WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → ВІЛ – AIDS – СНІД – інфекція - Реферат

ВІЛ – AIDS – СНІД – інфекція - Реферат

спостереження;
? інфіковані зобов'язані утримуватися від сексуальних зв'язків, вони не можуть бути донорами крові, сперми, інших тканин, при зверненні за медичною допомогою повинні повідомляти медичних працівників про інфікованість;
? обстеженню на ВІЛ-інфекцію підлягають усі донори крові, плазми, інших біологічних тканин і рідин (обов'язково), а також вагітні (за їх згодою). Інші люди, в тому числі особи з групи ризику статевого зараження, ін'єкційні наркомани, хворі з клінічними показаннями, особи з епідемічних осередків обстежуються добровільно.
Розірвати механізм передачі дозволяє наступне:
? лабораторії СНІДу і спеціалізовані клінічні відділення працюють з додержанням відповідного протиепідемічного режиму;
? медичним працівникам, які мають професійний контакт з кров'ю та іншими біологічними тканинами, треба дотримуватись правил асептики, антисептики й використовувати індивідуальні засоби захисту (гумові рукавички, стерильні халати та засоби захисту очей).
Крім цього проводиться інтенсивна санітарно-освітня робота, спрямована на інформування населення про шляхи поширення і засоби профілактики ВІЛ-інфекції.
Специфічна профілактика. Вченіряду країн працюють над створенням вакцин проти ВІЛ-інфекції. Деякі взірці вакцин вже пройшли попередні випробування, показали повну безпечність, але їх захисний ефект потребує тривалого вивчення.
Алгоритм забору крові на дослідження методом ІФА
Необхідні матеріали Послідовність дій Примітка
1. Бікс з ватою.
2. 70° етиловий спирт.
3. Шприци од-норазові або скляні на 5-10 мл.
4. Голки ін'єкційні для внут-рішньовенних ін'єкцій.
5. Стерильні пробірки з гумовими корками.
6. Стерильні пастерівські піпетки.
7. Стерильні пеніцилінові флакони або одноразові пробірки типу "Епендорф".
8. Термостат, холодильник. 1. Дотримуючись правил асептики, з ліктьової вени забрати 5 мл крові, викорис-товуючи стерильні шприц і голку.
2. Кров перенести у пробірку з гумовим корком.
3. Пробірку із зразком крові помістити у термостат на ЗО хв при температурі 37 °С.
4. Стерильною пастерівською піпеткою відділити згусток від стінок пробірки і на 1 год помістити її у холодильник при температурі +2-+4 °С.
5. Набрати сироватку у піпетку і перенести в стерильний пеніциліновий флакон або пробірку. 1. Як і при інших маніпуляціях з кро-в'ю, користуються гумовими рукавичками і дотримуються усіх правил асептики.
2. У випадку, коли сироватка недостатньо відокремилась, проби
центрифугують 5 хв при 1500об,/хв.
3. Флакони і пробірки обо-в'язково повинні бути промаркова-ними.
Матеріали реєструють у журналі і разом з двома примірниками направлення передають у діагностичну лабораторію для дослідження не пізніше 24-72 год після забору крові. У тих випадках, коли сироватка не може бути доставлена в лабораторію у визначений термін, її заморожують у морозильній камері холодильника і в такому стані доставляють у лабораторію в спеціальних контейнерах з холодоагентом не пізніше 5-7 діб з моменту взяття крові, а сироватка донорів - не пізніше 1-3 діб. Матеріали транспортують у контейнерах з холодоагентом в пластмасових або металевих штативах. Штативи вміщують у металеві бікси або пластмасові коробки, які герметично закриваються і легко дезінфікуються.
На другому етапі позитивні в реакції ІФА сироватки крові направляють у діагностичні центри для аналізу за допомогою стверджувального тесту: більш специфічної реакції ІФА. непрямої імунофлюоресценції або імунного блотингу. Тільки у разі позитивного стверджувального тесту можна зробити висновок про наявність ВІЛ-інфекції.
Якщо результат обстеження підтверджує наявність ВІЛ-інфекції, обов'язком медичного працівника є надання інфікованій особі психологічної підтримки шляхом роз'яснення її прав і обов'язків, ознайомлення із заходами запобігання інфікуванню контактних осіб, можливостями медичного і соціального захисту. Інфікована особа попереджується про кримінальну відповідальність за навмисне створення загрози інфікування інших осіб. ВІЛ-інфікований зобов'язаний письмово засвідчити факт отримання зазначеної інформації та попередження, після чого він направляється до відповідного лікувально-профілактичного закладу для диспансерного нагляду та надання медичної допомоги.
Правила дотримання протиепідемічного режиму при проведенні серологічної діагностики ВІЛ-інфекції
Доставка зразків сироваток у лабораторію здійснюється в спеціальних контейнерах чи стерилізаційних коробках, що закриваються кришками, з матеріалу, який не псується при дезінфекції. Оптимальною вважається доставка матеріалу в сумках-холодильниках. Розпаковування матеріалів, доставлених в лабораторію для дослідження, здійснюється з дотриманням запобіжних заходів - у гумових рукавичках, на емальованих або металевих лотках. Контейнери, в яких доставили зразки сироваток, після розвантаження обробляють дезрозчином.
Перед роботою всі пошкодження шкіри на руках треба закрити лейкопластиром. У випадку значних поранень рук працівники не допус-каються до проведення дослідження. Щоб захистити себе від можливого потрапляння вірусного матеріалу на обличчя, рекомендується вико-ристовувати захисні окуляри, екрани або інші засоби з матеріалу, який підлягає дезінфекції. Для обробки рукавичок і рук використовують 70° етиловий спирт.
При наявності видимих плям крові їх слід спочатку залити дезінфікуючим розчином і після певної витримки протерти сухим тампоном чи серветкою, які після використання знешкоджують у дезрозчині. Поверхню протирають 70° спиртом 3-5 разів.
Відпрацьований матеріал і лабораторний посуд дезінфікують. Стіл протирають дезрозчином. Знезаражують гумові рукавички, в яких про-водили дослідження. Після їх зняття обробляють спиртом руки, а потім старанно миють з милом.

 
 

Цікаве

Загрузка...