WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Коклюш. Народні методи лікування - Реферат

Коклюш. Народні методи лікування - Реферат

водяній бані 15 хв. Приймати по 30 - 50 мл 4 - 5 разів на день за 30 хв перед їдою та перед сном. Дітям віком до 3 років дають по 1 чайній- 1 столовій ложці 4 рази на день. Суміші можна чергувати через 5 - 7 діб.
У народній медицині для зменшення збудливості нервової системи як заспокійливий та снодійний засіб застосовують пелюстки маку дикого: 1 столову ложку залити 200 мл гарячої води, настояти 1 год. Давати дітям старшого віку по 1 чайній -1 столовій ложці 3 рази на день.
Як легкий снодійний засіб доцільно використовувати напар квіток первоцвіту весняного: 1 столову ложку залити 200 мл окропу, настояти 1 год, процідити. Приймати по 1 десертній - 1 столовій ложці 3 рази на день.
Для інгаляцій беруть 25 - 30 г часнику, розтирають його в ступці. Кашку кладуть у пляшку з широким горлом. За 1 хв роблять 15 - 20 глибоких вдихів через рот і видихів через ніс. Тривалість інгаляції - 5 - 10 хв. Інгаляції робити двічі на день протягом 5 Діб.
У багатьох районах України коклюш лікували відваром кореневища кропиви дводомної. На Поділлі з цією метою давали запарене сушене листя суниць лісових або напар свіжого чи сушеного цвіту картоплі, у Чернівецькій області - відвар лушпиння картоплі.
На Закарпатті хворих на коклюшдітей несли в смерековий ліс або клали біля їх ліжка смерекові гілки.
При коклюшу корисно втирати в шкіру шиї та грудної клітки суміш соку часнику з розтопленим здором.
У проміжках між приступами на дитину одягають довгу сорочку, змочену у теплому відварі трави гуньби сінної, та обгортають вовняною ковдрою. Тривалість процедури - до 1 год. її можна повторювати 2 рази на день, пізніше - обмежитися однією процедурою на день і з часом - двома процедурами на тиждень.
Двічі-тричі на день можна обтирати потилицю вологим прохолодним рушником.
Під час приступу кашлю тримати дитину на свіжому повітрі або у добре провітреному приміщенні, на потилицю покласти холодний компрес, розтирати кінцівки та потилицю.
Після припинення кашлю дати дитині кілька ковтків прохолодної води, полоскати горло водою температури 22 °С.
Проводити масаж: спочатку погладжувати, розтирати та поплескувати в ділянці спини, потилиці, плечей, якщо можна, - то в положенні хворого сидячи. Потім робити масаж у напрямку від підребер'я до стегна. Раз на день рекомендують загальний масаж усього тіла, двічі на день - масаж живота й потилиці.
Кілька разів на день дитина повинна робити дихальну гімнастику.
На ніч рекомендують накладати на живіт збуджувальний компрес температури 27 °С протягом 1 міс.
Під час приступу кашлю слід зберігати спокій, не нервувати, бо це ще більшою мірою погіршує стан дитини. Судомний кашель лякає малюка, тому його треба взяти на руки.
Дитину будь-якого віку не можна лишати саму під час приступу, оскільки вона може знепритомніти через короткочасне порушення надходження кисню до мозку.
У разі зупинки дихання слід звільнити дитину від одягу, пелюшок тощо, які утруднюють дихання. Очистити ротову порожнину від харкотиння, слизу, блювотних мас (пучкою, обмотаною марлею). За потреби зробити штучну вентиляцію легенів за методом рот до рота або рот до носа.
Хворий повинен якнайбільше бути на свіжому повітрі.
Сприятливо діє на перебіг хвороби глибокий сон. Треба всіляко сприяти, щоб дитина добре спала.
Часто хворі діти стають надто збудливими, тому надзвичайно важливо створити для них спокійну обстановку. Дитину розважають казками, цікавими іграми. Вона відволікається і кашляє значно рідше.
їжа повинна бути поживною, вітамінізованою. їсти слід невеликими порціями, але частіше.
Що раніше розпочато лікування, то сприятливішим буде перебіг хвороби й рідшими - ускладнення.
Протягом 30 діб від початку недуги не можна допускати спілкування хворих з іншими дітьми. Діти, що були в контакті з хворим і не хворіли на коклюш, підлягають карантину на 14 діб.
Для профілактики коклюшу всім дітям роблять щеплення з 3-місячного віку коклюшно-дифтерійно-правцевою вакциною.
?
ЛІТЕРАТУРА
1. Абу Али Ибн Сина (Авиценна). Канон врачебной науки: В 5 т. - Ташкент: "Фан", 1979. Болтарович З.Є. Українська народна медицина. - К.: Абрис, 1994. - 319 с. Губерфиц А.Я., Линевский Ю.В. Лечебное питание. - К.: Вищ. шк. 1977. - 238 с. Губергриц А.Я., Соломченко Н.И. Лекарственные растения Донбасса. - Донецк: Донбасе, 1990. - 245 с.
2. Джарвис Д.С. Мед и другие естественные продукты. - Апимондия, 1988. - 126с. Дудченко Л.Г., Кривенко В.В. Пищевые растения- целители. - К.: Наук, думка, 1988.
3. Землинский СЕ. Лекарственные растения СССР. - М.: Медгиз, 1958. - 611 с.
4. Кархут В.В. Ліки навколо нас. - К.: Здоров'я, 1975. - 446 с.
5. Киейп С. Моє водолечение. - К.: 1904. - 275 с.
6. Ковалева Н.Г. Лечение растениями. - М.: Медицина, 1971. - 350с.
7. Кузнецов С.М. Легенды о целебных растениях. - Краснодар: Краснодар. кп. изд-во, 1971. - 103 с.
8. Лікарські рослини. Енциклопедичний довідник за ред. акад. АН УРСР А.М. Гродзинського.- К.: Голов. ред. радян. енцикл. ім. М.П.Бажана, 1991. - 543 с.
9. Довідник з фітотерапії /Мамчур Ф.І., Макарчук Н.М., Лещинская Я.С. та ін. - К.:
10. Здоров'я, 1986. - 274 с.
11. Минаева В.Г. Лекарственные растения Сибири. - Новосибирск:
12. Наука, 1991. - 432 с.
13. Младенов С. Мед и медолечение. - М.:Медицина, 1969. - 180 с.
14. Носаль І.М. Від рослини до людини. - К.: Веселка, 1992. - 606 с.
15. Осетров В.Д. Альтернативная фитотерапия. - К.: 1993. - 170 с.
16. Платеи М. Новый способ лечеиия /Иод ред. доктора медицины А.П.Зеленкова: В 3 т. - С.ГІб: Просвещение, 1904.
17. Попов О.ГІ. Лікарські рослини в народній медицині. - К.: Здоров'я, 1965. - 345 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...