WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Бородавки. Ботулізм. Народні методи лікування - Реферат

Бородавки. Ботулізм. Народні методи лікування - Реферат


Реферат на тему:
Бородавки. Ботулізм. Народні методи лікування
Бородавки
Бородавки - доброякісні розростання шкіри, спричинені вірусами.
Інфекція передається під час прямого контакту від хворої людини здоровій або через інфіковані предмети домашнього вжитку. Розвитку захворювання сприяють травматизація та сухість шкіри, вегетоневроз.
Про непряму участь центральної нервової системи у появі та розвитку бородавок свідчать випадки виліковування після навіювання у стані гіпнозу.
Прості бородавки - щільні безболісні вузлики сірувато-білого кольору. Поверхня їх шорстка, розміри - від головки шпильки до сочевиці.
Зливаючись, можуть утворювати конгломерати.
Плоскі (юнацькі) бородавки мають гладеньку поверхню. Розміри їх - від просяного зерна до сочевиці, забарвлення - від звичайного кольору шкіри до жовтувато-сіруватого. Плоскі бородавки розташовуються на тильній поверхні кистей, передпліч, на обличчі та шиї.
Виникненню підошовних бородавок сприяють травми, зокрема спричинені незручним взуттям, надмірне потовиділення. Частіше їх виявляють між пальцями, біля основи їх або на п'ятах.
Гострі бородавки - вузлики на ніжці. У дітей вони спостерігаються рідко, можуть з'являтися в носогубній складці, біля рота та носа. Зливаючись, утворюють конгломерати, що за виглядом нагадують ягоду малини або цвітну капусту.
Бородавки можуть зникати самі, проте без лікування існують довго.
Позитивний вплив іноді справляють психотерапія (навіювання, гіпноз) та рефлек-сотерапія.
Загальне лікування поєднують із місцевим.
Ефективні змазування бородавок свіжим соком трави чистотілу звичайного (2 - З рази на день протягом 7 - 10 діб).
До бородавок прикладають свіжопотовчені листки очитку їдкого або змазують їх свіжим соком молочаю (по 2-3 рази на день 10 - 15 діб). На них наносять кашку часнику або цибулі, соком хрону натирають кілька разів на день.
Рициновою олією змазують бородавки (по 20 хв) уранці та ввечері.
Для змазування бородавок рекомендують настоянку туї західної: 60 молодих охвоєних пагонів залити 100 мл 60 % спирту етилового, настояти 10 діб. Змазувати 2 рази на день. Курс лікування триває 2 - 3 тиж.
До бородавок прикладають: мазь із потовчених гілочок з листям яловцю козачого та вершкового масла; пов'язки із подрібненими свіжими листками каланхое пірчастого або кропиви дводомної; кашку ягід горобини звичайної.
Бородавки змазують соком трави кульбаби лікарської або натирають свіжим зрізом молодої картоплі 4 - 5 разів на день.
Для лікування бородавок використовують 0,5 % колхамінову мазь (колхамін одержують з трави пізньоцвіту осіннього). Мазь наносять на поверхню бородавки на серветці так, аби вона не потрапила на слизові оболонки.
З кореневища подофілу щитовидного одержують подофілін. Використовують його 10% спиртовий або 20% олійний розчин для натирання та змазування. Процедуру роблять 1 раз на добу протягом 5 діб. Оскільки застосування спиртового розчину супроводжується печінням та болем, дітям краще призначати мазь, що містить подофілін.
Шпанські мухи - золотаві та синювато-зелені комахи, що живуть переважно на ясені. З них готують мазь для видалення бородавок. Засіб ефективний, проте спричинює сильний біль та отруйний. Призначають у крайньому разі дітям старшого віку.
Знахарі пропонують такі засоби для лікування бородавок:
1) розрізати навпіл ниткою яблуко, натирати ним бородавку. Скласти та зв'язати обидві половинки яблука тією самою ниткою і закопати в купу гною. Коли яблуко згниє, не стане й бородавок;
2) натирати бородавки сирим м'ясом або здором, котрі закопати в землю або віддати собаці.
Бородавки з великою головкою, що нагадують головку цвяха, Авіценна називав гвіздками. Він пропонував втирати в їхню поверхню фісташкову олію, сік шкаралупи недозрілих горіхів, відвар подрібнених коренів верби білої на винному оцті, сік жовтецю, а також настоянку шпанських мух.
У дітей підошовні бородавки лікують 3 % емульсією госиполу (аптечний препарат з коріння бавовника шорсткого). Емульсію наносять на бородавки і закривають лейкопластирем на 2 доби.
У багатьох дітей бородавки зникають самі через 2 - 3 роки. Прості бородавки не потребують лікування, за винятком тих випадків, коли вони спотворюють зовнішність дитини або обмежують функції тієї чи тієї частини тіла.
Ботулізм
Ботулізм - гостре інфекційне захворювання, характерними ознаками якого є слабкість скелетних та гладеньких м'язів, парез (зменшення м'язової сили, частковий параліч) кишок, розлад зору, ковтання, сечовипускання.
Збудник - паличка ботулізму, що зустрічається майже повсюдно, проте головним чином - в грунті, мулі озер, річок, морів. У грунті збудник ботулізму зберігає життєздатність роками.
Головним джерелом інфекції є тварини, з фекаліями яких збудник потрапляє у зовнішнє середовище.
Хвороба виникає внаслідок вживання в їжу різних консервованих продуктів, переважно домашнього приготування, що містять збудника хвороби. Особливо небезпечні отруєння консервованими грибами. Річ у тім, що без доступу повітря паличка ботулізму виробляє ботулотоксин - дуже сильну отруту. Ботулотоксин починає усмоктуватися вже в ротовій порожнині, не руйнується в органах травлення, отож одразу потрапляє в кров, спричинюючи тяжке отруєння з ураженням центральної нервової системи.
Інкубаційний період триває від кількох годин до кількох діб.
З'являються раптова слабкість, сильний головний біль, відчуття туману перед очима. Найхарактерніший симптом хвороби - подвоєння в очах (усі предмети подвоюються та ніби плавають у тумані). Спостерігаються опущення верхніх повік, розширення зіниць.
Під впливом токсину пригнічуються слиновиділення, секреторна та моторна функції шлунка та кишечнику, що призводить до запору. Температура тіла підвищується.
У перші години захворювання одразу за появою відчуття тяжкості в надчеревній ділянці з'являється нудота, може бути блювання. З часом через парез м'язів шлунка та кишок блювання припиняється, здувається живіт, затримуються випорожнення та гази. Знижується тонус м'язів гортані, стравоходу, внаслідок чого порушується акт ковтання, стає тихим голос. Часто вода та рідка їжа виливаються через ніс. Через парез м'язів язика мова "змазується", розібрати слова тяжко. Обличчя маскоподібне, мімічні м'язи слабкі. Порушення функції дихальних м'язів супроводжується розладом дихання, передусім утруднюється вдих, з'являється ціаноз. Притомність зберігається.
У разі тяжкого перебігу на 3-тю - 5-ту добу хвороби може навіть настати смерть від паралічу дихання.
Дуже важко діагностувати ботулізм у дітей грудного віку, хоча клінічна його картина майже така сама, як і у дітей старшого віку. Треба звертати увагу на загальну м'язову слабкість, особливо м'язів шиї, маскоподібність обличчя (відсутність рухів мімічних м'язів), труднощі під час годування, запор, ядуху. Дитина

 
 

Цікаве

Загрузка...