WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Епілепсія. Народні методи лікування - Реферат

Епілепсія. Народні методи лікування - Реферат


Реферат на тему:
Епілепсія. Народні методи лікування
Епілепсія - тяжке хронічне мозкове захворювання, основним проявом якого є стійкий епілептичний синдром. Епілептичний приступ відбувається із виключенням свідомості, з її потьмаренням або без порушення свідомості. Судоми охоплюють м'язи всього тіла.
Розвивається після пологової травми, травм голови, інфекційних хвороб, інтоксикації, при пухлинах мозку тощо.
Приступ звичайно починається з того, що хворий пронизливо кричить і падає на землю. Очі нерухомо дивляться вперед або обертаються в очних орбітах (западинах). Кисті стиснуті в кулаки, всі м'язи тіла судомно скорочуються.
Приступ не завжди починається раптово. Іноді хворі передчувають за кілька годин його початок. У них з'являються особливі відчуття, так звана епілептична аура, яка іноді триває лише кілька секунд. Хворий не завжди навіть встигає вжити запобіжних заходів, попередити оточуючих.
Аура має різний характер: у цей час хворі можуть відчувати якийсь особливий запах або раптово оглухнути на одне чи обоє вух, чути дзижчання та шум. У декого спостерігаються посіпування окремих м'язів голови, рук, запаморочення, відчуття тяжкості в голові, плутанина думок.
Приступ звичайно триває кілька хвилин. Тіло судомно випростане, голова занро-кинута, очі розплющені. Потім починаються судоми, м'язи посіпуються, хворий розмахує руками, підкидає та згинає ноги, крутить головою. При цьому хворі прикушують язик. Рани на ньому вважаються однією з характерних ознак епілепсії. Обличчя хворого під час приступу набуває синюшного забарвлення. Нерідко під час приступу відбувається мимовільне виділення сечі та калу.
Іноді епілепсія перебігає в легкій формі. Приступи не супроводжуються судомами, можливі непритомність або тільки запаморочення, плутання думок. Дитина робить якісь вчинки, не розуміючи їх значення, уриває розмову, дивиться в одну точку, а потім, наче нічого не сталося, продовжує перервану фразу.
Хворим на епілепсію притаманні певні риси характеру: черствість, бездушність, акуратність, аж до педантизму, запальність і т. ін.
Перебіг хвороби тривалий. Схильність до приступів у дітей віком до 3 років, що не пов'язана з грубими порушеннями в центральній нервовій системі, звичайно зникає сама. Юнацькі епілептичні приступи також часто минають після статевого дозрівання. Прогноз несприятливий, коли приступи починаються у зрілому віці.
Під час приступу не слід намагатися припинити судоми, бо від цього вони тільки посилюються. Треба зняти з хворого одяг, що тисне, подбати, аби він себе не травмував.
Лікування епілепсії проводять безперервно тривалий час.
Дитині треба забезпечити душевний та фізичний спокій.
Призначають щадну дієту, рекомендують молочно-рослинну їжу. Обмежують споживання м'яса, міцних бульйонів та екстрактивних речовин, зокрема міцного чаю та кави. З раціону вилучають селеру, бо вона здатна провокувати приступи. Не слід їсти гострі та солоні страви й приправи, гірчицю.
Треба давати якомога більше сирих овочів, фруктів, ягід, соків, вітамінні чаї. До харчового раціону включати страви з вівса, ячменю, пророслу пшеницю.
Природні методи лікування при епілепсії дуже ефективні.
Рекомендують суміші, що виявляють заспокійливу, протиспазматичну, протисудомну дію:
1. Трава материнки звичайної -30 г
Трава собачої кропиви серцевої - 20 г
Кореневища з коренями
синюхи блакитної - 30 г
Корені цикорію дикого - 30 г
Шишки хмелю звичайного - 20 г
Трава меліси лікарської - 20 г
Трава парила звичайного - 20 г
Три столові ложки суміші залити 400 мл води, довести до кипіння, кип'ятити 10 хв на малому вогні, настояти 2 год, процідити. Приймати по 100 мл 3 рази на день та 4-й раз - 50 мл перед сном. Маленьким дітям відповідно до віку давати по 30 - 70 мл відвару за прийом.
Шишки хмелю звичайного - 20 г
Трава м'яти перцевої - 20 г
Трава меліси лікарської - 20 г
Суцвіття з приквітками
липи серцелистої - 20 г
Трава маренки запашної - 20 г
Трава буркуну лікарського - 20 г
Кореневища з коренями
оману високого - 20 г
Столову ложку суміші залити 200 мл окропу, настояти до охолодження, процідити. Пити до 2 склянок на день. Дози для дітей такі самі, як і в попередньому рецепті.
Лікування проводити до припинення або значного порідшання приступів, чергуючи суміші.
Одночасно з наведеними сумішами використовують також відвар кореневища з коренями синюхи блакитної: 1 чайну ложку залити 200 мл окропу, кип'ятити 20 хв на малому вогні, настояти, процідити. Давати дітям по 1 чайній - 1 столовій ложці перед сном. Дітям старшого віку призначають настоянку кореневища синюхи (1:10) на 40 % спирті етиловому. Настоювати 2 тиж. Приймати 1 раз на день перед сном. Дозу препарата встановлюють індивідуально - залежно від самопочуття дитини (після прийому певної дози препарату сон має бути спокійним, а після сну дитина повинна почувати себе бадьорою, добре відпочилою). Починати прийом настоянки з 2-3 крапель, поступово підвищуючи дозу до ефективної.
У разі частих епілептичних приступів, неврастенії використовують траву гармали звичайної: 1 чайну ложку залити 200 мл окропу, настояти у глиняному горщику до охолодження. Приймати по 1 чайній - 1 столовій ложці 3 рази на день. Давати дітям, що старші за 5 років.
При епілепсії, переляку дітям рекомендують траву заячої конюшини багатолистої: 1 столову ложку залити 100 мл окропу, настояти 30 хв, процідити. Дітям віком до 3 років призначають по 1 столовій ложці 3 рази на день, віком від 3 до 5 років - по 2 столові ложки, після 5 років - по 4 столові ложки 3 рази на день.
При епілепсії, істерії, конвульсіях у дітей використовують траву підмаренника справжнього: 2 столові ложки залити 400 мл окропу, настояти 1 год. Приймати по 1/3 склянки 4 рази на день перед( їдою. Дітям молодшого віку давати по 20 - 30 мл на прийом. Свіжий сік рослини пити по 1/2 чайної ложки 3 рази на день.
При епілепсії використовують корені півонії незвичайної: 1 чайну ложку залити 400 мл окропу, настояти 30 хв, процідити. Приймати по 1 чайній -1 десертній ложці З рази на день за 10 - 15 хв перед їдою. Передозування небезпечне! Дітям віком до З років не призначати.
Лікування епілепсії лікарськими рослинами повинно тривати не менше 3 років. Якщо суміші рослин мають переважно однаковий склад, то після місяця прийому треба робити перерву на 10 - 15 діб.
Під час лікування пропонованою сумішшю трав у початковий етап слід поступово відмовлятися від хімічних препаратів, зменшувати кількість прийомів та дози з тим, щоб до початку 2 -3-го місяця зовсім не використовувати

 
 

Цікаве

Загрузка...