WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Діабет цукровий. Народні методи лікування - Реферат

Діабет цукровий. Народні методи лікування - Реферат

з різною тривалістю та ефективністю дії у різні періоди доби (інсулін Б, суінсулін, суспензія цинк-інсуліну для ін'єкцій). Визначаючи дозу інсуліну, враховують, що кожна одиниця інсуліну сприяє засвоєнню 5 г цукру. Потреба в інсуліні, денні дози залежать від рівня глюкози в сечі і крові. їх може визначити лише лікар.
У комплексній терапії цукрового діабету використовують лікарські рослини, проте їх застосування не виключає інсулінотерапію у дітей.
Одночасно з дієтою призначають такі суміші:
1. Листки чорниці звичайної - 30 г
Лушпиння квасолі звичайної - 30 г
Листки шовковиці чорної - 30 г
Трава козлятника лікарського - 30 г
Дві столові ложки суміші залити 500 мл води, витримати 15 хв на водяній бані, настояти 30 хв, процідити. Приймати до 1 склянки 3 - 4 рази на день за 30 хв перед їдою. Дозування повинно відповідати віку та стану дитини.
2. Трава козлятника лікарського - 20 г
Листки чорниці звичайної - 20 г
Листки берези бородавчастої - 5 г
Кора крушини ламкої - 5 г
Корені цикорію дикого - 30 г
Столову ложку суміші залити 300 мл води, кип'ятити 15 хв на малому вогні, настояти 15 хв, процідити. Приймати до 1/2 склянки 3 рази на день за 30 хв перед їдою.
Для поліпшення зв'язування молекули інсуліну з рецепторами клітинних мембран використовують такий відвар: 10 г подрібненого лушпиння квасолі звичайної залити 500 мл води, уварити до 1/2 від початкового об'єму. До відвару додати 10 г трави споришу звичайного та 10 г шишок хмелю звичайного, кип'ятити 10 хв на малому вогні./Приймати по 30 - 80 мл 3 рази на день за 20 хв перед їдою. Хміль є джерелом хрому, який потрібен для зв'язування інсуліну з мембранами клітин. Препарат призначають дітям у разі відносної недостатності інсуліну в організмі.
Для ослаблення сечового виснаження беруть порівну корені кропиви дводомної та листки подорожника великого. Дві столові ложки суміші кип'ятити у 500 мл води 20 хв на малому вогні. Приймати по 50 - 100 мл через 2 год після їди, додаючи до кожної порції відвару по 1/3-1/2 чайної ложки товченого проса.
Для зниження кількості глюкози у крові народні цілителі радять середнього розміру цибулину очистити від лушпиння та цілою опустити у банку з водою, настояти добу. Вранці натще дати дитині випити стільки настою, скільки вона захоче. Цибулю знов замочити у воді на добу. Так повторювати процедуру з тою самою цибулиною протягом 7 - 10 діб, після чого взяти нову цибулину.
При цукровому діабеті корисно щоденно робити масаж живота та лікувальну гімнастику. Лікувальна гімнастика сприяє поліпшенню вуглеводного обміну, бо під впливом м'язової діяльності підвищуються засвоєння глюкози та ефект дії інсуліну.
Щоденно треба обмивати тіло водою температури 25 - 27 °С, легенько розтираючи шкіру.
Щоденно або через день приймати ванни температури 32 - 36 °С тривалістю 10 - 15 хв. Дуже корисні хвойні ванни температури 33 - 36 °С.
На ніч накладати збуджувальний компрес на живіт.
Рекомендують 2 - 3 рази на тиждень ставити проносні клізми, а потім невеликі (до 50 мл) з води температури 17 - 20 °С.
При доброму самопочутті раз на тиждень слід робити парові постільні ванни.
Для примочок на рани, виразки, що виникають внаслідок порушення кровообігу, особливо на нижніх кінцівках, рекомендують такі засоби:
1) 1 столову ложку квіткових кошиків арніки гірської залити 200 мл води, кип'ятити 10 хв на малому вогні, настояти 2 год. Марлю, складену у 4 шари, змочити у відварі та прикласти до уражених ділянок на всю ніч;
2) 2 столові ложки насіння льону звичайного залити 200 мл води, довести до кипіння, струшувати протягом 10 - 15 хв до утворення драглистої маси. Процідити і прикладати до ран на ніч.
Догляд за дитиною вимагає великої витримки, чуйного ставлення, суворого додержання режиму харчування та схеми введення інсуліну. Дитина повинна їсти 5 разів на день.
Неадекватне введення інсуліну, порушення режиму харчування можуть спричинити гіпоглікемію (зниження вмісту глюкози у крові). Для легкої форми гіпоглікемії характерна сонливість, яка зникає, якщо дати дитині солодкий чай, цукерку, чайну ложечку меду. Треба пам'ятати, що гіпоглікемія може швидко перейти у гіпоглікемічну кому: з'являються в'ялість, загальна слабкість, блідість шкіри, пітливість, запаморочення, тремор, судоми. Хворий непритомніє і потребує термінової медичної допомоги.
Порушення режиму лікувального харчування, насамперед надмірне вживання вуглеводів та жирів, може призвести до діабетичної коми. Стан хворого різко погіршується, підвищується спрага, з рота з'являється запах ацетону, виникають слабкість, головний біль, сонливість, яка переходить у важкий сон та непритомність. Необхідно терміново викликати лікаря! До його приходу дитину покласти в ліжко, зігріти грілками, дати слабкий розчин соди харчової (1 чайну ложку на склянку води) або боржомі, забезпечити доступ свіжого повітря.
Хворі на цукровий діабет потребують ретельного догляду за шкірою, слизовою оболонкою рота, статевих органів, особливо у дівчат.
Щоденно проводити гігієнічні процедури для ніг, регулярно оглядати стопи хворої дитини, що важливо для профілактики тяжких ускладнень діабету, які виникають через порушення кровопостачання тканин. Тому навіть невеликі ранки загоюються довго та можуть призвести до трофічних виразок.
Унаслідок порушення нервової регуляції виникають відчуття оніміння ніг, шпигання, пекучий біль, інколи навіть втрачається відчуття болю.
Щоденно треба мити ноги з милом, вода не повинна бути гарячою. Підстригати дитині нігті краще після миття. Носити тільки бавовняні шкарпетки, взуття - з натуральної шкіри, нетісне. Треба берегти ноги дитини від переохолодження та перегрівання. Не можна парити ноги, прикладати до стоп грілки.
Як загальнозміцнювальний чинник корисне курортне лікування.
Регулярно проводити контрольні аналізи крові та сечі.
ЛІТЕРАТУРА
1. Абу Али Ибн Сина (Авиценна). Канон врачебной науки: В 5 т. - Ташкент: "Фан", 1979. Болтарович З.Є. Українська народна медицина. - К.: Абрис, 1994. - 319 с. Губерфиц А.Я., Линевский Ю.В. Лечебное питание. - К.: Вищ. шк. 1977. - 238 с. Губергриц А.Я., Соломченко Н.И. Лекарственные растения Донбасса. - Донецк: Донбасе, 1990. - 245 с.
2. Джарвис Д.С. Мед и другие естественные продукты. - Апимондия, 1988. - 126с. Дудченко Л.Г., Кривенко В.В. Пищевые растения- целители. - К.: Наук, думка, 1988.
3. Землинский СЕ. Лекарственные растения СССР. - М.: Медгиз, 1958. - 611 с.
4. Кархут В.В. Ліки навколо нас. - К.: Здоров'я, 1975. - 446 с.
5. Киейп С. Моє водолечение. - К.: 1904. - 275 с.
6. Ковалева Н.Г. Лечение растениями. - М.: Медицина, 1971. - 350с.
7. Кузнецов С.М. Легенды о целебных растениях. - Краснодар: Краснодар. кп. изд-во, 1971. - 103 с.
8. Лікарські рослини. Енциклопедичний довідник за ред. акад. АН УРСР А.М. Гродзинського.- К.: Голов. ред. радян. енцикл. ім. М.П.Бажана, 1991. - 543 с.
9. Довідник з фітотерапії /Мамчур Ф.І., Макарчук Н.М., Лещинская Я.С. та ін. - К.:
10. Здоров'я, 1986. - 274 с.
11. Минаева В.Г. Лекарственные растения Сибири. - Новосибирск:
12. Наука, 1991. - 432 с.
13. Младенов С. Мед и медолечение. - М.:Медицина, 1969. - 180 с.
14. Носаль І.М. Від рослини до людини. - К.: Веселка, 1992. - 606 с.
15. Осетров В.Д. Альтернативная фитотерапия. - К.: 1993. - 170 с.
16. Платеи М. Новый способ лечеиия /Иод ред. доктора медицины А.П.Зеленкова: В 3 т. - С.ГІб: Просвещение, 1904.

 
 

Цікаве

Загрузка...