WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Лікувальне харчування. Народні методи лікування. Народні методи лікування - Реферат

Лікувальне харчування. Народні методи лікування. Народні методи лікування - Реферат

різноманітні хвороби. Рослини - основні джерела вітамінів та мікроелементів, дефіцит яких призводить до порушення процесів обміну, особливо ворганізмі дитини.
Сирі овочі, фрукти та ягоди поліпшують процеси травлення, підвищують засвоєння їжі тваринного походження. Це не лише їжа, але й ліки.
Рослинна їжа з великим вмістом клітковини сприяє посиленню перистальтики та регулює спорожнення кишечнику. Якщо у дитини запор, їй рекомендують їсти огірки, капусту, буряки, чорнослив, інжир, виноград, ізюм, фініки, аґрус тощо. Лимони, смородина, сливи, журавлина, горобина, суниці, яблука, банани теж поліпшують травлення.
Незамінні у лікувальному харчуванні яблука. Вони містять фруктозу, глюкозу, вітаміни, яблучну та лимонну кислоти, досить багато солей калію та заліза. Пектини (особливо печених яблук) адсорбують отруйні речовини, знешкоджують та виводять їх із організму. А завдяки великій кількості солей калію і таніну (такі яблука швидко темнішають на зрізі) затримується утворення в організмі сечової кислоти. Тому яблука особливо корисні хворим на подагру та сечокам'яну хворобу. Завдяки вмісту калію яблука призначають хворим з ураженням печінки, при вадах серця з набряками. Дуже потрібні вони взимку, коли доводиться харчуватися "важкою", багатою на білки їжею.
При захворюваннях серця корисні гранатовий сироп та яблучний джем. Добре їсти також свіжі гранати, яблука, виноград.
Активно стимулюють кровотворення банани. До речі, їх використовують в Індії при анемії у дітей. Протианемічними сильнодіючими "ліками" вважаються і апельсини, які видаляють з організму або зв'язують шкідливі речовини.
Харчові рослини - джерело багатьох мікроелементів, зокрема міді, марганцю, цинку, кобальту, йоду тощо. За нестачі в організмі міді нерідко розвивається недокрів'я у дітей. Мідь містять сушені яблука та груші, вишні, марганець - яблука та сливи. Багато цих мікроелементів є у бобових, листяних овочах, картоплі, буряках, кабачках.
У разі розумової перевтоми та перенапруження очей корисні яблука, чорниці, банани, волоські горіхи, інжир, які містять легкозасвоювані цукри.
Якщо ослаблена пам'ять, рекомендують волоські горіхи, інжир та ізюм, а також мигдаль, яблука, які багаті на легкозасвоювані форми фосфору.
Завдяки наявності летких антимікробних речовин - фітонцидів, що діють подібно до антибіотиків, чимало харчових рослин використовують як протизапальні та протигрипозні засоби. Особливо багаті на фітонциди цибуля, часник, хрін, гірчиця, брусниця. Фітонциди стимулюють захисні сили організму хворого.
Від рівня імунітету, стану захисних сил організму залежить не лише схильність до простудних захворювань, але й таких, як цукровий діабет, алергія, інфекційні захворювання, рак.
Імунологічна недостатність - неминучий супутник хронічних процесів. Вона посилюється при проживанні в екологічно забруднених районах.
Не існує єдиного засобу, "панацеї" для нормалізації внутрішнього середовища організму, імунітету. З метою стимуляції імунобіологічних механізмів призначають вітамінні чаї з плодів шипшини, горобини, смородини чорної, трави та плодів суниць лісових, листків кропиви дводомної; кукурудзяну, соєву та обліпихову олію. Ефективні також продукти, що містять цинк (морська капуста, гречка, овес, квасоля, горох, журавлина, чорниці, виноград, горіхи). Добре діють апікомплекс, до складу якого входять мед, пилок та маточкове молочко, а також сік подорожника великого з медом (1:1), молоді паростки злаків.
Злаки - основа життя. В лікувальному харчуванні широко використовують зернові культури - пшеницю, ячмінь, рис, кукурудзу, гречку, просо. З пророщених зерен можна готувати густі та рідкі каші, киселі, напої тощо.
Страви з цілісних зерен корисно поєднувати з фруктами, овочами, медом, але не бажано вживати їх разом із яйцями, м'ясом, рибою, бобовими. Є сотні рецептів народної медицини, де різні злаки використовують як ліки. Проте при целіакії - хворобі, що виникає у дітей за нестачі ферментів, які перетравлюють глютен, злакові (борошно, пшеничні, ячмінні, вівсяні крупи , жито) вилучають із раціону, бо вони містять білки, до складу яких входить глютен. Хворим рекомендують страви із гречаних, рисових, кукурудзяних круп, соєвого борошна.
Найпростішим та легкодоступним методом підтримання здоров'я дитини є правильне харчування, а найкращими ліками - натуральні продукти харчування у тих збалансованих пропорціях, якими забезпечила їх Природа.
?
ЛІТЕРАТУРА
1. Абу Али Ибн Сина (Авиценна). Канон врачебной науки: В 5 т. - Ташкент: "Фан", 1979. Болтарович З.Є. Українська народна медицина. - К.: Абрис, 1994. - 319 с. Губерфиц А.Я., Линевский Ю.В. Лечебное питание. - К.: Вищ. шк. 1977. - 238 с. Губергриц А.Я., Соломченко Н.И. Лекарственные растения Донбасса. - Донецк: Донбасе, 1990. - 245 с.
2. Джарвис Д.С. Мед и другие естественные продукты. - Апимондия, 1988. - 126с. Дудченко Л.Г., Кривенко В.В. Пищевые растения- целители. - К.: Наук, думка, 1988.
3. Землинский СЕ. Лекарственные растения СССР. - М.: Медгиз, 1958. - 611 с.
4. Кархут В.В. Ліки навколо нас. - К.: Здоров'я, 1975. - 446 с.
5. Киейп С. Моє водолечение. - К.: 1904. - 275 с.
6. Ковалева Н.Г. Лечение растениями. - М.: Медицина, 1971. - 350с.
7. Кузнецов С.М. Легенды о целебных растениях. - Краснодар: Краснодар. кп. изд-во, 1971. - 103 с.
8. Лікарські рослини. Енциклопедичний довідник за ред. акад. АН УРСР А.М. Гродзинського.- К.: Голов. ред. радян. енцикл. ім. М.П.Бажана, 1991. - 543 с.
9. Довідник з фітотерапії /Мамчур Ф.І., Макарчук Н.М., Лещинская Я.С. та ін. - К.:
10. Здоров'я, 1986. - 274 с.
11. Минаева В.Г. Лекарственные растения Сибири. - Новосибирск:
12. Наука, 1991. - 432 с.
13. Младенов С. Мед и медолечение. - М.:Медицина, 1969. - 180 с.
14. Носаль І.М. Від рослини до людини. - К.: Веселка, 1992. - 606 с.
15. Осетров В.Д. Альтернативная фитотерапия. - К.: 1993. - 170 с.
16. Платеи М. Новый способ лечеиия /Иод ред. доктора медицины А.П.Зеленкова: В 3 т. - С.ГІб: Просвещение, 1904.
17. Попов О.ГІ. Лікарські рослини в народній медицині. - К.: Здоров'я, 1965. - 345 с.
18. Рыльков М.И. Практическая фитотерапия. - Пермь, 1993.- 420 с.
19. Смик Г.К. Зелена аптека. - К.: Урожай, 1970. - 237 с.
20. Соколов С.Я., Замотаев В.П. Справочник по лекарственным растениям. - М.: Металлургия, 1989. - 425 с.
21. Товстуха Є.С. Фітотерапевтичні засоби проти радіації. - К.: Здоров'я, Медекол, 1992. - 180 с.
22. Товстуха Є.С. Фітотерапія. - К.: Здоров'я, 1991. - 192 с.
23. Уокер Н.В. Лечение сырыми овощными соками./ Под ред. докт.мед.наук Р.Д. Поуп. -
24. Одесса: Аспект, 1990. - 107 с.
25. Фитонциды в медицине /Чекман И.С., Голота Л.Г., Андрущук А.А., Далецкая Л.П. - К.: Наук, думка, 1990. - 216 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...