WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Грип. Народні методи лікування - Реферат

Грип. Народні методи лікування - Реферат

Пити гарячим.
Під час грипу особливого значення набуває туалет носа, бо набряк слизової оболонки та виділення утруднюють дихання. Це особливо важливо для грудних дітей, адже за відсутності носового дихання їм важко ссати і вони нерідко відмовляються від груді. Прочищають носові ходи ватним тампоном, змоченим олією.
Для промивання та закапування носа беруть 3 столові ложки дрібно нарізаної цибулі, заливають 50 мл теплої води, додають 1/2 чайної ложки меду, настоюють 30 хв. Цим розчином можна промивати й очі (для запобігання кон'юнктивіту), а також зовнішній слуховий прохід, якщо не пошкоджена барабанна перетинка.
Слизову оболонку носа змазують настоєм часнику з цибулею на олії. З зубки часнику та 1/4 цибулини нарізати та залити олією, настояти 2 год, процідити.
Добре діє сік столових буряків (1-3 краплі ввести на марлі у ніс). Дітям молодшого віку вводять сік печених буряків, який не так подразнює слизову оболонку.
Перед сном після туалету носа корисно зробити інгаляцію. До 50 мл окропу додати 5 - 7 крапель настоянки листків евкаліпту кулястого або 2 - 3 краплі м'ятної олії. Тривалість інгаляції - 2-3 хв.
Для полоскання ротової порожнини і горла кашку з однієї головки часнику залити теплою перевареною водою, настояти 20 хв у закритому посуді, процідити. Полощуть горло кілька разів на день.
Полоскати та зрошувати ротову порожнину і горло можна й відваром листків евкаліпту кулястого: 10 г залити 200 мл окропу, кип'ятити 10 хв на малому вогні, процідити.
Для стимулювання захисних сил організму рекомендують робити пальцевий масаж біологічно активних зон (мал. 50): біля крил носа (1), під бровами (2), біля вух (3) та на шиї (4). Масаж проводити 3 хв. Якщо в захисній системі верхніх дихальних шляхів відбулося порушення, під час масажу виникає незначний біль. У цьому разі треба проводити процедуру через кожні 30 - 40 хв, поки не зникне біль. Цей метод було розроблено фахівцями Першого медичного Московського інституту імені І.М.Сєченова.
Зважаючи на те, що віруси та продукти їх життєдіяльності виводяться з організму найчастіше нирками, рекомендують пити відвари, які мають сечогінну та десенсибілізуючу дію:
Трава фіалки триколірної - 30 г
Трава вересу звичайного - 30 г
Корені лопуха великого - 30 г .
Трава звіробою звичайного - 30 г
Квіткові кошики
нагідок лікарських - 30 г
Трава деревію звичайного - 30 г
Трава хвощу польового - 30 г
Дві столові ложки суміші залити 500 мл окропу, кип'ятити 5 хв на малому вогні, настояти до охолодження, процідити. Приймати по 50 - 100 мл 4 рази на день протягом 10-14 діб.
Під час грипу особливого значення набуває догляд за шкірою. Для зменшення інтоксикації, що виникає внаслідок всмоктування токсичних речовин з поверхні шкіри, треба не менше 3 разів на добу (особливо зранку та перед сном) обтирати тіло рушником, змоченим теплою водою. Після цього дитину слід обтерти насухо та тепло одягти. Процедуру проводити в теплому приміщенні, де немає протягів.
Постіль та білизна повинні бути чистими і сухими. їх обов'язково потрібно кип'ятити, прасувати гарячою праскою.
Грип триває 1-2 тиж і головним чином закінчується одужанням. Проте у ослаблених дітей, а також дітей молодшого віку грип може ускладнитися запаленням легенів, середнього вуха, придаткових пазух носа, а також ураженням серця. Через 2 - 3 тиж після грипу, якщо він супроводжувався ангіною (стрептококовою), дитина може захворіти на ревматизм, пієлонефрит.
Хвору на грип дитину треба тримати вдома до повного одужання.
Оскільки для лікування грипу немає специфічних препаратів, не варто без призначення лікаря давати антибіотики або сульфаніламідні препарати. Ці ліки можуть зашкодити, зокрема спричинити алергію.
Мал. 50. Зони точкового масажу при грипі
Внаслідок великої мінливості віруса грипу існуючі методи специфічної профілактики часто виявляються неефективними. Імунітет виробляється тільки до того штаму вірусу, проти якого було проведено щеплення, або після хвороби, спричиненої ним.
Для неспецифічної профілактики звичайно використовують інтерферон.
До найбезпечніших методів запобігання захворюванню належить вітамінізація організму. Так, аскорбінова кислота сприяє ущільненню клітинних оболонок, зокрема верхніх дихальних шляхів, через які вірус грипу найчастіше проникає в організм людини. Лікувально-профілактична дія її потенціюється вітаміном Р. Як полівітамінний препарат використовують таку суміш:
Плоди шипшини коричної - 10 г
Плоди горобини звичайної - 10 г
Плоди смородини чорної - 10 г
Трава суниць лісових - 10 г
Трава кропиви дводомної - 10 г
Столову ложку суміші залити 200 мл води, витримати на водяній бані 15 - 20 хв, настояти 30 - 40 хв, процідити, віджати. Приймати по 30 - 100 мл 2 - 3 рази на день після їди у разі підвищеної кислотності шлункового соку. В інших випадках - за 15 - 20 хв перед їдою.
На вірус грипу несприятливо впливає кисле середовище. Тому одним з методів профілактики захворювання є щодобове споживання лимонів. П'ють чай з лимоном, їдять лимони з цукром або медом. Можна додати свіжий сік у описаний вище настій лікарських рослин безпосередньо перед вживанням.
Для профілактики грипу корисні часник та цибуля. Вони підвищують опірність організму, згубно діють на патогенні мікроорганізми, що можуть спричинити зниження імунітету.
Подрібнені зубки часнику залити олією (краще кукурудзяною нерафінованою) і вживати як приправу до м'ясних страв, салатів тощо. Зберігати 1 -2 доби під щільною кришкою у холодильнику.
Дітям, особливо із захворюваннями серцево-судинної системи, схильністю до запору рекомендують вживати свіжий кефір, додаючи на кожні 100 г 1-2 зубки подрібненого часнику.
Корисним є такий засіб. Порізати половину лимона з шкуркою та 7 зубків часнику. Суміш покласти в банку місткістю 0,5 л, залити холодною перевареною водою. Банку закрити кришкою і поставити в темне місце на 4 доби. Зберігати вхолодильнику. Приймати по 1 чайній - 1 десертній ложці (залежно від віку дитини) 1 раз на день за 20 хв до сніданку.
Для запобігання захворюванню на грип треба підвищувати опірність організму. З цією метою дуже важливо забезпечити правильний режим дня, ретельний догляд, загартовувати дитину, уникати контактів з хворими на грип.
ЛІТЕРАТУРА
1. Абу Али Ибн Сина (Авиценна). Канон врачебной науки: В 5 т. - Ташкент: "Фан", 1979. Болтарович З.Є. Українська народна медицина. - К.: Абрис, 1994. - 319 с. Губерфиц А.Я., Линевский Ю.В. Лечебное питание. - К.: Вищ. шк. 1977. - 238 с. Губергриц А.Я., Соломченко Н.И. Лекарственные растения Донбасса. - Донецк: Донбасе, 1990. - 245 с.
2. Джарвис Д.С. Мед и другие естественные продукты. - Апимондия, 1988. - 126с. Дудченко Л.Г., Кривенко В.В. Пищевые растения- целители. - К.: Наук, думка, 1988.
3. Землинский СЕ. Лекарственные растения СССР. - М.: Медгиз, 1958. - 611 с.
4. Кархут В.В. Ліки навколо нас. - К.: Здоров'я, 1975. - 446 с.
5. Киейп С. Моє водолечение. - К.: 1904. - 275 с.
6. Ковалева Н.Г. Лечение растениями. - М.: Медицина, 1971. - 350с.
7. Кузнецов С.М. Легенды о целебных растениях. - Краснодар: Краснодар. кп. изд-во, 1971. - 103 с.
8. Лікарські рослини. Енциклопедичний довідник за ред. акад. АН УРСР А.М. Гродзинського.- К.: Голов. ред. радян. енцикл. ім. М.П.Бажана, 1991. - 543 с.
9. Довідник з фітотерапії /Мамчур Ф.І., Макарчук Н.М., Лещинская Я.С. та ін. - К.:
10. Здоров'я, 1986. - 274 с.
11. Минаева В.Г. Лекарственные растения Сибири. - Новосибирск:
12. Наука, 1991. - 432 с.
13. Младенов С. Мед и медолечение. - М.:Медицина, 1969. - 180 с.
14. Носаль І.М. Від рослини до людини. - К.: Веселка, 1992. - 606 с.
15. Осетров В.Д. Альтернативная фитотерапия. - К.: 1993. - 170 с.
16. Платеи М. Новый способ лечеиия /Иод ред. доктора медицины А.П.Зеленкова: В 3 т. - С.ГІб: Просвещение, 1904.

 
 

Цікаве

Загрузка...