WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Шкідливі звички у чоловіків - Реферат

Шкідливі звички у чоловіків - Реферат


Реферат на тему:
Шкідливі звички у чоловіків
Чоловіки не плачуть - вони засмучуються. І значно більше страждають від стресів і серцево-судинних захворювань. Чоловіки у дев'ять разів чутливіші до болю, втричі більше п'ють і курять, але не люблять й не поспішають звертатися до лікарів, тому живуть менше, ніж жінки. Ця тенденція спостерігається у різних країнах світу, але в Україні вона особливо разюча. За даними статистики українок на 3,6 мільйона більше ніж їх партнерів. Як вказує заступник деректора інституту домографії та соціальних досліджень України Єлла Ліанова, і живуть вони на 12 років довше, ніж чоловіки тоді як у розвинених державах ця різниця становить 5-6 р. Ризик смерті у віці 20-24 р. серед чоловіків у 3,3 рази вищий, ніж серед жінок, а ймовірність загибелі у працездатному віці сягає 37 відсотків.
Перешопричина - пиятика!
У чому ж причина настільки різкого росту смертності серед чоловіків у розквіті сил? Цікаве дослідження провів директор Українського інформаційного центру з проблем алкоголю та наркотиків Костянтин Красовський. Він вказує, що зазвичай причину вбачають у погіршеній соціально-економічних умов, і їх поліпшення, мовляв, зменшить цю сумну статистику. Якщо порівняти з країнами ЄС, то там чоловіки вмирають в чотири рази менше, ніж в Україні. Але парадокс у тому, що, наприклад, в такій пострадянській країні, як Азербайджан, де соціальних проблем, не менше, ніж у нас, смертність чоловіків утричі менша. Статистичні дані свідчать, що найчастіше чоловіки гинуть від так званих зовнішніх факторів (нещасних випадків, отруєнь, самогубств, убивств 43 відсотки, серцево-судинних захворювань - 22 відсотки, інфекційних захворювань - 13 відсотків, недуг органів травлення - 12 відсотків, хвороб органів дихання - 5 відсотків, психічних і нервових захворювань - 6 відсотків. Вважається , що чоловіки стали частіше вмирати тому, що втратили сенс життя, стабільність. Яка була за радянської системи, але великий ріст саме отруєнь вибивається з цієї схеми. Очевидно, що смертність чоловіків буде більшою, ніж жінок, позаяк представники сильної статі традиційно вибирають небезпечніші професії (водії, пожежники, тощо). Але смерть від ДТП, падінь і утоплень часто стається в стадії алкогольного сп'яніння. Так само, як і загибель під час пожеж не пожежників. Половина всіх смертей на пожежах викликали банальною схемою "Випив - закусив - закусив - згорів". Алкоголічним чином ріс смертей від вбивств пояснюється не стільки розгулам криміналу, скільки банальними бійками людей на підпитку. Тай жінки частіше стають жертвами п'яних побутових скандалів а не спланованих злочинців. Костянтин Красовський порівнюючи нинішню смертність чоловіків з періодом чорнобильської антиалкогольної компанії наголошує: якщо ми не почнемо серйозно ставитися до проблеми алкоголю, і насамперед як до проблеми здоров'я населення всієї країни, люди середнього віку в Україні будуть вимирати ще більшими темпами.
Ще один ворог - холестерин
Доктор медичних наук, професор - кардіолог Юліан Кияк зазначає, що багато людей помирає раптово. Людина може з дому вийти практично здоровою, піти на роботу чи виїхати за місто і не повернутися. Співвідношення випадків раптової смерті між чоловіками і жінками 9 до 1. Тобто 9 чоловіків які раптово вмирають лише 1 жінка. У середньому віці раптову смерть спричиняє переважно ураження судин серця, так звана ішемічна його хвороба. Вона має різні форми залежно від ступеня звуження коронарних артерій. Перша форма - це раптова смерть, друга - стенокардія, третя інфаркт міокарда і четверта - аритмії. Знаний професор також вважає, що багато випадків смертні пов'язано з тим, що в Україні за останні роки вживання алкоголю збільшилося у 4 рази. Це лише за стандартом абстиненції, погане самопочуття після вживання горілки настільки важкий, що люди часом накладають на себе руки. Разом з тим, лише в кожному третьому випадку раптової смерті чоловіків винен алкоголь, 70 же відсотків чоловіків раптово йдуть з цього світу через тромбоз коронарних артерій. Найперше, потрібно знати свій рівень холестерину. Якщо він підвищений, то це призведе до звуження артерій, що небезпечно. Перший напад загрудинного болю, тобто, стенокардія, призводить до раптової смерті. Всі серцево-судинні проблеми на десять років швидше виникають саме у чоловіків. Бо стан судин серця та мозку визначає вік людини. Чоловіки мають схильність до атеросклерозу. За кордоном вже у 25-річному віці кожен знає, що потрібно контролювати холестерин крові. Так само з гіпертонією. Артеріальний тиск повинне бути менший, ніж 140 на 90 рт.ст. Якщо ці показники підвищені, збільшується ризик атеросклерозу і раптової смерті. Ворог здоров'я чоловіків і тютюнопаління. Якщо людина має стенокардію і курить, то ризик раптової смерті здоров'я на 50 відсотків. За словами Кияки значно вкорочуються віку чоловікам цукровий діабет, малорухливий спосіб життя, надмірна вага, стреми на роботі вдома, соціальні негаразди. Родинна схильність до серцево-судинних захворювань також має величезне значення. Якщо набирається декілька таких чинників, то чоловік, не до пенсійного віку може дістати інфаркт. Більше частина таких пацієнтів вмирає, не доїжджаючи до лікаря, щоб зберегти здоров'я, професор рекомендує щодня проходити 5 км пішки, уникати стресових ситуацій не переїдати. Відмовитися від алкоголю та куріння.
Друге серце - в кільці інфекцій
Чоловіки на відміну від жінок, мають іншу психіку і психологію. Вони не схильні ходити до лікарів, а з нашим менталітетом у поліклініку йдуть тоді, коли вже, як кажуть, гряде грім. Нерідко буває, що вже запізно - каже лікар-андролог уролог, сексопатолог Ігор Попов. У цілому світі прийнято, що чоловіки після 40 років повинні хоч би один раз на рік звернутися до свого лікаря, для того щоб запобігти недузі. Бо для молодих характерні запальні хвороби простати, яку називають другим серцем чоловіка. Для середнього віку - аденома простати, а серед старших мужчин почастішали випадки раку простати. Цих хвороб можна уникнути, вчасно звернувшись до спеціаліста.

 
 

Цікаве

Загрузка...