WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Жовтяниця. Народні методи лікування - Реферат

Жовтяниця. Народні методи лікування - Реферат


Реферат на тему:
Жовтяниця. Народні методи лікування
?
Жовтяниця - синдром, що спостерігається при захворюваннях печінки, закупорюванні жовчних проток, інтоксикації, гемолізі (підвищеному руйнуванні еритроцитів).
Жовтяниця проявляється забарвленням у жовтий колір слизових оболонок, склер, шкіри тощо внаслідок нагромадження в крові та тканинах жовчних пігментів (білірубіну). У жовтий колір може забарвлюватися грудне молоко.
Не забарвлюються сльози, слина, шлунковий сік, спинномозкова рідина, мозкові оболонки, головний і спинний мозок.
Хворого на жовтяницю треба оглядати при денному освітленні.
Якщо вміст білірубіну в крові збільшений незначно (понад 20,5 мкмоль), склери стають жовтуватими (субіктеричними), колір шкіри ще не змінений.
У разі жовтяниці, що виникає при вірусному гепатиті, сеча набуває кольору темного пива, кал знебарвлюється. Жовтяниця може розвиватися в період загострення хронічного гепатиту.
Хворі скаржаться на біль та неприємні відчуття у верхній частині живота, зокрема у правому підребер'ї.
Посиленню жовтяниці сприяють емоційне та фізичне перенапруження, гострі інфекційні захворювання. Якщо жовтяниця виникла внаслідок порушення виділення жовчі (механічна жовтяниця), то при подразненні жовчними кислотами нервових закінчень шкіри з'являється сильне свербіння. У разі гемолітичної жовтяниці (через руйнування еритроцитів) свербіння шкіри та інших ознак інтоксикації не буває.
Жовтяниця новонароджених спостерігається майже у 80 % дітей. Фізіологічна жовтяниця розвивається не раніше, як через 36 год після народження, переважно на третю добу. Шкіра набуває жовтуватого кольору, особливо на обличчі, грудях, спині. Дитина активна, добре ссе грудь. Забарвлення сечі і випорожнень не змінюється, кількість гемоглобіну не зменшується. Жовтяниця супроводжується деякою в'ялістю дитини. Особливого лікування дитина не потребує. До кінця другого - початку третього тижня минає без лікування. Фізіологічна жовтяниця спричинюється посиленим розпадом еритроцитів і недостатністю функції печінки.
Тяжка форма жовтяниці новонароджених буває тоді, коли еритроцити матері та дитини несумісні за резус-фактором. У дитини відбувається гемоліз еритроцитів, що призводить до розвитку анемії та жовтяниці. Спостерігається бурхливий розвиток хвороби. Швидко наростають прояви анемії та жовтяниці, дитина стає млявою, відмовляється від груді, може бути потьмарення свідомості. Видужання можливе у разі раннього внутрішньовенного переливання резус-негативної крові.
Для лікування фізіологічної жовтяниці застосовують збуджувальні обгортання живота з використанням води температури 30 °С. Дитину треба купати у воді температури 35 - 36 °С.
У період лікування жовтяниці у дітей старшого віку дієта повинна бути легкою, щадною, переважно рослинного походження. До харчового раціону обов'язково слід включати вівсяний відвар, вівсяну і ячмінну каші, пророслу пшеницю.
Зменшенню жовтяниці сприяють корені хрону. 100 г кашки свіжого хрону залити 300 мл окропу, щільно закрити кришкою, настояти 24 год. Приймати по 50 мл 3 рази на день перед їдою. Дітям віком до 3 років не призначати.
Рекомендують також такий засіб: сік 2 лимонів і 2 головок часнику змішати. Вживати по 1/2 чайної ложки через 2 год після їди. Давати дітям старшого віку.
У лікуванні жовтяниці велику роль народна медицина відводить моркві. Вона має бути неодмінною складовою раціону.
Для зменшення жовтяниці використовують таку суміш:
Трава полину гіркого - 50 г
Трава льонку звичайного - 20 г
Трава золототисячника звичайного - 30 г
Корені солодки голої - 40 г
Приймочки зі стовпчиками кукурудзи звичайної - 20 г
Столову ложку суміші залити 300 мл води, витримати на водяній бані 15 хв. Приймати по 50-100 мл 3 рази на день за 20 хв перед їдою (залежно від віку дитини).
Для маленьких дітей рекомендують такий засіб. Подрібнити 3 - 5 штук плодів яловцю звичайного, залити 250 мл води, довести до кипіння. Приймати по 1 -2 столові ложки 3 рази на день.
Під час жовтяниці рекомендують такі суміші:
1. Трава шавлії лікарської - 30 г
Трава полину гіркого - 30 г
Чайну ложку суміші залити 200 мл окропу, настояти 1 год. Приймати по 1-3 столові ложки 3 рази на день.
2. Плоди яловцю звичайного - 20 г
Кореневище аїру тростинового - 20 г
Трава фіалки триколірної - 20 г
Трава деревію звичайного - 20 г
Трава рутки лікарської - 20 г
Трава парила звичайного - 20 г
Трава м'яти перцевої - 20 г
Столову ложку суміші залити 300 мл води, довести до кипіння, витримати на водяній бані 15 хв, настояти 20 хв, процідити. Приймати по 70 мл 2 - 3 рази на день за 15 хв перед їдою. Дітям віком до 5 років дають по 10 - 30 мл настою за раз.
У разі тривалої жовтяниці використовують кореневища з коренями марени красильної: 30 г залити 400 мл води, кип'ятити на малому вогні доти, доки не залишиться 300 мл відвару. Процідити, підсолодити. Приймати по 1-3 столові ложки кілька разів на день.
При гепатиті, що супроводжується жовтяницею, а також механічній жовтяниці помічний такий засіб. 10 г кори глоду колючого кип'ятити 20 хв у 1 склянці води, додати 3 г листків м'яти перцевої, настояти 30 хв. Приймати до 2 склянок на добу. Дітям молодшого віку давати по 20 - 50 мл 3 рази на день.
На Закарпатті жовтяницю лікують настоєм 2 столових ложок сухих шишок хмелю звичайного у 2 склянках розбавленого окропом молока (1:1). Настоюють протягом ночі, випивають за день. Навесні або влітку замість шишок беруть 2 столові ложки молодих пагонів

 
 

Цікаве

Загрузка...