WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Особливості відпуску процедур гальванізації і електрофорезу при неврологічних захворюваннях - Реферат

Особливості відпуску процедур гальванізації і електрофорезу при неврологічних захворюваннях - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Особливості відпуску процедур гальванізації і електрофорезу при неврологічних захворюваннях
Фізіотерапія (від грецького - фізис - природа) означає лікування природою. Загальна фізіотерапія вивчає впливає на організм людини фізичних чинників, які застосовують з лікувального та профілактичною метою.
Лікувальне застосування штучно отриманих фізичних чинників, що становить підвалини методів фізичної терапії, починаючи з ХVІІ ст. йшло пліч-о-пліч з розвитком природознавчих і технологічних наук. Жодне відкриття у фізиці й техніці не обминуло медицини і в тій чи іншій формі органічно ввійшло до арсеналу фізичних методів боротьби з недугами.
Фізіотерапія має дуже широкий за фізичними властивостями та лікувальною дією набір природних і штучно вибраних фізичних чинників, які отримують переважно шляхом трансформування електричної енергії в різні види і форми енергії для активного впливу на організм людини.
В якості джерела гальванічного (постійного) струму використовують апарати АГН-1 або "Поток-1".
Гальванічний струм - це постійний струм, який характеризується незмінним напрямком і амплітудою в електричному ланцюгу. Назва походить від імені винахідника фізіолога Луїджі Гальвані. Вчений спостерігав електричний розряд в м'язах жаби при стиканні її з іншими металами (1789 р.). Незабаром фізик Олександро Вольта встановив, що подібний процес виникає в випадку двох різних металів, опущених в розчин електроліту і є результатом хімічної реакції між металом електродів і розчином.
Най цій основі Вольта розробив джерело електрорушійної сили, назване ним в честь першовідкривача явища Гальвані - гальванічним елементом. З тих пір впродовж тривалого часу (десятки років) струм гальванічного елементу використовувався в медицині в фізіологічних дослідженнях і з лікувальною метою під назвою "гальванізація". Цей термін зберігся в медицині до теперішнього часу, не дивлячись на те, що цей вид струму уже давно одержується від машинних генераторів або шляхом випрямлення змінного струму.
Лікарський електрофорез - це метод дії на організм постійного струму лікарської речовини, яка вводиться за допомогою струму в організм. Іони медикаментів вводяться з електрода одноіменної полярності. Найбільше чутливим до електрофорезу є шкіра живота, потім міжлопаточна область, плече, передпліччя, стегно, гомілка. Китиця і стопа. Через слизові оболонки лікарські речовини поступають легше і в більшій кількості, ніж через шкіру, накопичення лікарства в організмі індивідуальне і залежить від структури і хімічної дії.
До методу лікарського електрофорезу відноситься: 1) утворюється шкірне депо, в якому лікарські речовини знаходяться від 1 до 3 днів і більше; 2) безпосередня дія на патологічне вогнище; 3) значне пораження фізіологічних реакцій; 4) безболісне введення лікарських речовин.
Недоліками метода являються:
1. Не всі препарати можуть бути використані для лікування, так як невідома елетрофоретичність і полярність багатьох ліків.
2. При ряді захворювань вимагається велика концентрація лік, яка вводиться за допомогою струму.
3. Являється трудністю оприділення точної кількості введення лікарського препарату.
Джерелом постійного електричного струму приміняються з лікувальною метою апарати які розраховані на проведення процедур одному хворому корпус змонтований з протиударного полісьтрола, який кріпиться на стіні або встановлюється на столі. Апаратура: "Потіс-1", "АГН-32" і "АГН-33", "ГР-2". ГК-2".
Для проведення постійного струму до пацієнта використовують електроди із металічних пластинок (свинець, станіол) або токопровідною графітизированою тканиною і гірофільних матерчатих прокладок. Прокладки повинні бути товщиною 1-1,5 см і виступають за краї металічної пластинки або хрумопровідної тканини на 1,5-2 см. Повинен бути набір свинцевих пластинок різної величини від 4 до 800 - 1.200 см2 або такої величини вуглеграфітові. Свинцеві пластинки необхідно чистити наждачним папером і протирати спиртом для зняття нальоту окисі свинцю, а також розглажувати металічним валиком перед процедурою. Електроди фіксують за допомогою еластичного банти, мішечків з піском і вагою тіла хворого.
Перед процедурою пацієнт повинен бути ознайомлений з характером відчуття під електродами. Після процедури необхідний відпочинок 20-30 хв.
1. Електрофорез в ділянці плечового сплетіння.
Положення хворого сидячи або лежачи.
Є 2 способи наложення електродів:
а) при повздовжньому розміщенні один електрод накладають на надключичній області на стороні пораження 3 анода, а другий на долоню 3 катода;
б) при поперечному розміщенні один електрод кладуть в надключичній області, другий над лопаткою зліва або справа в залежності від патологічного пораження, поперечно першому електроду. Сила струму 10-15 мА, термін дії 15-20 хв., процедури проводять кожен день або через день.
2.Електрофорез і гальванізація в ділянці сідничного нерва. Положення хворого лежаче.
Способи наложення електродів:
а) повздовжня методика електрод накладають в ділянці сідаличного нерва на стороні пораження і з'єднують з анодом при вираженому болевому синдромі або з катодом при під гострішому процесі. Другий електрод накладають в ділянці зовнішнього краю і кроножного м'яза тієї сторони і приєднують до другого плюса;
б) поперечна методика - електрод накладають в попереково-крижовій ділянці або в місці виходу нерва на хворому боці, другий на передній поверхні стегна. Сила струму 15-20 мА. Термін дії процедури 15-20 хв.
І. Електрофорез в ділянці бедрового нерва:
Положення хворого лежаче. Електрод накладають в попереково-крижовій ділянці, а другий на передній поверхні треті стегна. Лікарство вводять з електрода розміщеного на бедрі.
ІІ. Електрофорез великобедрового нерва.
Електрод накладають на задній поверхні верхньої треті гомілки, а другий електрод на підошвенну поверхню стопи. Лікарство вводять частіше з електрода, який розміщений на гомілці.
ІІІ. Електрофорез і гальванізація малобедреного нерва.
Положення хворого сидяче або лежаче. Одни електрод розміщують на зовнішній поверхні третини гомілки, другий електрод накладають на зовнішню поверхню стопи. Лікарство вводять з електрода, який розміщений на гомілці.
ІV. Електрофорез гальванізація в області міжреберних нервів.
Положення хворого лежаче. Один електрод накладають вобласті грудного відділу хребта нижче вугла лопаток, другий - по ходу міжреберних нервів на передній поверхні грудної клітки. Лікарство вводиться з електрода розміщеного на передній поверхні грудної клітки. Сила струму до 15 мА кожен день, курс 12-15 проц.
V. Електрофорез і гальванізація в області серединного нерва.
Положення хворого сидяче або лежаче. Один електрод накладають в області нижніх шийних і верхніх грудних хребців, другий на лаберальній поверхні долоні, з цього електрода вводять лікарську речовину.
VІ. Електрофорез і гальванізація ліктьового нерва.
Положення хворого сидяче або лежаче. Електрод накладають в області нижніх шийних і верхніх грудних хребців. Другий в області медіальної сторони долоні, з цього електроди вводять лікарство. Курс 10-15 процедур тривалість 15-20 хв.
VІІ. Електрофорез і гальванізація променевого нерва.
Положення хворого сидячи або лежачи. Електрод накладають в області нижніх і верхніх грудних хребців, дружні розгинальній поверхні середньої третини передпліччя. З цього лепіроца вводять лікарську речовину. Сила струму 5-10мА, тривалість 15-20. курс 10-15 процедур.
Проти покази до електрофорезу і гальванізації.
Новоутворення, гострі запалення і гнійні процеси, системне захворювання крові, різновиражений атеросклероз, недостатність кровообігу ІІ Б і ІІІ стадії, гіпертонічна хвороба ІІІ стадії, лихорадка, екземап, дерматит, обширне нарушення цілісності шкірного покрива, вагітність, кахексія, індивідуальна непереносимсість гальванічного струму.
Показання до лікарського електрофорезу і гальванізації широке. На загальну дію лікарської речовини можна розраховувати головним образом при функціональних вегетативно судинних розладах і станах при яких достатні мікро дози лікарської речовини. Трудно знайти захворювання при якому лікарський електрофорез не використовується з корисною ціллю.

 
 

Цікаве

Загрузка...