WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Імунопатологія. Імунодіагностика. Імунотерапія - Реферат

Імунопатологія. Імунодіагностика. Імунотерапія - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Імунопатологія. Імунодіагностика. Імунотерапія
Імунопатологія - відділ імунології, який вивчає ураження імунної системи при різноманітних захворюваннях. Відсутність однієї з декількох субпопуляцій клітин імунної системи проявляється як вроджене імунодифіцитне захворювання. При деяких захворюваннях первинні прояви патогенеза пов'язані з імунною системою, хоча виражені прояви спостерігаються в інших системах (наприклад при ревматоїдному артриті).
Захворювання імунної системи поділяють на: імунодефіцитні - які зумовлені відсутністю кліткової субпопуляції або молекулярним дефектом, аутоімунні захворювання - характеризуються імунною відповіддю на ліки власного організму; наприклад енергія, яка розвивається внаслідок підвищеної імунної відповіді на чужорідні білки, імунопроліферативні захворювання лімфоцитів (наприклад плазманетома гемолітична хвороба новонароджених зумовлена резус конфліктом організмів матері і плода.
Виявлено близько 30 вроджених і набутих імунодефіцит них захворювань при яких повністю або майже відсутні одне із ланцюгів імунної системи. Найбільший практичний і теоретичний інтерес представляють імунодефіцитні захворювання характеризуючи ембріональними дисплазіями (пораження Т-клітин ланцюга імунної системи) і порушеннями гуморальної і імунної відповіді.
Існує ряд імунодифіцитних захворювань пов'язаних з впродженими анамалями (синдром Ді-Джорджа, Луї-Бар, екшодермальна кісткова експлозія, Чедіака - Хаасі та ін.)
ІМУНОТЕРАПІЯ
Імунотерапія в лікуванні онкологічних захворювань - досить новий напрямок у світовій онкології. Однак він вже встиг зарекомендувати себе як прогресивний. Сьогодні цей метод активно досліджується і апробується українськими онкологами. Про це розмова з завідувачем лабораторії клінічної імунолог її, заступником директора з наукової роботи Інституту онкології АМН України доктором медичних наук, професором, заслуженим діячем науки, лауреатом Державної премії Юрієм Гриневичем .
- Юрію Якимовичу, який зв'язок між станом імунітету і виникненням онкопатологій?
- Сьогодні уже не виникає заперечень щодо того, що виникненню пухлини передує і сприяє ослаблення нагляду з боку імунної систем и за антигенною сталістю внутрішнього середовища організм у. А в процесі пухлинного росту нерідко розвиваються механізми, які зумовлюють "вислизання" пухлинних клітин з-під такого нагляду. Невпинне підвищення частоти захворювання на злоякісні новоутворення спричинене, з одного боку, підвищенням вмісту канцерогенних і коканцерогенних чинників у навколишньому середовищі, з другого боку-зниженням імунологічно-обумовленої опірності у населення до дії цих чинників. Така ситуація спостерігається практично у всіх розвинутих країнах і досить яскраво виражена в Україні, особливо після аварії на ЧАЕС.
- У чому полягає недолік традиційної тактики лікування онкозахворювань?
- Очевидно, що підвищити рівень виживаності хворих зі злоякісними новоутвореннями шляхом застосування тільки основних методів лікування (операція, хіміо-, променева терапія) практично нереально. Це насамперед обумовлено, з одного боку, несвоєчасною діагностикою захворювання, а з другого - традиційною тактикою лікування, яка себе вичерпала.
Адже основні методи лікування спрямовані лише на елімінацію з організму пухлини, однак варто пам'ятати, що жоден з основних методів лікування не здатний елімінувати з організму всі пухлинні клітини. Зберігаються й особливості життєдіяльності організму, що сприяли виникненню пухлини та її росту, тому хворі, як правило, гинуть від рецидивів і роз витку метастазів. Показник п'ятирічної виживаності хворих на рак шлунка-13%, рак легенів -8,7%, рак стравоходу-5%, рак товстої кишки-23-26%, рак молочної залози -49%, рак шийки матки - 51 %, рак тіла матки -62%, рак щитоподібної залози -70%.
Кількість померлих від злоякісних новоутворень в 2001 році становила 89893 осіб, або 191 на 100 тисяч населення.
- Які шляхи підвищення ефективності лікування?
- Значного підвищення результативності основних методів лікування хворих зі злоякісними новоутвореннями, на мій погляд, можна досягти, впливаючи на усунення чи нейтралізацію причин виникнення самої пухлини або на підвищення проти пухлинної резистентності організму, спрямованої на нейтралізацію пухлинних клітин, що залишилися після проведення основного лікування. Такі заходи варто проводити принаймні протягом перших трьох років після елімінації пухлинної маси за допомогою основних методів лікування. Адже сам є в цей період найчастіше виникають рецидиви та метастази.
Оптимальний клінічний ефект, який оцінюється насамперед за тривалістю без рецидивного періоду і виживаності хворих, може бути досягнутий лише у раз і сполучення радикалізму протипухлинного лікування й ефективної дії захисних сил організм у. Зважаючи на це, сьогодні значно зріс інтерес лікарів-онкологів до препаратів, здатних впливати на імунну систему хворого. Сьогодні фармацевтичний ринок пропонує велику кількість лікарських засобів, харчових добавок і просто харчових продуктів, які впливають на імунну систему, а отже, і на протипухлинну резистентність організму.
Практичному лікарю часто важко розібратися у величезному потоці інформації і вибрати потрібний засіб, тим більше, що нині відбувається велика плутанина у визначеннях - що таке імунокоректор, імуномодулятор, імуностимулятор? Це необхідно враховувати, оскільки застосування препарату не за призначенням, без кваліфікованого урахування показань і протипоказань може призвести не стільки до підвищення протипухлинної резистентності організму хворого, скільки до активацій роз множення пухлинних клітин, що залишилися після проведення основних методів лікування, зокрема внаслідок їхнього "вислизання" від ефекторних клітин імунної системи.
- Які можливості імунотерапії в лікуванні онкопатології?
- Призначення препаратів хімічної чи біологічної природи, що мають імунотропну активність, під час проведення основних методів традиційного лікування хворих зі злоякісними новоутвореннями з порушеною імунною системою, а також у період ремісії з метою профілактики рецидивів та метастазів - це і є імунотерапія.
Імунотерапія, незважаючи на безліч труднощів і нерозв'язаних питань, має низку переваг перед хіміо- і променевою терапією. Цей вид лікування діє на клітини новоутворень опосередковано через активацію

 
 

Цікаве

Загрузка...