WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Геморагічний діатез. Народні методи лікування - Реферат

Геморагічний діатез. Народні методи лікування - Реферат


Реферат на тему:
Геморагічний діатез. Народні методи лікування
?
Геморагічний діатез - хвороба, зумовлена кровотечею у шкіру, слизові оболонки та внутрішні органи. Причому геморагії (крововиливи) визначають перебіг захворю-вання.
Терміном "геморагічний діатез" називають значну групу захворювань, основною клінічною ознакою яких є схильність до кровоточивості.
Гемофілія - одна з форм геморагічного діатезу, відома з прадавніх часів. Це спадкова хвороба, що характеризується підвищеною кровоточивістю внаслідок недостатності VIII або IX факторів згортання крові. З'являються синці, кровотечі, які важко зупинити.
Частіше хворіють хлопчики. Дівчинка може захворіти лише в тому разі, коли батько її хворий на гемофілію, а мати - носій патологічної хромосоми.
Гемофілію А зумовлює недостатність VIII фактора, гемофілію В - дефіцит IX фактора. Відома також гемофілія С, що виникає внаслідок браку XI фактора. Вона уражує й дівчаток.
Перші прояви кровоточивості у хворих на гемофілію найчастіше з'являються в той період, коли дитина починає ходити і травмується. Інколи перші ознаки гемофілії виявляють уже в період новонародженості (синці на тілі, гематоми, зокрема головного мозку). Гемофілії А та В мають однаковий перебіг.
Основним симптомом захворювання є підвищена кровоточивість, що виникає після уколів, порізів, забиття, видалення зуба тощо. Шкірні крововиливи звичайно масивні. Кровоточать слизові оболонки носа, ясен. Часто бувають кровотечі з внутрішніх органів, зокрема сечостатевих, зрідка - кишкові та легеневі.
Характерною особливістю гемофілії є крововиливи у суглоби. Здебільшого уражаються колінні, ліктьові і гомілковостопні суглоби. При цьому вони розпухають, болять. У разі повторних крововиливів суглоби деформуються, порушується їх рухомість. Характерні також кровотечі з ротової порожнини, крововиливи у м'язи.
За тривалої кровотечі розвивається анемія різного ступеня. З віком прояви кровоточивості стають менш виразними.
Треба проводити загальнозміцнювальні заходи.
До харчового раціону слід включати продукти, що містять вітаміни К, С, А, О, групи В та кальцій, які підвищують згортання крові, стабілізують мембрани та регулюють їх проникність. Це молоко, свіжий сир, яєчні жовтки, риб'ячий жир, печінка, гречані крупи, проросла пшениця, молода кропива, абрикоси, морква, обліпиха, суниці, петрушка, плоди шипшини та чорної смородини, яблука, фейхоа. Для профілактики кровотечі при гемофілії дитині дають до 100 г арахісу перед їдою.
При анемії дітям призначають суміш квіткового пилку з медом у співвідношенні 1:1. До 100 г суміші додають 1 г маточкового молочка. Приймати по 1 чайній - 1 десертній ложці натще під язик, бо у разі прийому всередину шлунковий сік інакти-вує цілющі властивості маточкового молочка.
Основним методом терапії гемофілії є переливання свіжої плазми крові. Використовують також виділений з плазми донора антигемофілічний глобулін.
Прискорює згортання крові, запобігає підвищенню кровоточивості при гемофілії трава зайцегуба п'янкого: 10 г листків та квіток залити 200 мл окропу, настояти
1 год. Приймати по 1 столовій ложці 3 рази на день. Екстракт зайцегуба (аптечний препарат) дають по 20 - 30 крапель 2 - 3 рази на день перед їдою або по 1 таблетці
2 - 3 рази на день. Після внутрішнього та зовнішнього використання препаратів зайцегуба п'янкого зменшується кровоточивість тканин та прискорюється розсмоктування гематом.
При гемофілії рекомендують таку суміш:
Трава зайцегуба п'янкого - 40 г Трава деревію звичайного - 30 г Трава гірчака перцевого - 20 г Столову ложку суміші залити 250 мл окропу, настояти 1 год. Приймати по 20 - 50 мл 4 рази на день перед їдою.
У разі виникнення у хворого на гемофілію зовнішньої кровотечі або крововиливів у суглоби, під шкіру та м'які тканини (при забитті, порізах), а також для профілактики цих ускладнень призначають такі суміші:
1. Трава з коренями суниць лісових - 30 г
Трава деревію звичайного - 30 г
Трава споришу звичайного - 30 г
Кореневища з коренями гравілату міського - 30 г
Трава зайцегуба п'янкого - 30 г
Трава кропиви дводомної - 30 г
Листки приворотня звичайного - 30 г
Трава вероніки лікарської - 30 г
Трава чистецю лісового - 30 г
Столову ложку суміші залити 250 мл води, витримати на водяній бані 10 хв, настояти 1 год в теплому місці. Дітям віком 10-14 років призначають по 50 мл 4 - 5 разів на день перед їдою. Дітям віком до 10 років дозу зменшують.
Квітки калини звичайної - 30 г
Листки малини лісової - 30 г
Квітки горобини звичайної - 30 г
Трава череди трироздільної - 30 г
Плоди шипшини коричної - 30 г
Кореневище
бадану товстолистого - 30 г
Трава зайцегуба п'янкого - 30 г
Приймочки зі стовпчиками
кукурудзи звичайної - 30 г
Трава парила звичайного - 30 г
Столову ложку суміші залити 200 мл окропу, кип'ятити 5 хв на малому вогні, настояти в термосі 2 год. Приймати по 20 - 50 мл 4 рази на день до повного загоєння рани або розсмоктування гематоми, але не менше 1 міс. Потім добову дозу зменшити вдвічі і продовжити лікування ще до 2 міс, чергуючи прийом сумішей.
При свіжих гемартрозах (крововилив у порожнину суглобу) на суглоби накладають компреси з м'якої глини з невеликою кількістю оцту. Намазати на бавовняну тканину та класти на ділянку суглобів на 1 год 2 рази на день.
На суглоби накладають тугу пов'язку, проводять іммобілізацію суглоба не більше, ніж на 1 -2 доби, накладають сухий теплий компрес.
Хворих на гемофілію дітей треба оберігати від травм, не дозволяти їм брати участь у рухливих іграх, маніпулювати гострими предметами, уникати значного механічного і термічного впливу на шкіру під час проведення гігієнічних процедур.
Під час купання дитини варто користуватися м'якою губкою чи фланелевою рукавичкою, купати її не в гарячій ванні, а під теплим душем.
Якщо кровоточать ясна, не слід дозволяти дітям чистити зуби щіточкою і порошком. Цю процедуру можна замінити полосканням рота після кожного прийому їжі і натще відварами лікарських рослин.
Одяг хворих на гемофілію має бути вільним, без грубих швів і складок.
Хворим на гемофілію не рекомендують робити ін'єкції. Усі ліки бажано вводити через рот або пряму кишку.
Хворі на гемофілію діти повинні перебувати під постійним диспансерним наглядом.
Тромбоцитопенічна пурпура - група геморагічних діатезів, зумовлених зниженням кількості тромбоцитів у периферичній крові.
Хвороба Верльгофа - найпоширеніша форма геморагічного діатезу. Вважають, що хвороба розвивається внаслідок зменшення утворення

 
 

Цікаве

Загрузка...