WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Алкоголізм, або у полоні спритних напоїв - Реферат

Алкоголізм, або у полоні спритних напоїв - Реферат

моральних мук приносить у сім'ю народження неповноцінної, хворої дитини. А саме так часто й буває, коли дитина зачала в стані сп'яніння подружжя або одного з них. Медицина довела, що смертність серед дітей, батьки яких зловживають алкоголем, дуже висока.
У віці до 2-х років діти у матерів-алкоголіків помирають у 2,5 р. частіше, ніж у здорових, 82,5% дітей від матерів-п'яниць хворіють на епілепсію, психопатію, розумову відсталість.
У родині п'яниць не може бути миру і злагоди. Сімейний алкоголізм спричиняє у дітей такі неврастенічні й психопатичні явища і дратівливість. плаксивість. Злобність, агресивність. За даними статистики 65% дітей віком від 8 до 12 років вперше одержали чарку з спиртним із рук батьків, у віці 12-14 років -40% і в 15-6 років - 32%.
Одними заборонами і нотаціями чи погрозами тут нічого не вдієш. Дітей треба виховувати особистим прикладом.
Учені дослідили, що етиловий алкоголь відноситься до тих речовин, які діють на плід в певні строки вагітності може бути причиною вроджених вад розвитку. Наприклад: дитина така відстає в розвитку, зменшенням розмірів голови розумовим недорозвитком з типовим обличчям-коротким задертим носом, маленьким підборіддям, вузькою червоною коймою губ, вузькими розкосими очима, може бути незрощення верхньої губи і піднебіння і багато інших вад. В літературі це зветься - алкогольний синдром плода.
На основі всіх дослідів учені зробили висновки, що алкогользгубно діє на розвиток плоду. Всі дослідники одноголосно зробили висновок, що вживання алкоголю родичами під час зачаття дитини і вагітності - трагічні для дитини.
Часто етиловий спирт діє так ембіротоксично і фетотоксично, що викликає внутріутррбну гіпоксію плода, самовільні викидні, передчасні роди, ускладення родів.
Етиловий алкоголь затримує розвиток нервових елементів головного мозку. Значні порушення знаходять в клітинному складі кровотворних органах - кістковий мозок. Селезінка, печінка.
Діти, які народжуються у родичів, що вживають алкоголь мають знижену опірність до усіх інфекцій.
Алкоголь належить до отрут, які згубно діють на все живе, він отруює не лише організм людини, а й являє велику небезпеку її потомству.
Виникає питання як лікувати алкоголізм. Це дуже давня проблема, яка й досі ще далека до цілковитого розв'язання. І не дивно, бо алкоголізм має не лише медичний, а й соціальний і моральний аспекти.
Перш за все потрібно щоб людина сама захотіла позбутись поганої згубної звички.
Медичною практикою доведено, що вчасно розпочате лікування дає добрі результати.
Хронічні алкоголіки, з тяжкими нерідко незворотними змінами у внутрішніх органах з різко вираженою деградацією психіки важко піддаються лікуванню. Треба мати велике бажання вилікуватись і наполегливість.
Насамперед, проводиться медикаментозне лікування на відновлення серцево-суд, діяльності, відновлення сну у організмі алкоголіків не вистачає вітамінні групи В, РР., і аскорбінової кислоти, які забезпечують нормальну діяльність нервової системи. Це приводить до тремтіння рук, дратівливості, агресивності.
При тривалому вживанні алкоголю порушується весь обмін речовин. Тому харчування хворих повинно бути повноцінним, обов'язково психотерапія. Важко лікувати жіночий алкоголізм тому легше його запобігати як потім лікувати.
Дуже важливо, щоб хворих, які бажають вилікуватися підтримували у сім'ї. Після лікування від алкоголізму людина повинна бути під спостереженням лікаря 2 роки.
Одним із головних профілактичних заходів у боротьбі з алкоголізмом є активна охорона нашого підростаючого покоління від цього страшного зла. Пияцтво - це прояв моральної розбещеності недбалого ставлення до себе. До своєї сім'ї. Особливо треба звертати уваги на організацію дозвілля для молоді безалкогольного - танцювальні вечори, концерти, різні спортивні заходи, молочні кафе щоб молодь могла поспілкуватись, послухати музику. Цим питанням повинна зайнятись Держава. Скоротити по телевізорах рекламу алкогольних напитків. Серед країн світу Україна займає четверте місце по дитячому алкоголізму.
Примусове лікування алкоголіків запроваджено нині у багатьох країнах.
У Фінляндії, Норвегії частина коштів від продажу спортивних напоїв надходить до фондів тверезості і витрачається на антиалкогольну пропаганду, подання допомоги алкоголікам, а також на загальний соціальний розвиток.
Боротьба з алкоголізмом - це боротьба за людську особистість, гідність і здоровий розум.
Рекомендації тим, хто лікувався від алкоголізму
1. Категорично забороняється протягом усього життя вживати будь-які спритні напої, навіть пиво, натуральні вина. Слід пам'ятати, що вилікуваний алкоголік ніколи не зможе пити помірно. Бо схильність до спиртного залишається назавжди.
Якщо він хоч раз вип'є у нього відновиться попереднє пияцтво.
2. Щоб утриматися від бажання випити спиртного, слід вжити 1-2 склянки чаю чи компоту. Не треба пити пиво або квасу, взяти щось з'їсти.
3. Добре вживати чай, він швидко знімає втому, піднімає настрій і тонус.
4. Харчування має бути поживним і багатим на вітаміни.
5. Необхідно уникати товариства яке любить випити.
6. В товаристві, за святковим столом можна сказати, що хвора печінка і пити не можна.
7. Щоб запобігти рецидиву хвороби треба зайнятись спортом, громадською роботою.
8. брати участь у протиалкогольній пропагандистській робота. Пропагандистська ваша робота загартує вас самих, вашу волю і поможе комусь позбутись того горя, що недавно мучило вас.

 
 

Цікаве

Загрузка...