WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Алкоголізм, або у полоні спритних напоїв - Реферат

Алкоголізм, або у полоні спритних напоїв - Реферат


Реферат на тему:
Алкоголізм, або у полоні спритних напоїв
Сьогодні статистика дає 25-30% патології у новонароджених дітей.
І мало хто задумується, що причиною хвороби може бути вживання алкогольних напитків мамою чи таток дитини.
Аристотель характеризував панство як добровільне безумство.
Л.М.Толстой казав, що воно губить здоров'я людей, добробут сім'ї, а найгірше душу людей і їх потомство. Діти народжені мамами які страдають алкоголізмом мають "замучений, неприглядний вид", страдають потім розумовою відсталістю.
Медицина стверджує - "алкоголізм" - це хвороба, яку малюк може отримати у спадок від питущих батьків. Зараз багато вагітних жінок дозволяють собі вживати спритне. А є й такі, які практично "не просипають" аж до пологів. Така дитина народжується вже хворою на алкоголізм.
П'янство і алкоголізм родичів не проходить безслідно для дітей, це приводить до мертво народження. З вродженими вадами, високою дитячою смертністю в перші роки життя, розумовим недорозвитком.
Не можна відбирати у дітей право бути щасливими і здоровими.
Учені спостерігаючи за такими дітьми з сімей алкоголіків зробили висновок, що такі діти як виростають не можуть виконувати повністю суспільні функції, які на них переложить суспільство в дальнійшому.
В Греції був такий звичай, якщо грек пив вино і не розводив його з водою, йому вирубували виноградник. Якщо людина дальше вживала алкоголь, її взагалі виганяли. В стародавній Індії алкоголікам заливали в рот розпечений свинець.
Представник товариства тверезості зі Швеції якось заявив українському медику, що громадяни його країни не виходять на вулицю в нетверезому стані, щоб не образити своїм зовнішнім виглядом не образити своїм зовнішнім виглядом не образити своїм зовнішнім виглядом гідність співгромадян. Нам - українцям далеко до такого менталітету.
Щоб ми дійшли до такого менталітету Держава повинна задуматись - правильно виховувати дітей і застосовувати різні засоби профілактики.
Здоров'я підростаючого покоління - це "золотий фонд" нашого суспільства і охороняти дітей від впливу на них родичів-алкоголіків - задача державної важності. Багатьом трагедіям і нещастям можна запобігти якщо б підростки і дорослі знали яку шкоду приносить келих випитого спритного напою.
Медична наука цілком обґрунтовано відносить алкоголь до отрути.
Алкоголізм завдає великої шкоди суспільству він руйнує сім'ї, шкідливо позначається на вихованні дітей, веде до порушень трудової дисципліни, травматизму, породжує злочинність, штовхає людей на аморальні вчинки.
Зловживання алкогольними напоями пов'язане з нашими традиціями: є звичка відмічати різні події вживанням алкоголю.
У осіб, які систематично п'ють, знижується коло інтересів, впадають в депресію.
Повстає питання як діє алкоголь на організм? Алкоголь має здатність притягувати воду, внаслідок цього клітини тих речовин з якими він вступає в сполуку, зневоднюються перестають дихати і гинуть.
Діючи таким чином на білок живого організму, алкоголь викликає його згорання. Із шлунка і кишечника алкоголь швидко всмоктується в кров. В організмі алкоголь окислюється перетворюючись у шкідливі продукти - оцтову і піровиноградну кислоти, альдегіди і кетони. Кінцеві продукти окислення алкоголю - вуглекислота і вода. Окислення алкоголю відбувається в крові, печінці, нирках.
В організмі людини утилізується 95% алкоголю. Решта виводиться в незміненому вигляду з сечею, потом, видихуваним повітрям. Одночасно проявляється дія алкоголю на ЦН систему: у людини знижується критичне ставлення до оточення, з'являється благодушність, притупляється відчуття небезпеки, знижується тонкість слуху. За даними статистики статеві розлади, при алкоголізмі розвиваються у 54-56% випадків. Виражені вони у зниженні ерекції швидкій еяколяції, у деяких мужчин затримується еякуляція і статевий акт вони не можуть довести до оргазму. Часто мужчини стають безплідними (сперматозоїди виробляються у малій кількості або неповноцінні, нежиттєздатні. Статеві зносини в нетверезому стані завжди притуплені, нерідко вони супроводжуються брутальність, насиллям, жорстокістю, що веде в сім'ї до порушення взаємного кохання, поваги і порозуміння.
Чоловік п'яниця відштовхує дружину своїм цинізмом, непривабливим своїм видом. Виникають взаємні підозри, докори, скандали, які ведуть до розпаду сім'ї.
Згубна дія алкоголізму батьків на потомство відома з давних-давен. Так, старогрецький учений Плутарх зазначав: "П'яниця не може народити нічого путнього".
Зовсім неприпустиме вживання спиртних напоїв жінками під час вагітності. У цей час у матері і плода система кровообігу спільна. І алкоголь, всмоктуючись у кров через плаценту, безпосер6едньо попадає до плода і негативно діє на його розвиток.
За даними Л.А. Богданович, яка вивчала особливості перебігу вагітності у жінок-алкоголічок виявила у 26% спостерігався токсикоз, у 10,5-тяжкі, потологічні роди, у 8% - родові травми, у 12,5 діти народжувались в асфіксії, у 19% - фізично слабими, у 3%, у 3% - з фізичними вередливостями, у 25,6 - мертвими.
Алкоголь належить до отрут, які легко проникають у грудне молоко, зовсім не можна пити алкогольних напоїв. Навіть невеликі дози пива чи сухого вина, вжиті матір'ю, викликають у грудних дітей хворобливі явища: збудження плач, неспокійний сон, судорожні рухи.
Нервові клітини дуже вразливі у дітей. а алкоголь порушує обмін речовин у мозку, сповільнюється розвиток мозку, знижується життєдіяльність усього організму.
Багато

 
 

Цікаве

Загрузка...