WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Епілепсія. Народні методи лікування - Реферат

Епілепсія. Народні методи лікування - Реферат

їх.
Трава меліси лікарської - 20 г
Трава вероніки лікарської - 20 г
Трава полину звичайного - 20 г
Трава герані лісової - 20 г
Трава буквиці лікарської -20 г
Трава глухої кропиви білої - 20 г
Листки підбілу звичайного - 20 г
Трава конвалії звичайної - 20 і-
Молоді гілки злистям омели білої - 20 г
Трава материнки звичайної - 40 г
Трава пасльону чорного - 10 г
1,5 столової ложки суміші залити 500 мл води, довести до кипіння, кип'ятити 5 хв на малому вогні, настояти 30 хв. Приймати по 50- 150 мл 3 рази на день за 15 - 20 хв перед їдою. Точну дозу визначають після консультації з лікарем.
Обов'язковою умовою успішного лікування є абсолютна відмова від алкоголю (в тому числі й пива), який навіть через 1-2 роки після початку лікування здатен викликати рецидив хвороби.
У народній медицині для лікування епілепсії, істерії використовували корені полину звичайного. Давали його порошок. При цьому корінь викопували лише дерев'яною лопатою, а, висушивши та розтерши на порошок, брали тільки дерев'яною ложкою. Готували також відвар кореня. 30 г сировини залити 500 мл окропу, кип'ятити 5-15 хв, процідити і пити по 1/3 склянки 3 рази на день.
Падуча хвороба відома з часів сивої давнини.
Надзвичайний інтерес становлять поради Авіценни щодо лікування епілепсії: "Падуча у дітей від зіпсованості їхніх рідин. Спорожнювати кишечник клізмами. Корисно викликати блювання, після чого класти на голову пов'язки зі зміцнювальних та зігрівальних ліків - гірчиці й подібних до неї речовин, давати хворому нюхати руту. Вводити в ніс м'якуш коло квінту, нашатир, чорнушку, перець, імбир, мірру і т.ін. З напоїв - настоянку гіркого полину, відвар гісопу з сатаром. Починати з випорожнення кишечнику за допомогою рідких ліків. У разі зведення нерва та спазму - розтирання з олією та теплою водою з подальшим натисканням та розминанням. Для відтягання матерії донизу - повільне розтирання тіла згори вниз, починаючи з ділянки грудей. Голову при цьому тримати прямо..."
Всім хворим на епілепсію рекомендують ретельний догляд за шкірою: щоденні обтирання всього тіла водою температури 27 °С.
Раз на тиждень перед сном корисно надягати на дитину сорочку, змочену солоною (або морською) водою і добре викручену. Тримати до висихання. Дитина має бути тепло вкутана. Після висихання сорочку зняти, обтерти тіло теплою водою, змінити сорочку, покласти дитину спати.
Ефективні сидячі ванни температури води 30 - 31 °С тривалістю 20 хв. Одночасно треба робити парові ванни для ніг. Закінчують процедуру ванною для ніг з тієї води, яку використовували для сидячої ванни.
Тричі на тиждень на ніч накладають збуджувальні обгортання живота та литок.
Якщо судоми не надто сильні, слід намагатися допомогти хворому заспокійливими процедурами.
Якщо у хворого голова холодна, тобто немає припливу крові, накладають теплі (не гарячі) компреси на голову, потилицю та нижню частину тіла. Одночасно на ноги кладуть парові компреси. Хворого треба укласти таким чином, щоб голова була трохи нижче.
Якщо під час приступу голова у хворого гаряча, треба намагатися відтягти кров від мозку до інших частин тіла. Для цього на голову кладуть прохолодні компреси. Хворий повинен лежати так, щоб голова була у підвищеному положенні. На ноги теж кладуть парові компреси.
Під час виконання описаних прийомів важливо дотримувати таких правил: не докладати значних зусиль, робити їх так, щоб хворий під час приступу не відчував майже ніякого опору.
У період між приступами рекомендують робити лікувальну гімнастику. Всі вправи повинні бути легкими, виконуватися без напруження, не зумовлювати втоми. Особливо корисні рухи, що сприяють відпливу крові від голови до тулуба.
При епілепсії рекомендують загальний масаж. Корисні також розминання потилиці, поплескування по спині в ділянці хребта (в напрямку згори вниз та знизу вгору), а також вібраційний масаж хребта кінчиками пальців.
Кнейп рекомендував хворим на епілепсію щоденно ходити босоніж. У теплу погоду бродити мілководдям.
Догляд за хворою дитиною має низку особливостей: не можна насильно розгинати судомно зігнуті кінцівки, бо це може призвести до посилення приступу. Під час приступу не можна турбувати хворого. Обов'язково слід підкласти під голову м'який предмет. Поки не звело щелепи, вийняти з рота сторонні речі (якщо дитина до приступу тримала їх у роті), прокласти між зубами складену в кілька разів носову хусточку, щоб хворий не прикусив язика. Розстібнути комір сорочки, ремінь - для полегшення дихання.
Сильне психічне збудження, перевтома, перегрівання, тривале перебування на сонці, недостатньо провітрене приміщення, порушення діяльності органів травлення, запор теж можуть спровокувати приступ.
Нічний сон має бути повноцінним і достатнім.
Дитина повинна рухатися, помірно займатися фізкультурою, що гальмує активність епілептичного вогнища.
У комплексі лікування важливе значення мають додержання режиму, дієти, поступове загартовування дитини.
ЛІТЕРАТУРА
1. Абу Али Ибн Сина (Авиценна). Канон врачебной науки: В 5 т. - Ташкент: "Фан", 1979. Болтарович З.Є. Українська народна медицина. - К.: Абрис, 1994. - 319 с. Губерфиц А.Я., Линевский Ю.В. Лечебное питание. - К.: Вищ. шк. 1977. - 238 с. Губергриц А.Я., Соломченко Н.И. Лекарственные растения Донбасса. - Донецк: Донбасе, 1990. - 245 с.
2. Джарвис Д.С. Мед и другие естественные продукты. - Апимондия, 1988. - 126с. Дудченко Л.Г., Кривенко В.В. Пищевые растения- целители. - К.: Наук, думка, 1988.
3. Землинский СЕ. Лекарственные растения СССР. - М.: Медгиз, 1958. - 611 с.
4. Кархут В.В. Ліки навколо нас. - К.: Здоров'я, 1975. - 446 с.
5. Киейп С. Моє водолечение. - К.: 1904. - 275 с.
6. Ковалева Н.Г. Лечение растениями. - М.: Медицина, 1971. - 350с.
7. Кузнецов С.М. Легенды о целебных растениях. - Краснодар: Краснодар. кп. изд-во, 1971. - 103 с.
8. Лікарські рослини. Енциклопедичний довідник за ред. акад. АН УРСР А.М. Гродзинського.- К.: Голов. ред. радян. енцикл. ім. М.П.Бажана, 1991. - 543 с.
9. Довідник з фітотерапії /Мамчур Ф.І., Макарчук Н.М., Лещинская Я.С. та ін. - К.:
10. Здоров'я, 1986. - 274 с.
11. Минаева В.Г. Лекарственные растения Сибири. - Новосибирск:
12. Наука, 1991. - 432 с.
13. Младенов С. Мед и медолечение. - М.:Медицина, 1969. - 180 с.
14. Носаль І.М. Від рослини до людини. - К.: Веселка, 1992. - 606 с.
15. Осетров В.Д. Альтернативная фитотерапия. - К.: 1993. - 170 с.
16. Платеи М. Новый способ лечеиия /Иод ред. доктора медицины А.П.Зеленкова: В 3 т. - С.ГІб: Просвещение, 1904.

 
 

Цікаве

Загрузка...