WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Карієс зубів. Народні методи лікування - Реферат

Карієс зубів. Народні методи лікування - Реферат


Реферат на тему:
Карієс зубів. Народні методи лікування
?
Карієс - патологічний процес, що характеризується ураженням твердих тканин зуба та руйнуванням емалі й дентину з утворенням порожнини.
Розрізняють дві форми руйнування зубів - гостру та хронічну.
На емалі утворюється темна або жовтувата пляма, іноді - матова. Вона поступово перетворюється на ямочку, а згодом - на порожнину.
Руйнування твердих тканин зуба призводить до появи короткочасного болю у зубі під час контакту з гарячим, холодним, кислим, солодким, солоним, а також при натисканні на уражену тканину зуба.
Якщо уражений карієсом зуб не лікувати, то коронка зуба руйнується. Прогноз сприятливий, якщо захворювання виявлено в ранній стадії, менш сприятливий - у разі загального порушення живлення дитини, мінерального обміну (тяжка форма рахіту, золотуха, туберкульоз). За такої патології , попри лікування, зуби продовжують руйнуватися. Карієс зубів - необоротний процес.
Для запобігання розвитку та прогресуванню карієсу велику роль відіграють правильний догляд та раціональне харчування.
Дієта має містити продукти, що багаті на вітаміни та мінеральні солі, зокрема фтор, кальцій та фосфор, для нормального перебігу процесу мінералізації дуже потрібний вітамін О. Корисно їсти морську капусту - по 1/2 чайної ложки 3 рази на день.
Зміцненню зубів і профілактиці карієсу сприяють продукти, що містять фтор (морська риба), кальцій (молоко, кисломолочний сир). Треба навчити дитину утримувати в роті кожний ковток молока по 2 - 3 хв. Так слід випити хоча б півсклянки на день.
Сприяє збереженню зубів, використовується як профілактичний засіб щодо карієсу, особливо у дітей, чай.
Неодмінно слід відмовитися від надмірної кількості солодощів (цукерки, торти, солодке печиво), залишки яких шляхом бродіння утворюють молочну та оцтову кислоти. Кислота проникає у тріщини (щілини) на зубній емалі й руйнує зубну тканину. Вилучити також продукти, багаті на щавлеву кислоту, оскільки вона утворює з кальцієм нерозчинні сполуки та сприяє виведенню його з організму. Органічні кислоти, що містяться у лимонах, апельсинах, персиках тощо, сприяють розчиненню кальцію зубної емалі. Тому після їх вживання ротову порожнину обов'язково треба прополоскати водою.
З огляду на сказане треба чистити зуби, не поспішаючи, по 3 хв, уранці та ввечері. Це допомагає очистити ротову порожнину від мікроорганізмів, які виділяють кислоти, що руйнують зубну емаль, сприяють утворенню карієсу.
Чудовим засобом для чищення зубів є пшеничні висівки.
За низького вмісту у воді та їжі фтору треба чистити зуби пастами з протика-рієсною дією.
Якщо руйнування зубів вже почалося, важливо припинити цей процес, зберегти уражені ним зуби та запобігти карієсу здорових. З цією метою слід своєчасно відвідувати стоматолога.
У стадії початкового карієсу використовують і такі засоби рослинного походження.
У порожнину зуба кладуть - невеликі шматочки листка алое деревовидного, прикладають ватку, змочену відваром кореневища з коренями марени красильної (10 г на 100 мл окропу, кип'ятити 20 хв).
Для компресів, полоскання використовують відвар квіток черемхи звичайної (10 г на 200 мл окропу).
Порошок недозрілих галів кладуть на уражені карієсом зуби.
Для лікування глибокого карієсу використовують 5 -10 % тимолову або евгенол-тимоловупасту (аптечний препарат).
Якщо процес руйнування зайшов надто далеко, то єдиним засобом боротьби є видалення зуба.
Зберегти зуби здоровими допомагають такі процедури.
Для самоочищення зубів після кожного прийому їжі слід жувати тверді продукти (моркву, яблуко) протягом 10-15 хв, полоскати рот водою. Доцільно використовувати лужну мінеральну воду.
До сніданку полоскати рот розчином харчової соди (1/4 чайної ложки на склянку води) з метою розчинення муцину, що скупчився протягом ночі і фіксує харчові залишки на зубах.
Для забезпечення карієспрофілактичної мінералізації емалі рекомендують полоскати рот міцним розчином кухонної солі, повільно пити молоко, яке є багатим джерелом кальцію.
Повільно пити чай, що містить мало кофеїну. Для цього треба 1 чайну ложку чаю залити 200 мл окропу, настояти 4-5 хв, рідину злити і знову залитії чай окропом, настояти 15 - 20 хв, протягом яких у розчин екстрагується 80 % фтору. Дітям слід пити по 1/2 склянки такого чаю 2 рази на день.
Вираженого карієспрофілактичного ефекту досягають завдяки використанню фторованої води протягом усього життя. Середня концентрація фтору у воді має становити 0,8-1,2 мг/л.
Полоскати рот 10% розчином ксиліту, що пригнічує процеси бродіння вуглеводних залишків їжі і є чудовим засобом профілактики карієсу.
Чистити зуби пастами, що містять фтор, за допомогою якого відбувається фіксація кальцію в емалі. Це забезпечує підвищену хімічну і механічну стійкість емалі, пригнічує процеси бродіння у ротовій порожнині, знижує приріст пошкоджених зубів.
Щоденне чищення зубів уранці та ввечері повинно стати потребою кожної дитини.
?
ЛІТЕРАТУРА
1. Абу Али Ибн Сина (Авиценна). Канон врачебной науки: В 5 т. - Ташкент: "Фан", 1979. Болтарович З.Є. Українська народна медицина. - К.: Абрис, 1994. - 319 с. Губерфиц А.Я., Линевский Ю.В. Лечебное питание. - К.: Вищ. шк. 1977. - 238 с. Губергриц А.Я., Соломченко Н.И. Лекарственные растения Донбасса. - Донецк: Донбасе, 1990. - 245 с.
2. Джарвис Д.С. Мед и другие естественные продукты. - Апимондия, 1988. - 126с. Дудченко Л.Г., Кривенко В.В. Пищевые растения- целители. - К.: Наук, думка, 1988.
3. Землинский СЕ. Лекарственные растения СССР. - М.: Медгиз, 1958. - 611 с.
4. Кархут В.В. Ліки навколо нас. - К.: Здоров'я, 1975. - 446 с.
5. Киейп С. Моє водолечение. - К.: 1904. - 275 с.
6. Ковалева Н.Г. Лечение растениями. - М.: Медицина, 1971. - 350с.
7. Кузнецов С.М. Легенды о целебных растениях. - Краснодар: Краснодар. кп. изд-во, 1971. - 103 с.
8. Лікарські рослини. Енциклопедичний довідник за ред. акад. АН УРСР А.М. Гродзинського.- К.: Голов. ред. радян. енцикл. ім. М.П.Бажана, 1991. - 543 с.
9. Довідник з фітотерапії /Мамчур Ф.І., Макарчук Н.М., Лещинская Я.С. та ін. - К.:
10. Здоров'я, 1986. - 274 с.
11. Минаева В.Г. Лекарственные растения Сибири. - Новосибирск:
12. Наука, 1991. - 432 с.
13. Младенов С. Мед и медолечение. - М.:Медицина, 1969. - 180 с.
14. Носаль І.М. Від рослини до людини. - К.: Веселка, 1992. - 606 с.
15. Осетров В.Д. Альтернативная фитотерапия. - К.: 1993. - 170 с.
16. Платеи М. Новый способ лечеиия /Иод ред. доктора медицины А.П.Зеленкова: В 3 т. - С.ГІб: Просвещение, 1904.
17. Попов О.ГІ. Лікарські рослини в народній медицині. - К.: Здоров'я, 1965. - 345 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...