WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Гепатит. Народні методи лікування - Реферат

Гепатит. Народні методи лікування - Реферат


Реферат на тему:
Гепатит. Народні методи лікування
Гепатит - запалення тканин печінки.
Гострий гепатит спричинюють віруси, деякі інфекційні захворювання (інфекційний мононуклеоз, туберкульоз, малярія, бруцельоз, сифіліс), а також надходження токсинів у печінку (наприклад, при масивних опіках, отруєнні свинцем, фосфором, грибами, деякими лікарськими препаратами).
С.П.Боткін першим довів, що деякі форми гострого гепатиту зумовлюються інфекцією. З того часу цю недугу називають інфекційною жовтяницею, або хворобою Боткіна.
Збудником хвороби Боткіна є вірус. Термін "вірусний гепатит" об'єднує три основні форми хвороби, що мають подібні клінічні прояви. Це вірусний гепатит А (інфекційний), що має фекально-оральний механізм передачі, вірусний гепатит В (сироватковий), що виникає після переливання крові та її препаратів у разі використання погано простерилізованих шприців, та вірусний гепатит С, збудник якого міститься в сироватці крові. За шляхами передачі інфекції гепатит С подібний до гепатиту В. У 40 -70 % осіб, інфікованих вірусом гепатиту С, розвивається хронічний гепатит.
Гематогенним шляхом вірус потрапляє у печінку, де розмножується. Унаслідок взаємодії вірусу з гепатоцитом порушується структура останнього.
Інкубаційний період при гепатиті А триває 20 - 45 діб, при гепатиті В - 60 - 120 діб, при гепатиті С - від 2 тиж до 3 міс.
Найчастіше хворіють люди молодого віку та діти. У перші 6 міс життя діти хворіють рідко.
Хвороба починається з нездужання. Дитина стає вередливою, дратівливою.
Основним симптомом гострого гепатиту є жовтяниця, коли слизові оболонки склери, шкіра та інші тканини забарвлюються у жовтий колір. Часто жовтяниці за кілька діб передують поганий апетит, відрижка, запор або пронос. Іноді бувають блювання, тупий біль у ділянці печінки. Температура тіла підвищується, і через кілька діб може з'явитися жовтяничне забарвлення склер та шкіри, причому спочатку склер, а потім шкіри.
За відсутності у кишечнику жовчі випорожнення світлі, мають вигляд вологої глини. Сеча набуває темно-бурого кольору ("колір пива"), причому піна сечі теж забарвлюється у жовтий колір.
У разі безжовтяничної форми гепатиту відсутні клінічні (візуальні) симптоми порушення пігментної функції печінки.
З перших діб жовтяничного періоду збільшуються печінка та селезінка. Жовч, що циркулює у крові, спричинює сильну інтоксикацію. Дратівливість, іноді апатія, пригнічений настрій, порушення сну, головний біль свідчать про втягнення в патологічний процес нервової системи. У розпалі хвороби внаслідок подразнення жовчними кислотами нервових закінчень шкіри виникає сильний свербіж.
Хвороба Боткіна може мати як легкий, так і тяжкий перебіг.
Гострий гепатит, і насамперед хвороба Боткіна, часто переходять у хронічну форму ( хронічний гепатит). Цьому сприяють хронічні захворювання органів травлення та жовчовивідних шляхів, фізичне та нервове перевантаження, операції, інфекції, порушення імунітету тощо.
Порушуються всі функції печінки, особливо знешкоджувальна, що призводить до погіршення всіх видів обміну речовин та самоотруєння. Хворі скаржаться на загальну слабкість, швидке настання втоми, неуважність. У дітей спостерігаються пригнічений настрій, дратливість, підвищена пітливість, головний біль, субфебрильна температура тіла, тупий біль у печінці, часто постійний. З'являються відрижка, нудота, гіркота в роті, метеоризм, знижується апетит. Жовтяниця нерізко виражена або відсутня.
Внаслідок тривалого подразнення печінки токсинами відбувається запалення печінкової тканини, яка гине і замінюється фіброзною сполучною тканиною, що зморщується, утворюючи рубці. Цей патологічний процес називається цирозом.
Важливою умовою лікування гострого гепатиту є рання госпіталізація дитини. Призначають постільний режим до зникнення симптомів інтоксикації.
Важливе значення має дієта. її призначають з урахуванням загального стану дитини.
У період токсикозу протягом 1-2 діб призначають фруктово-цукрову дієту з великою кількістю рідини (до 2 - 3 л на добу). Дають солодкий чай з лимоном, відвар плодів шипшини, компоти, соки, лужні мінеральні води.
Поступово дієту розширюють. У меню включають овочеві супи та пюре, рідкі протерті молочні каші, свіжий сир, кефір, киселі, компоти, мед. Після зменшення ознак інтоксикації дають пісне варене м'ясо та рибу, супи та каші без приправ та тугоплавких жирів, молочні продукти, овочі, фрукти, до 1 склянки морквяного соку на добу протягом 2 - 3 тиж. їдять 5 - 6 разів на день невеликими порціями, що сприяє жовчовиділенню та запобігає застою жовчі у печінці.
їжа повинна містити достатню кількість білків (молоко, сир, кефір, пісні сорти риби, м'ясо кроля, телятина, яєчний білок).
До раціону включають продукти, що багаті на ліпотропні речовини (сир, дріжджі, тріска, соєве борошно, гречану та вівсяну крупи).
Для приготування каші беруть 100 - 200 г вівсяного борошна або 100 - 150 г вівсяних пластівців, варять на воді без солі. З'їсти протягом дня, особливо у разі жовтяниці.
Готують кисіль з 50-100 г гречаного борошна. З'їсти увечері або за 2 прийоми. Щоденно на сніданок дають по 50-100 г пророслої пшениці з олією або молоком.
При захворюваннях печінки дуже корисні гарбузи (каша, печений м'якуш із медом), адже речовини, що містяться в ньому, прискорюють відновлення антитоксичної функції печінки. В народі з гарбуза зрізують верхівку, очищають його від насіння, середину заповнюють медом, накривають зрізаною верхівкою, заліплюють тістом і ставлять на 9 діб у темне місце. Дітям дають по 1 чайній - 1 столовій ложці соку тричі на день.
Для одержання соку чорної редьки у добре помитій неочищеній редьці роблять ножем невелику заглибину і засипають туди цукор. Через деякий час ямка заповниться соком. Сік вибирають ложкою, а стінки ямки дещо надрізують і знову засипають цукор. П'ють сік по 1 -2 столові ложки до 3 разів на день після їди.
Раціон збагачують вуглеводами, особливо легкозасвоюваними (варення, мед), що сприяє накопиченню глікогену, який підвищує

 
 

Цікаве

Загрузка...