WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Лімфогранулематоз. Народні методи лікування - Реферат

Лімфогранулематоз. Народні методи лікування - Реферат


Реферат на тему:
Лімфогранулематоз. Народні методи лікування
?
Лімфогранулематоз - злоякісне захворювання лімфатичних вузлів та селезінки. Зустрічається у будь-якому віці і вирізняється агресивним перебігом.
Основним симптомом його є збільшення лімфатичних вузлів. Клінічна картина залежить від стадії захворювання.
І стадія характеризується невиразною симптоматикою та проявляється збільшенням одного або кількох лімфатичних вузлів. Найчастіше збільшуються шийні та надключичні лімфатичні вузли. Вони м'якоеластичної консистенції, не спаяні з сусідніми тканинами та між собою, неболючі. Загальний стан дитини не змінюється, симптомів інтоксикації, як правило, не буває.
У II стадії у більшості випадків виявляють збільшені лімфатичні вузли, розташовані вище від діафрагми (шийні, надключичні, пахвові). Лімфатичні вузли стають щільними, спаюються з сусідніми тканинами та між собою, утворюючи конгломерати. Вони промацуються, як "картопля у мішку". Нерідко на шиї виявляють великі гроноподібні пухлини, які місцями розм'якшуються (мал. 1).
У дитини з'являються слабкість, швидка втомлюваність, біль у грудній клітці, суглобах та м'язах. Підвищується температура тіла. У дітей старшого віку спостерігаються надмірна пітливість та шкірний свербіж, як наслідок загальної інтоксикації організму. Проте ці симптоми не характерні для дітей молодшого віку. Збільшення медіастинальних лімфатичних вузлів супроводжується стисненням сусідніх тканин і органів. При цьому з'являються задишка, сухий кашель, ціаноз, набряк шиї та верхніх кінцівок.
Для III стадії захворювання характерна висока гарячка з добовими коливаннями температури тіла 1,5 - 2 °С. Загальні симптоми залежать від ступеня інтоксикації організму дитини.
У IV стадії клінічна симптоматика зумовлена ураженням внутрішніх органів. Може бути плеврит. Печінка та селезінка часто збільшені. Якщо уражена печінка, з'являється жовтяниця, коли кишечник - біль у животі. Спостерігається тривалий пронос. Процес може поширюватися також на нирки. За ураження кісток виникає сильний біль. Діапазон рухів обмежений, особливо в хребті. Дитина швидко втомлюється. Хвороба прогресує, поступово розвиваються анемія та кахексія (виснаження організму, що характеризується різким схудненням, фізичною слабкістю).
Часто, особливо в III та IV стадіях хвороби, бувають ускладнення інфекційного характеру.
Гострий початок звичайно спостерігається на тлі перенесених інфекційних захворювань, іноді - у період повного клінічного благополуччя. З'являються озноб, гарячка, загальна слабкість, біль у суглобах, м'язах, адинамія.
Мал. 1. Лімфогранулематоз
Лімфогранулематоз може розвиватися поступово. Лімфаденопатію реєструють у більшості хворих дітей. Це пояснюється тим, що збільшення периферичних лімфатичних вузлів спостерігається у дитячому віці досить часто й до певного часу не порушує загального стану дитини, а тому немає онкологічної настороженості.
Остаточний діагноз лімфогранулематозу, навіть за наявності типової клінічної картини, встановлюють на підставі результатів гістологічного дослідження під час біопсії лімфатичного вузла. Основним симптомом захворювання є виявлення під час мікроскопічного дослідження гігантських багатоядерних клітин Березовського-Штернберга.
Лікування лімфогранулематозу у дітей спрямоване на ліквідацію як первинного вогнища інфекції, так і всіх інших, що сприяють прогресуванню хвороби та виникненню рецидивів.
З цією метою призначають комбіновану терапію, у тому числі променеве лікування, хіміотерапію, хірургічне втручання.
Променева терапія передбачає вплив не лише на виявлені вогнища ураження, але й на ділянки ймовірного поширення пухлинного процесу з метою знищення пухлинних клітин.
Найчастішими ускладненнями опромінення є зміни з боку крові - променева лейкопенія (зменшення кількості лейкоцитів) та тромбоцитопенія (зменшення кількості тромбоцитів) у периферичній крові.
Лімфатичні вузли видаляють і хірургічно. Призначають хіміотерапевтичні засоби, зокрема циклофосфан, ембіхін, натулан та інші цитостатичні препарати.
Із алкалоїдів трави барвінку рожевого одержують препарат вінбластин, який є одним із основних хіміопрепаратів, що їх застосовують для лікування лімфогранулематозу. Його вводять внутрішньовенно.
З групи протипухлинних антибіотиків використовують брунеоміцин, блеоміцин, але вони можуть зумовити порушення функцій печінки, алергічну висипку, диспепсичні розлади.
Кортикостероїдні гормони найчастіше призначають у комбінації з цитостатични-ми препаратами або променевою терапією. Використовують преднізолон.
Для лікування генералізованих форм хвороби Ходжкіна використовують комбінацію кількох цитостатичних препаратів та кортикостероїдних гормонів. Лікування проводять курсами.
Методи народної медицини застосовують як допоміжні, симптоматичні.
Кількість лейкоцитів та тромбоцитів у периферичній крові звичайно починає зменшуватися на 5-ту -7-му добу від початку лікування, проте іноді це виявляють лише під кінець курсу лікування.
Поліпшує кровотворення, сприятливо діє на кістковий мозок, підвищує кількість еритроцитів та лейкоцитів апікомплекс. Треба змішати бджолиний мед та пилок у співвідношенні 1:1 за об'ємом, додати 1 г маточкового молочка на 100 г суміші. Приймати по 5-10 г за 1 год до сніданку. Тримати під язиком до всмоктування, оскільки у разі прийому всередину шлунковий сік інактивує лікувальні властивості маточкового молочка.
Сприятливо діє на кровотворні органи сік подорожника великого. Свіжу траву треба подрібнити на м'ясорубці, додати цукор або мед (1:1). Приймати по 1 чайній
- 1 десертній ложці вранці та перед сном. Для тривалого зберігання додають 5
- 10 % 40 % спирту етилового.
При лейкопенії, що виникає від впливу променевої терапії та дії цитостатичних засобів, призначають настоянку кореня ехінацеї пурпурової (аптечний препарат). Дають по 2 краплі на кожен рік життя дитини 3 - 4 рази на день. Підвищує захисні функції організму та імунітет.
Збільшують кількість тромбоцитів у периферичній крові, стимулюють синтез їх у кістковому мозку такі препарати:
1. Екстракт приймочок зі стовпчиками кукурудзи звичайної. 1 столову ложку подрібненої сировини залити 400 мл окропу, уварити у закритому емальованому посуді до 1/2 від початкового об'єму. Пити по 1 -3 столові ложки 3 рази на день за 20 хв перед їдою.

 
 

Цікаве

Загрузка...