WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Забиття. Заїкання. Народні методи лікування - Реферат

Забиття. Заїкання. Народні методи лікування - Реферат

нервового збудження у дітей, що заїкаються, заспокійливу дію виявляє валеріана лікарська. Десертну ложку подрібнених кореневищ з коренями залити 200 мл холодної перевареної води, настояти 12 год, процідити. Приймати по 1-2 столові ложки 3 рази на день. Дітям молодшого віку - по 1 чайній ложці 2 - 3 рази на день.
Настій та настоянка трави собачої кропиви серцевої теж має заспокійливу дію, поліпшує сон. Столову ложку трави залити 200 мл окропу, настояти 2 год у закритому посуді, процідити. Приймати по 1 столовій ложці 3 - 4 рази на день за 1 -2 год перед їдою. Настоянку трави (аптечний препарат) приймають по 20 - 30 крапель з водою 3 рази на день за 30 хв перед їдою. Даватидітям старшого віку.
При заїканні використовують відвар трави рути запашної: 5 г залити 500 мл води, кип'ятити 5 хв на малому вогні. Теплим відваром полоскати рот і горло (але не ковтати) кілька разів на день, роблячи перерви на 1-2 доби.
У народній медицині рекомендують змішати 3 краплі соку листків та квіток ясенцю білого та 2 краплі соку трави кропиви дводомної. Суміш тримати на язику 5 хв. Процедуру повторювати через 2 - 3 год протягом дня. Тривалість курсу лікування - 10 діб. Можна 20 г свіжої трави ясенцю білого та 20 г свіжих листків кропиви дводомної залити 0,6 л окропу, настояти до охолодження, процідити. Полоскати рот та горло кілька разів на день по 5 хв.
Арістотель для лікування заїкання пропонував змазувати язик сумішшю мумійо з медом.
При заїканні для прийому всередину призначають таку суміш:
Трава кропиви дводомної - 10 г
Квіткові кошики
ромашки лікарської - 10 г
Кореневища з коренями
дягелю лікарського - 5 г
Трава вересу звичайного - 5 г
Трава звіробою звичайного - 5 г
Трава меліси лікарської - 5 г
Шишки хмелю звичайного - 5 г
Десертну ложку суміші залити 200 мл окропу, настояти 30 хв. Пити теплим зранку і перед сном по 40 - 80 мл.
Щоденно робити вологі обтирання тіла. Виконувати гімнастичні вправи для тренування дихання.
Під час читання, розмови треба ретельно виправляти погрішності в артикуляції (процесі формування звуків мови). Частіше примушувати дитину читати вголос, завчати напам'ять вірші, абзаци з тексту.
З раннього дитинства з дітьми слід розмовляти правильно, не роблячи забави з лепету малюка. Боротися з сором'язливістю, оберігати дитину від глузування товаришів, вселяти впевненість у собі. Не варто забувати, що для дітей старшого віку це тяжке випробування. Вади мови заважають навчанню, іноді навіть є причиною відставання в розумовому розвитку.
ЗАПАЛЕННЯ ОЧЕЙ У НОВОНАРОДЖЕНИХ
У новонароджених у перші дні життя, звичайно на 3-тю-4-ту добу після народження, може виникнути запалення слизової оболонки ока, що швидко набуває слизисто-гнійного характеру.
Нерідко запалення очей супроводжує інші захворювання (діатез, золотуха, рахіт та ін.). У цьому разі, крім місцевого лікування, треба проводити також і загальне, спрямоване на усунення причини основної хвороби.
Запалення очей проявляється тим, що дитина у стані неспання намагається заплющити очі. Зі світлобоязню пов'язані припухання верхніх повік та почервоніння їх країв. З'являється сльозотеча. Через деякий час у обох куточках очей збирається жовтуватий гнійний слиз, що склеює вії й повіки.
Слід часто промивати очі стерильним бинтом, намоченим у перевареній воді температури 28 - 30 °С, та видаляти гній.
Прикладати компреси з марлі, складеної в 4 - 6 разів та змоченої у воді температури 20 - 25 °С. Компрес змінювати через 3 - 5 хв.
Для промивання та компресів готують відвар такої суміші: Трава очанки лікарської - 20 г
Крайові квітки волошки синьої - 20 г Листки подорожника великого - 20 г
Чайну ложку суміші залити 100 мл окропу, кип'ятити 5 хв на малому вогні, настояти до охолодження, процідити через стерильну марлю.
Грудним дітям очі постійно треба очищати від гною, промиваючи їх грудним молоком або водним розчином яєчного білка.
Профілактично для запобігання запаленню очей закапувати очі новонародженого маслиновою олією (1 краплю), фітонциди якої діють бактерицидно.
Кон'юнктивіт легкого ступеня звичайно минає через кілька діб.
Якщо стан не поліпшується або збільшується кількість гнійних виділень, слід звернутися до лікаря.
Особливо небезпечний кон'юнктивіт у новонароджених, який виникає у разі інфікування гонококом, що потрапив з родових шляхів хворої на гонорею матері. Такий кон'юнктивіт нерідко призводить до втрати зору. Для профілактики хвороби ще в пологовому будинку в кон'юнктивальний мішок закапують 1 % розчин нітрату срібла або олійний розчин пеніциліну.
ЛІТЕРАТУРА
1. Абу Али Ибн Сина (Авиценна). Канон врачебной науки: В 5 т. - Ташкент: "Фан", 1979. Болтарович З.Є. Українська народна медицина. - К.: Абрис, 1994. - 319 с. Губерфиц А.Я., Линевский Ю.В. Лечебное питание. - К.: Вищ. шк. 1977. - 238 с. Губергриц А.Я., Соломченко Н.И. Лекарственные растения Донбасса. - Донецк: Донбасе, 1990. - 245 с.
2. Джарвис Д.С. Мед и другие естественные продукты. - Апимондия, 1988. - 126с. Дудченко Л.Г., Кривенко В.В. Пищевые растения- целители. - К.: Наук, думка, 1988.
3. Землинский СЕ. Лекарственные растения СССР. - М.: Медгиз, 1958. - 611 с.
4. Кархут В.В. Ліки навколо нас. - К.: Здоров'я, 1975. - 446 с.
5. Киейп С. Моє водолечение. - К.: 1904. - 275 с.
6. Ковалева Н.Г. Лечение растениями. - М.: Медицина, 1971. - 350с.
7. Кузнецов С.М. Легенды о целебных растениях. - Краснодар: Краснодар. кп. изд-во, 1971. - 103 с.
8. Лікарські рослини. Енциклопедичний довідник за ред. акад. АН УРСР А.М. Гродзинського.- К.: Голов. ред. радян. енцикл. ім. М.П.Бажана, 1991. - 543 с.
9. Довідник з фітотерапії /Мамчур Ф.І., Макарчук Н.М., Лещинская Я.С. та ін. - К.:
10. Здоров'я, 1986. - 274 с.
11. Минаева В.Г. Лекарственные растения Сибири. - Новосибирск:
12. Наука, 1991. - 432 с.
13. Младенов С. Мед и медолечение. - М.:Медицина, 1969. - 180 с.
14. Носаль І.М. Від рослини до людини. - К.: Веселка, 1992. - 606 с.
15. Осетров В.Д. Альтернативная фитотерапия. - К.: 1993. - 170 с.
16. Платеи М. Новый способ лечеиия /Иод ред. доктора медицины А.П.Зеленкова: В 3 т. - С.ГІб: Просвещение, 1904.

 
 

Цікаве

Загрузка...