з води температури 18 - 20 °С.
Народна медицина має регіональну специфіку рецептів лікування ангіни, характерних для деяких місцевостей.
Так, у Карпатах здавна при простудних захворюваннях пили відвар бруньок сосни звичайної (збирали їх у березні), використовували сироп з молодих пагінців сосни (пересипали цукром).
На Східному Поділлі при ангіні рекомендували тримати у роті невелику грудочку живиці (завбільшки з горошину) доти, поки вона не розчиниться. Живицю клали також за щоку на всю ніч. Вранці залишки її випльовували.Так робили 3 ночі поспіль. Потім через 3 доби процедуру повторювали знову.
Подекуди на Гуцульщині хворим на ангіну дають чай з трави ожини. У Косівсь-кому районі на Гуцульщині ангіну, нариви у горлі лікували сумішшю меду, соку зелених лушпинок горіха волоського та води. Приймали по 1 чайній ложці 2 рази на день.
У багатьох місцевостях настояний на спирту прополіс (бджолиний клей), розведений водою, використовували для полоскання горла при ангіні. На Закарпатті готували мазь (перетоплене у однакових пропорціях вершкове масло й прополіс). Нею змащували горло зовні при хронічному тонзиліті, ангіні. Горло полоскали також розчином солі кухонної.
У центральних областях України популярності зажив відвар ягід калини з молоком і медом, на Волині перевагу віддавали відвару з зелених пагінців цієї рослини (пили двічі на день по 1 склянці, одночасно вживаючи і сік свіжих ягід). На Полтавщині дітям давали тушковані з медом ягоди калини.
Хворі на ангіну обов'язково повинні дотримувати постільного режиму, особливо в перші дні захворювання і протягом кількох діб після нормалізації температури тіла. Це вкрай потрібно як для швидкого одужання, так і для профілактики ускладнень.
Під час хвороби дитині треба давати напіврідку їжу, оскільки акт ковтання утруднений та болісний.
Дострокове припинення лікування або порушення режиму можуть призвести до таких ускладнень, як ревматизм, запалення серцевого м'яза або нирок. Унаслідок частого захворювання на ангіну може розвинутися хронічний тонзиліт.
Заняття фізкультурою та спортом починати можна не раніше, ніж через місяць після ангіни. Систематично проводити загартовування дитини для зміцнення опірності її організму.
Для запобігання ангіні важливо своєчасно санувати місцеві осередки інфекції (карієс, хронічне запалення піднебінних мигдаликів, гнійне ураження приносових пазух і т.ін.), усунути причини, що утруднюють дихання через ніс (у дітей це найчастіше аденоїди).
За найменшої підозри на дифтерію слід негайно звернутися до лікаря!
ЛІТЕРАТУРА
1. Абу Али Ибн Сина (Авиценна). Канон врачебной науки: В 5 т. - Ташкент: "Фан", 1979. Болтарович З.Є. Українська народна медицина. - К.: Абрис, 1994. - 319 с. Губерфиц А.Я., Линевский Ю.В. Лечебное питание. - К.: Вищ. шк. 1977. - 238 с. Губергриц А.Я., Соломченко Н.И. Лекарственные растения Донбасса. - Донецк: Донбасе, 1990. - 245 с.
2. Джарвис Д.С. Мед и другие естественные продукты. - Апимондия, 1988. - 126с. Дудченко Л.Г., Кривенко В.В. Пищевые растения- целители. - К.: Наук, думка, 1988.
3. Землинский СЕ. Лекарственные растения СССР. - М.: Медгиз, 1958. - 611 с.
4. Кархут В.В. Ліки навколо нас. - К.: Здоров'я, 1975. - 446 с.
5. Киейп С. Моє водолечение. - К.: 1904. - 275 с.
6. Ковалева Н.Г. Лечение растениями. - М.: Медицина, 1971. - 350с.
7. Кузнецов С.М. Легенды о целебных растениях. - Краснодар: Краснодар. кп. изд-во, 1971. - 103 с.
8. Лікарські рослини. Енциклопедичний довідник за ред. акад. АН УРСР А.М. Гродзинського.- К.: Голов. ред. радян. енцикл. ім. М.П.Бажана, 1991. - 543 с.
9. Довідник з фітотерапії /Мамчур Ф.І., Макарчук Н.М., Лещинская Я.С. та ін. - К.:
10. Здоров'я, 1986. - 274 с.
11. Минаева В.Г. Лекарственные растения Сибири. - Новосибирск:
12. Наука, 1991. - 432 с.
13. Младенов С. Мед и медолечение. - М.:Медицина, 1969. - 180 с.
14. Носаль І.М. Від рослини до людини. - К.: Веселка, 1992. - 606 с.
15. Осетров В.Д. Альтернативная фитотерапия. - К.: 1993. - 170 с.
16. Платеи М. Новый способ лечеиия /Иод ред. доктора медицины А.П.Зеленкова: В 3 т. - С.ГІб: Просвещение, 1904.
17. Попов О.ГІ. Лікарські рослини в народній медицині. - К.: Здоров'я, 1965. - 345 с.
18. Рыльков М.И. Практическая фитотерапия. - Пермь, 1993.- 420 с.
19. Смик Г.К. Зелена аптека. - К.: Урожай, 1970. - 237 с.
20. Соколов С.Я., Замотаев В.П. Справочник по лекарственным растениям. - М.: Металлургия, 1989. - 425 с.
21. Товстуха Є.С. Фітотерапевтичні засоби проти радіації. - К.: Здоров'я, Медекол, 1992. - 180 с.
22. Товстуха Є.С. Фітотерапія. - К.: Здоров'я, 1991. - 192 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...